Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Milletvekili Beko: Memurlar ve emekliler de işçiler gibi yoksulluğa mahkum edildi

4.1.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Milletvekili Kani Beko, "Memurlar ve emekliler de işçiler gibi yoksulluğa mahkum edildi" açıklamasında bulundu.

İzmir Milletvekili Kani Beko, "Memurlar ve emekliler de işçiler gibi açlığa, yoksulluğa, sefalete mahkum edildi" açıklamasında bulundu.

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, "Pazar Enflasyonu yüzde 40, TÜİK Enflasyonu yüzde 14.60; memur zammı ise sadece yüzde 7.36 oldu; emekliye de 8,36! AKP ekonomik krizlerin faturasını bugüne kadar hep halka kesti. Bugün de yine aynısı oldu. Tek adam rejimi; işçinin, memurun, emekçinin, emeklinin değil sarayın, zenginin ve yandaşın tarafında olduğunu bir kez daha tescilledi. “ dedi.

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, "Pazar Enflasyonu yüzde 40, TÜİK Enflasyonu yüzde 14.60; memur zammı ise sadece yüzde 7.36 oldu; emekliye de 8,36! AKP ekonomik krizlerin faturasını bugüne kadar hep halka kesti. Bugün de yine aynısı oldu. Tek adam rejimi; işçinin, memurun, emekçinin, emeklinin değil sarayın, zenginin ve yandaşın tarafında olduğunu bir kez daha tescilledi. “ dedi.

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko aralık ayına ilişkin enflasyon rakamlarının açıklanması ve memur maaş artışlarının belli olmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP’li Beko açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Ayçiçek yağına yüzde 110, Doğalgaz ve Elektrik fiyatlarına yüzde 40 zam yapılan bir dönemde sarayın memura, emekçiye reva gördüğü artış oranı 7.36 olarak açıklandı! Baklagiller yüzde 60, peynir %27, Yumurta %80 zamlanırken, emekliye sadece yüzde 8,36 artış yapıldı.

Saray rejimi; müteahhite, yandaşa, zengine dost olduğunu her fırsatta belirtiyor. Bugünkü karar o yüzden kimseyi şaşırtmadı. Bütçede engelli, işçi, emekçi, memur, emekli yani halk yok sayılmışken bugün de farklı bir karar beklenmiyordu.

Memura, emekliye insan olmaktan kaynaklanan temel ihtiyaçlarını karşılayacak ve insan onuruna yakışan bir maaş çok görülmüştür. Onurlu bir yaşam sürdürmeye çalışan ancak zorluklarla baş etmek adına akşamları pazar artıkları ile beslenmek zorunda kalan emekliler; AKP tarafından yine sefalete mahkum edilmişlerdir.

Dört maaşla, beş maaşla saraylarda yaşayanların halkın derdiyle dertlenmesi mümkün değildir. Tok açın halinden anlamaz. Halkı açlığa ve yokluğa terk etmeyi tek adam düzeniyle sürdüreceklerini zannedenler, ilk seçimde halkın kararını görecek ve ucube rejimleriyle beraber devrilip, dağılıp gidecekler.

Herkes biliyor ki;

AKP DEMEK AÇLIK DEMEK, YOKSULLUK, İŞSİZLİK, YOKLUK VE ZAM DEMEKTİR!

AKP DEMEK DEVLET İMKANLARIYLA YANDAŞ BESLEMEK, HALKIN İSE KURU EKMEĞE MUHTAÇ HALE GELMESİ DEMEKTİR.

Bu düzen böyle gitmez. Yokluğa, açlığa yoksulluğa, zamlara, adaletsizliğe karşı olanların, ezilenlerin, sömürülerin sesi artık bir çığlığa dönüşmüştür. Kulakları sağır eden bu çığlık saraylardan duyulmaz ama sandıkları patlatır. Gitmekte olanın gidişi artık durdurulamaz. Kimse umutsuzluğa, yılgınlığa düşmesin; aydınlık yarınlar artık yakın…”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Teknolojinin sağladığı tüm olanakları kullanarak altyapısı, arıtma tesisi, yolları ve diğer kullanım alanları ile modern bir sanayi bölgesi olan Menemen Plastik İhtisa...

BM, Dünya Ekonomik Durumu ve Beklentiler Raporu'na göre; gelişmiş ülkelerin ekonomileri geçen sene yüzde 5,6 küçülürken, gelişmekte olan ülkelerin ekonomileri yüzde 2,...

2020 yılı Küresel İnovasyon Endeksi Raporu’na göre; Türkiye, 131 ülke arasında 51’inci sırada. Bu sıralamada Türkiye’yi daha da yukarıya taşıyacak, girişimciliğin en g...

MÜSİAD Stuttgart, MÜSİAD Konya ve MÜSİAD İzmir Şubesi "Otomotiv Sektörüne Yönelik: Almanya’ya ihracatın Sırları" konulu online toplantıda bir araya geldi.

Yaşar Üniversitesi Ekonomi Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Serpil Kahraman, yaşadığı dalgalanmalarla son zamanlarda adından sıkça söz ettiren ve küresel ölçekte işlem hacmi 1...

Türk şekerleme ve çikolata sektörü dünyanın ağzını tatlandırdı. Türk çikolata ve şekerleme ihracatçıları, pandeminin gölgesinde geçen 2020 yılında 1 milyar 276 milyon ...

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Şubat Meclisinde “Sanayimizin Rekabetçiliği İçin Alternatif Kurumsal Finansman Modelleri” konuşuldu.

Yazarlar
Website Security Test