Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

BATÜDER'den iş gezisi kapsamında Balkan seferi

5.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

BATÜDER (Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği) Genel Başkanı Akın Kazançoğlu ve beraberindeki heyet ''Business Forum Prizren 6'' kapsamında Kosova, Arnavutluk ve Karadağ’a iş gezisi gerçekleştirdi.

BATÜDER İş Gezisi kapsamında Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Rasim Demiri, Kosova Ticaret ve Turizm E. Bakan Yrd. Cüneyd Ustaibo, Kosova Milletvekilleri Fikrim Damka ile Muferra Sinik, Prizren Belediye Başkanı Mytaher Haskuka, Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasnic, T.C. Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın makamlarında ziyaret edildi. Ayrıca Prizren Esnaf Odası başta olmak üzere çeşitli kurum ve dernekler ile görüşmeler gerçekleştirildi.

Bu yıl altıncısı gerçekleştirilen ve geleneksel hale getirilen Business Forum Prizren’e katılan Batüder heyeti, bu etkinliğe altıncı defa eksiksiz katılımdan dolayı özel ödüle layık görüldü. Ayrıca Balkan ülkelerinden katılan Bakanlar, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odaları Yöneticileri, Dernek Yöneticileri ve İş İnsanları ile Batüder üyeleri arasında ikili görüşmeler gerçekleştirildi. “6. Business Forum Prizren” kapsamında gerçekleştirilen “Kosova’nın Geleceği” konulu konferans da Batüder Genel Başkanı Akın Kazançoğlu “Türkiye ve Kosova arasındaki ilişkiler” başlıklı bir konuşma yaptı. “11 yıllık geçmişe sahip Kosova’nın kuruluşundan bugüne kadar gelişmesini yakından takip ediyoruz. Kosova’nın önündeki fırsatları, elindeki kaynakları ve güçleri iyi analiz ederek, verimli sonuçlar elde edecek adımlar atacağına gönülden inanıyoruz. Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) çatısı altında birlik ve beraberlik içinde toplanan tüm soydaşlarımıza Türkiye’nin ve bizlerin her zaman yanlarında olduklarımızı hatırlatmak istiyoruz” dedi. Bu konuşma katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi ve büyük takdir aldı. Daha sonra çeşitli Balkan ülkelerinden gelen katılımcılar ile Fuar stantları gezildi.

Batüder İş Gezisi kapsamında daha sonra Arnavutluk ve Karadağ ülkelerinde bulunan iş insanları, sivil toplum örgütleri temsilcileri ile görüşmeler gerçekleştirdi. Ayrıca Balkan ülkelerinde büyük bir ilgiyle karşılanan iş gezisi heyetinde Batüder Üyeleri Şükrü Daşkın, Işın Akın, Yağız Kaan Kazançoğlu, Özer Koyuncu, Koray Eroğlu, ve Süleyman Taşer yer aldı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi’nin aylık olağan toplantısı ''Marka Şehir İstanbul'un Kalkınma ve Gelecek Vizyonunda Sanayimizin Yeri ve Önemi'' ana gündemi ile ya...

Antalya Ticaret Borsası’nın (ATB) ''Sizin Oraların Nesi Meşhur'' sloganıyla; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteği ile Türkiy...

Ekonomistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB)'nın yarın (24 Ekim 2019 Perşembe) yapacağı Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısıyla ilgili tahminlerde bulundu.

İzmir Milletvekili Bedri Serter’den, TBMM’de görüşülmeye başlanacak olan 2020 bütçesi öncesi ‘İzmir’i unutmayın’ çağrısı geldi.

TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) 2019 yılı Ekim ayı Tüketici Güven Endeksi verilerini açıkladı.

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Mahir Polat, taş ocağı ve RES’ler nedeniyle tarım ve hayvancılıktan geçimini sağlayan vatandaşlarımızın yaşadığı m...

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) Uluslararası İş Forumu (IBF), Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da yapıldı.

Yazarlar
Website Security Test