Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

6. Milas Zeytin Hasat Şenliği başlıyor

1.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bu yıl 2 - 3 Kasım tarihlerinde 6'ncısı yapılacak olan Milas Zeytin Hasat Şenliği sektörü buluşturacak. Milas Zeytin Hasat Şenliği ne zaman, nerede, saat kaçta?

Bu yıl "Tane tane lezzet, damla damla sağlık" sloganıyla yapılacak şenliğe TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da katılacak. Hisarcıklıoğlu, şenliğin ilk günü düzenlenecek panelde bir konuşma yaparak ülkemizin zeytin ve zeytinyağı politikasına ilişkin mesajlar verecek.

Şenlik; 02 Kasım Cumartesi günü saat 10.00'da yürüyüş ile başlayacak. Atapark'ta yapılacak. halkoyunları gösterilerinin ardından Milas'ın coğrafi işaretli zeytin ve zeytinyağlarının yer aldığı ve çeşitli ürünlerinin tanıtıldığı stantların açılışı gerçekleştirilecek. Şenlik programı kapsamında Zeytindostu Derneği tarafından zeytin tadım eğitimi yapılırken ayrıca ilçeler arası zeytinyağlı yemek yarışması da düzenlenecek.

Milas'ta Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Milas Ziraat Odası ile diğer meslek odalarının, kurum ve kuruluşların işbirliğiyle düzenlenen 6. Zeytin Hasat Şenliği'nin bu yılki sürpriz konuğu TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu olacak. Hisarcıklıoğlu, aralarında gazeteci Yavuz Donat'ın da olduğu 10 kişilik bir grupla birlikte Milas 6. Zeytin Hasat Şenliği'ne katılacak. Şenlik programı kapsamında düzenlenen Kırsal kalkınmada coğrafi işaretli ürünlerin yeri ve önemi" konulu panelde bir konuşma yapacak olan Hisarcıklıoğlu, daha sonra MİTSO toplantı salonunda oda üyeleri ve çevre il ve ilçelerin oda ve borsa yönetim kurulu başkanlarıyla birlikte bir toplantı yapacak.

Şenliğin bu yıl beklenenin üstünde bir ilgiyle karşılaştığını belirten MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, "Şenlikte çıtamız her yıl biraz daha yükseliyor. İlgi, her yıl daha da artıyor. Bu, bizim doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi. Milas zeytinyağına ve sofralık bir ürün olan Milas yağlı zeytinine aldığımız coğrafi işaretler, yaptığımız Zeytin Hasat Şenlikleri Milas'ın adını tüm Türkiye'ye duyurdu. Türkiye'de artık bir Milas zeytin ve zeytinyağı gerçeği var. Daha yolun başındayız. Fakat bu yolda atacağımız en büyük ve en önemli adım ise Milas zeytinyağına AB'den coğrafi işaret almak olacak. Başvurumuzu yaptık, işlemler sürüyor. Milas yağlı zeytini için de dosyamızı hazırladık, AB'den de coğrafi işaret almak için önümüzdeki günlerde başvurumuzu yapacağız. Tüm zeytin ve zeytinyağı dostlarını Milas'a davet ediyoruz” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ak Portföy Genel Müdürü Ersarı, 2019 yıl sonunun TL varlıkları için olumlu yorumlar yaparak, 'Noel Baba Rallisi' için uygun ortam olduğunu söyledi.

TÜSİAD (Türkiye Sanayici ve İş İnsanları Derneği), yeni yılda geçerli olacak vergiler hakkında çok önemli bir açıklama yayınladı.

İşkur, kayıtlı olan işsiz sayısını açıkladı. İşkur'a göre kayıtlı işsiz sayısı geçen aya göre yüzde 0,3 azaldı.

Ege Maden İhracatçıları Birliği heyeti Meksika Ticaret Heyeti kapsamında ithalatçılarla bir araya geldi.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Cevahir Uzkurt, KOBİ'lere yapılması düşünülen desteklerle ilgili konuştu.

Merkez Bankası, eylül ayına ilişkin cari işlemler dengesi verisini açıkladı. Eylülde cari fazla ne kadar oldu?

Bergama Ticaret Odası ve Bakırçay Gazetesi arasında yapılan işbirliğinin meyvesi olan Bakırçay Ekonomi Zirvesi 4. kez yapılacak.

Yazarlar
Website Security Test