Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Mobilya sektörü FurniTRend fuarından umutlu

10.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Elit Fuarcılık Genel Müdürü Mehmet Alper Çiçekçi 12-16 Şubat tarihlerinde ANFAŞ’ta düzenlenecek olan FurniTRend Akdeniz Mobilya Dekorasyon Fuarı ile Türk mobilya sektörü için Antalya’da yeni bir dönemin başlayacağını söyledi.

12-16 Şubat 2020 tarihlerinde Antalya Expo Center’de düzenlenecek olan FurniTRend Akdeniz Mobilya Dekorasyon Fuarı basın bilgilendirme toplantısı ANFAŞ’ta gerçekleştirildi. Toplantıya başta Elit Fuarcılık Genel Müdürü Mehmet Alper Çiçekçi olmak üzere Tema Fuarcılık Genel Müdürü Aykut Karslıoğlu, ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, ANFAŞ Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Münevver Duran Karahasan, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Antalya Şube Başkanı Cahit Urfan ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

“Kazanan Türkiye olacak”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elit Fuarcılık Genel Müdürü Mehmet Alper Çiçekçi, gerçekleştirecekleri fuar ile Antalya’da Türk mobilya sektörü için yeni bir dönem başlayacağını söyleyerek, “12-16 Şubat 2020 tarihlerinde Antalya Expo Center’de FurniTRend Akdeniz Mobilya Dekorasyon Fuarı’mızı gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 30 yıllık bir fuarcılık tecrübemize dayanarak Anadolu’ya baktığımızda önemli bir uluslararası ihracat fuarı olmadığını gördük ve bu noktada Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan mobilya sektörümüz için Antalya’da çok kapsamlı, uluslararası bir ihracat fuarı yapmaya karar verdik. Antalya Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, hiç şüphesiz ki dünyanın en güzel şehri. Antalya fuarcılık noktasında da çok doğru bir nokta. Antalya hepinizin bildiği üzere Türkiye’nin yurt dışından en çok ziyaretçiyi ağırladığı kenti. İçerisinde bulunan otel ve turizm merkezleri ile bir dünya markası ve ülkemizin göz bebeği. Yine burada 40 bin m2 kapalı, 20 bin m2 de açık olmak üzere toplam 60 bin m2’lik dev bir alana sahip olan ANFAŞ Antalya Expo Center bulunuyor. Havaalanı, limanları gibi fiziki üstünlüklerinin yanında coğrafi ve iklimsel özellikleriyle de Antalya tüm dünya açısından bir cazibe merkezi. İşte böylesine önemli bir lokasyonda bizler de 12-16 Şubat tarihlerinde FurniTRend Akdeniz Mobilya Dekorasyon Fuarımızda Türkiye’nin önde gelen mobilya sektörü liderlerini, zincir mağazaları, ihracatçılarımızı, toptancılarımızı, dağıtıcılarımızı, mobilya yan sanayi üreticilerini ve perakende mağazaları gibi bu sektörün tüm paydaşlarını bir araya getireceğiz. Ben inanıyorum ki bu fuarla birlikte Türk mobilya sektörü açısından Antalya’da yeni bir dönem başlayacak ve kazanan başta Türkiye ekonomisi olmak üzere, mobilya sektörümüz, Antalyamız olacaktır” dedi.

“İhracat patlama yapacak”

Toplantıda Tema Fuarcılık Genel Müdürü Aykut Karslıoğlu da bir konuşma yaparak fuara 200’ün üzerinde yurt dışı firmasının kayıt yaptırdığını bu anlamda ihracat noktasında önemli bir geri dönüş olacağını kaydederek, “Fuarımızı 13 bin m2’lik bir alanda 82 firma ve 130’ün üzerinde markamızla birlikte gerçekleştireceğiz. Fuarımızla ilgili 8 aylık çok ciddi bir çalışmanın ardından açılışımızı 12 Şubat Çarşamba günü gerçekleştireceğiz. Bizim buradaki öncelikli amacımız katılımcı firmalarımızın yeni bağlantılar kurarak yeni sezonda yeni bir network ağı oluşturup, yeni müşteriler kazanmalarını sağlamak. Bu noktada belirtmek isterim ki fuarımıza yurt dışında yapmış olduğumuz çalışmalar kapsamında 200’ün üzerinde yurt dışı firmasının kayıt yaptırmış bulunmakta. Tabii ki fuarımıza yurt içinden de Türkiye’nin dört bir yanından da ziyaretçimiz gelecek. Bu kapsamda burada ciddi siparişler alınacağını ve firmalarımızın ihracat noktasında bir patlama yaşayacağını düşünüyoruz” diye konuştu.
Toplantıda ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı ve Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Antalya Şube Başkanı Cahit Urfan da birer konuşma yaparak tüm Antalyalıları 12-16 Şubat tarihleri arasında ANFAŞ’a davet etti.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Karadağ Türk İşadamları Derneği (KATİAD) Kurucu Başkanı İsmail Oğuz Güvenç, son yıllarda Türklerin Karadağ'a artan ilgisine ve bu ülkedeki yatırımlarına ilişkin açıkla...

Allianz 2020 Risk Barometresi’nde, en büyük küresel iş dünyası riski olarak siber tehditler öne çıktı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), ihaleyle piyasaya 7 milyar 999 milyon 999 bin 998 lira fon sağladı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ihracatçılara sağlanan döviz kredisi faizinde indirime gidildiğinin müjdesini verdi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye’de hayvan varlığının takibini daha iyi yapmak için yeni tip kulak küpesi üzerine çalıştıklarını belirtti.

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi'nin 6. olağan genel kurulu yapıldı. Mevcut Başkan Murat Demircan'ın oluşturduğu tek liste ile seçime gidilirken güven ta...

Simone Kaslowski başkanlığındaki TÜSİAD heyeti 11-13 Şubat tarihleri arasında Roma ve Milano’da temaslarda bulundu.

Yazarlar
Website Security Test