Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Akhisar Ticaret Odası'ndan üyelerine kredi

28.4.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Nefes Kredisi'nin yeniden başlatmasının ardından Akhisar Ticaret Borsası da daha fazla üyesinin bundan yararlanması için kaynak ayırdı.

Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat, koronavirüs ile mücadelede herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirterek “Üreticilerimiz bu ülkenin bel kemiğidir. Onlar her zaman üzerlerine düşeni yaptı, biz onlar sayesinde bugün buradayız. Üyelerimizden aldığımız gücü, yine üyelerimiz için kullanmaktan memnuniyet duyuyoruz. Nefes kredisi işletmelerimizin bu dönemde ihtiyaç duyduğu nakite ulaşmalarını sağlayacak" dedi.

Salgın sonrası küresel ekonominin tamamen değişeceğini vurgulayan Alhat “Amaç her zaman üretim ve ticaret kapasitesini yaşatmak olmalı. Firmalarımızı, girişimcilerimizi ayakta tutmalıyız. Ayakta tutmalıyız ki süreç geride kaldığında biz de ülkece ayakta kalabilelim” diye konuştu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde 3. kez başlatılan nefes kredisinde işletmelere Türkiye genelinde 6 milyar liranın üzerinde kaynak aktarılacak. 2020 yılının tümünde anapara ve faiz ödemesinin yapılmayacağı Nefes Kredisi, 2021 yılında 12 eşit taksitle ödenecek. Yüzde 7,5 faizle verilecek kredi 50 bin lira ile 100 bin lira arasında değişecek. Nefes Kredisi'nde, Kredi Garanti Fonu, Hazine desteğiyle kefil olacak. Kredi Garanti Fonu ve Denizbank ile imzalanan protokol kapsamında Denizbank’ın tüm şubelerinde kredi kullandırılacak. Önümüzdeki günlerde ise kamu bankalarının da katılması bekleniyor. Kredi Garanti Fonu'na ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında masraf ya da komisyon talep edilmeyecek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Mayıs ayındaki ihracat rakamlarını Twitter'daki kişisel hesabından paylaştı.

Ege İhracatçı Birlikleri, ''Koronavirüs Salgınının Hedef Pazarlarımızdaki Seyri'' isimli video konferansların dördüncüsünde, Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri İ...

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Koronavirüs (Kovid-19)'ün meslek hastalığı sayılmaması gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin ilk sanal fuarı olma özelliği taşıyan Shoedex 2020 Ayakkabı ve Saraciye Fuarı başladı. Açılışta TİM Başkanı İsmail Gülle, Ege İhracatçı Birlikleri Koordina...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ödemeleri hakkında açıklamalar yaptı.

Kamu bankaları konuttan taşıta, mobilyadan tatile yeni kredi paketleri hazırladı. Yeni açılan krediler ile düşük faizli geri ödeme kolaylığı ve konut kredisinde yüzde ...

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya Ösen, Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi sonrası yaşanacak süreci sosyal patlama olarak değerlendirerek, işsizlik sorununa devle...

Yazarlar
Website Security Test