Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Milas’ın zeytinyağı dünya devleriyle yarışıyor

27.10.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden zeytinyağı, lezzetinin yanı sıra sağlıklı olması nedeniyle Akdeniz bölgesi başta olmak üzere dünya mutfaklarında çokça tercih ediliyor.

Ülkemizin iklimi ve bitki örtüsünün elverişliliği nedeniyle yetiştirilen zeytinler ve bu zeytinlerden elde edilen zeytinyağı üstün kalitesi ve lezzetiyle sadece ülkemizde değil tüm dünyada beğeniyle tüketiliyor.

Özellikle Muğla’nın Milas yöresi zeytinlerinden elde edilen erken hasat soğuk sıkım zeytinyağları uluslararası arenada dünya devi zeytinyağlarıyla rekabet ediyor. Milas’ın özenle yetiştirilen zeytinlerinden en yüksek standartlarda üretilen “AGACH” Zeytinyağları da ülkemizi uluslararası arenada temsil etmenin gururunu yaşıyor.

Pakistan’ın ilgisini çekti

Muğla Üniversitesi Gıda Analizleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜGAM) tarafından gerçekleştirilen analizlerle kalitesini ortaya koyan AGACH Zeytinyağlarının ünü kısa bir süre sonra ülkemiz sınırlarını aşarak Pakistan’ın lider zeytinyağı firmasının ilgisini çekti. AGACH Zeytinyağlarının Pakistan’a ihraç edilmesi için T.C. Karaçi Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliğinin aracılığıyla sözkonusu firmayla görüşmelerde bulunuldu.

Zeytindostu Derneğinden Altın Madalya

Kalitesinin bilincinde olan AGACH Zeytinyağları geçtiğimiz Mart ayında Türk Zeytincilik Sektörünün en güçlü STK’sı konumunda olan Zeytindostu Derneğinin düzenlemiş olduğu 13. Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışmasına katıldı. Yarışmada sadece ülkemizin değil tüm dünyanın köklü zeytinyağı firmalarıyla rekabet ederek “Altın Madalya”ya layık görüldü.

AGACH Zeytinyağı ABD’de devler arenasında

Gerek ülkemizde gerek yurtdışında büyük beğeni toplayan AGACH Zeytinyağları bu defa gözünü daha yukarıya dikerek Amerika’nın New York şehrinde düzenlenen ve dünya zeytincilik sektörünün liderleriyle rekabet edeceği NYIOOC Dünya Zeytinyağı yarışmasına katılıyor. Devler arenasında ülkemizi temsil etmenin gururunu taşıyan AGACH Zeytinyağları ülkemize güzel bir zafer getirmeyi hedefliyor.

AGACH Zeytinyağının başarısı nereden geliyor?

AGACH Zeytinyağlarının üreticisi olan BSNS Tarım, özenli zeytin yetiştiriciliğini doğaya bir borç bilerek zeytinyağını en yüksek standartlarda üretiyor. Hasadı yapılan zeytinleri cinslerine göre ayırıp soğuk sıkım yöntemiyle işleyerek farklı cinslerdeki zeytinlerin hem karakteristik özelliklerini hem de zeytinyağının içeriğindeki besin değerlerini koruyan BSNS Tarım, ürünlerinde kaliteden asla ödün vermiyor. Türk Zeytincilik Sektörünü her zaman daha ileri taşımak için çaba sarfeden BSNS Tarım, AGACH Zeytinyağları ile Ege'nin doğallığını, güneşini, lezzetini sofralarınıza getiriyor. Hazırlanan ürünler özel iklimlendirmeli depoda 18°C - 20°C' de sıkıldığını ve akabinde doğal soğutmalı ortamlarda yaklaşık 5°C muhafaza edildiğini belirten firma yetkilileri, hasat edilen zeytinlerin en geç 8 saat içerisinde sıkıldığını, gösterilen bu özenin de ürünlerinin lezzetine yansıdığını belirtiyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Merkez Bankası ''TCMB Finansal İstikrar Raporu'' yayımlandı. ''TCMB Finansal İstikrar Raporu'' sunumunda değerlendirmelerde bulunan Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, ...

Merkez Bankası kredi büyümesine göre verdiği zorunlu karşılık teşviklerini kaldırdı. Ve tüm bankalara aynı oranda zorunlu karşılık uygulanmaya başlayacağını duyurdu.

Avrupa’ya ihracat taşımalarında transit ülke konumunda bulunan Macaristan’la yaşanan geçiş belgesi sorunu çözüldü. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, müj...

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, reform sürecini değerlendirmek üzere iş dünyası temsilcileri ile bir araya geldi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7256 Sayılı Kanun Genel Tebliği" Resmi Gazete'de yayımlandı.

6 aydır yükselen ekonomik güven endeksi kasım ayında geriledi.

İzmir Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği (EİSOB) Başkanvekili ve İzmir Büfeciler Odası Başkanı Selahattin Arslan, açık alanda bulunan büfelerin saat 20'de kapanmasını a...

Yazarlar
Website Security Test