Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir'de büfeciler isyanda: Açık alan büfe yasak, AVM serbest

26.11.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği (EİSOB) Başkanvekili ve İzmir Büfeciler Odası Başkanı Selahattin Arslan, açık alanda bulunan büfelerin saat 20'de kapanmasını ancak AVM'lerin açık olduğu konusunda eleştiriler yöneltti.

İzmir Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği (EİSOB) Başkanvekili ve İzmir Büfeciler Odası Başkanı Selahattin Arslan, büfecilerin sorunlarıyla ilgili isyan etti.

Egedesonsöz'ün kanalı SonSöz TV'ye konuşan Arslan, "Buradan bilim kuruluna sesleniyorum. Hangi bilim kurulu üyesi varsa tartışmaya hazırım. Açık alanda deniz kenarında yasak ediyorsun ama AVM’de 500 – 600 kişi yürüyecek kapalı alanda yasak değil. Benim artık kafam yerinde değil, kafam oynuyor. Ağır konuşacağım artık. Dalga mı geçiyorlar bizimle? Bizi de çağırın bizim görüşümüzü de alın birlikte yapalım. Birlikte yaparsak başarılı oluruz.’" dedi.

"Bu hafta sonu AVM’ye gittim gözlem yapmaya. Toplu alanlarda insanlar oturmuş yemek yiyordu. Bir merdivende 18 kişi vardı, kendim saydım. Kahve satan bir dükkanın önünde tam 37 kişi vardı. Aralarında mesafe filan yoktu. Aralarında gereği kadar mesafe olsa Konak’a kadar gider. Çatıya çıktım açık alana. Sigarasından tut ne ararsan var. Emniyeti aradım dedi ki ‘açık alan.’ Bunun açık alanı kapalı alanı mı var? AVM’nin yetkilisi sandalye taşıyor. AVM’de hiçbir şey olmaz sanki. AVM’lerin kapanması lazım. 4 metrekarelik büfelerde ne sandalye var ne masa var ‘burada korona var’ diyorsun. Bu konuyla ilgili mücadeleye devam edeceğim gerekirse her yere başvuracağım."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Geçen ay kapanan şirket sayısı yüzde 221,46 artışla 3 bin 160 oldu.

Ayakkabı sektörüne can suyu müjdesini veren Başkan Soyer, "İzmir'in arka sıralarındaki çocukların botlarını buradan alacağız" dedi.

Setur Marinaları, yeni yıla denizcileri mutlu edecek kampanyalarla merhaba dedi. Türkiye’nin lider zincir marina işletmesi, sahip olduğu marina zinciriyle sunduğu eşsi...

Sağlık iksiri zeytinyağı pandeminin zirve yaptığı 2020 yılının son çeyreğinde, 2020/21 ihracat sezonuna başarılı bir giriş yaptı.

İzmir Mekan Rehberi, esnaflardan kendilerine gelen mail ve mesajlara kayıtsız kalmayarak mekanların açılması için “Mekanlara HES Esnafa Nefes” sloganıyla bir kampanya ...

Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED), TÜRKONFED kurumsallaşma çalışması kapsamında yeni logosunu hazırlayarak kamuoyu ile paylaştı.

Dijitalleşme, kurumların faaliyetlerinde, iş yapış biçimlerinde köklü değişimler yaratıyor.

Yazarlar
Website Security Test