Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İZTO Başkanı Özgener'den ekonomik tedbirler açıklaması

19.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi hakkında açıklama yaptı.

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi hakkında açıklama yaptı.

Mahmut Özgener'in imzasıyla basın kuruluşlarına gönderilen metin şöyle;

Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında düzenlenen ve ülkemiz ekonomisine yön veren tüm bakan ve kamu kurum ve kuruluşlarının başkanlarının katılımıyla düzenlenen Korona Virüs Değerlendirme Toplantısından iş dünyamızı ilgilendiren bir çok önemli karar çıktı.

Ekonomik İstikrar Kalkanı adı verilen paketle, KOVİD-19 salgınının etkilerini azaltmak için toplamda 100 milyar liralık bir kaynak seti devreye alındı.

Virüsün etkilerinin sınırlandırılmasına yönelik olarak bugüne kadar alınan tüm tedbirleri ve önlemleri memnuniyetle karşılıyoruz. Paket iş dünyamız için moral kaynağı oldu.

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketinin detaylarını incelediğimizde, TOBB’a ve ilgili Bakanlıklara ilettiğimiz çözüm önerilerinin bir kısmının pakette olduğunu gördük.

Sayın Cumhurbaşkanımızın paylaştığı 21 maddenin iş dünyamıza büyük katkısı olacağına inanıyoruz.

Dünya ekonomisinde büyük sorunların yaşandığı, finansal piyasaların büyük dalgalanmalara sahne olduğu bu ortamda, ülkemiz ekonomisinin bu süreci en az hasarla atlatması için hep birlikte hareket edeceğiz. Bizi virüs salgınından koruyacak olan en büyük güç, hep birlikte hareket etmemiz olacaktır.

Cumhurbaşkanımızın da mesajında işaret ettiği gibi, bizler de iş dünyası olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. İş dünyamızın sorunlarına çözüm bulmaya ve önerilerini iletmeye devam edeceğiz. Bu zorlu sürecin altından başarıyla çıkacağımızdan hiçbir kuşkumuz yok.

Açıklanan paket ile ekonomik hayatta gözlenebilecek bir yavaşlamanın önüne geçileceğini düşünüyoruz. Bugünkü pakete ek olarak sıkıntı yaşanan diğer konularda sektörlerin ihtiyaçlarına göre en kısa zamanda önlemlerin hayata geçirileceğine inanıyoruz.
Paketin hazırlanması aşamasında iş dünyamızdan görüş alınmasını önemli buluyoruz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere paketin hazırlanmasında emeği geçen tüm Bakanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Temennimiz bu sürecinin sağlıkla en kısa zamanda atlatılmasıdır. Vefat eden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, acılı ailelerine baş sağlığı, hasta vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyorum.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ailelere yapılacak 1000 Türk Lirası nakdi yardımın detaylarını...

Koronavirüs (Kovid-19) alınan tedbirler kapsamında 4857 sayılı İş Kanunu’nun ''Kısa çalışma ve kısa çalışma ödeneği'' maddesi gereğince geçici olarak iş yerleri kapana...

Tüm dünyada baş gösteren Koronavirüs salgını üretim sektörüne büyük darbe vurdu; gözler en temel ihtiyaçların başında gelen gıda üretimi ve tarım sektörüne çevrildi.

TÜGİAD (Türkiye Genç İşadamları Derneği)'dan Koronavirüs (Kovid-19) pandemisine tedbir kapsamında ilave paket talebi geldi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ekilebilir tüm arazileri üretime kazandırmak için "Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Programı"nı başlattıklarını belirterek, ''Y...

Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi kapsamında devlet yardımlarını kıyasladı.

Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi haberleri arasında iyi haberler de geliyor. Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal, sektör temsilcilerinin yeni harman zama...

Yazarlar
Website Security Test