Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İZSİAD üyeleri başarı hikayelerini anlatıyor

11.1.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İZSİAD’ın Başarı Hikayeleri Sohbetleri, yeni yılda da çevrimiçi olarak devam ediyor.

İZSİAD’ın Başarı Hikayeleri Sohbetleri, yeni yılda da çevrimiçi olarak devam ediyor. 2021 yılının ilk Başarı Hikayeleri toplantısının konuğu Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Üyesi ve Dinamik Isı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Akdaş olurken hem iş yaşamının dönüm noktalarını hem de yakın zamanda borsaya açılan firmasının yürüttüğü halka arz çalışmalarını anlattı.

Metin Akdaş: “İzmirli firmalar borsaya açılmalı”

Toplantının açılışında konuşan İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, pandemi nedeniyle internet üzerinden toplantılara devam ettiklerini söyledi. Bu kapsamda Başarı Hikayeleri Sohbetleri’nde 2021 yılının ilk konuğu olarak Dinamik Isı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Akdaş’ı ağırlamak istediklerini söyleyen Küçükkurt, “Kendisinin ilgi çekici bir iş hikayesi mevcut. Sıfırdan gelip bugün son derece büyük bir sanayi tesisini ülkemize kazandırdı. Son olarak firmasını da halka arz etti. Bu sürecin inceliklerini de kendisinden dinlemenin üyelerimiz açısından verimli olacağını düşündük” diye konuştu.

EBSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Dinamik Isı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Akdaş, İZSİAD’ın Başarı Hikayeleri’nin çok faydalı bir etkinlik olduğunu, İZSİAD üyelerinin birbirini tanımak, geçmişlerini öğrenmek ve bugünkü faaliyet alanlarına hakim olmak adına büyük bir imkan tanıdığını söyledi. Bu anlamda kendisine bu fırsatı verdikleri için teşekkür eden Akdaş, hem kendi iş yaşamının kırılma anlarını hem de son olarak şirketinin halka arz aşamasını ayrıntılarıyla anlattı.

“Halka arz büyümek için büyük bir fırsat”

2004 yılında sanayi üretimine başladıklarını ve bina yalıtımı, ses yalıtımı, ambalaj köpükleri üretimi ve tesisat yalıtımında kullanılan kauçuk köpüğü üretimi yapan 4 ayrı tesis ile çalışmalara devam ettiğini söyleyen Akdaş, “2011 yılında anonim şirketine geçtim, 2013 yılında halka arz planlaması yaparken tesisimizde çıkan yangın nedeniyle bu planımızı ertelemek zorunda kaldık” dedi.

Bu geçen süreçte halka arz için gerekli yapısal dönüşümleri yaptığını söyleyen Akdaş, “2017 yılının sonunda SPK’ya ve borsaya başvurumuzu yaptık. 2018 içerisinde incelemeler tamamlandı ancak sonrasında mevzuat değişti. Önceden borsaya açıklık oranı 20 milyon TL idi, 30 milyon TL’ye çıkınca başvurumuzu geri çektik” dedi. 2019 itibariyle tekrar başvurduklarını söyleyen Akdaş, “2019 yılının Ağustos ayında halka arzımız gerçekleşti. 3 TL’den hissemizi sattık, bugün o hisseler 11.15 TL oldu” dedi. Halka arz konusunda küçük yatırımcının özellikle 2020 yılında borsaya girdiğini hatırlatan Akdaş, “Borsadaki yatırımcı sayısı 2 buçuk milyona ulaştı. Pandemide 1 milyon 300 bin yeni yatırımcı girdi. Bu anlamda borsaya açılmak firmalar için büyük avantaj sağlıyor, büyümeye ve gelişmeye imkan sağlıyor” diye konuştu.

İzmir’de en az 5 firmanın daha borsaya açılmaya hazırlandığını söyleyen Akdaş, “Konjonktür bunu da destekliyor. Firmalarımız borsaya açılınca yönetimi kaybedeceğini sanıyor, aslında tam tersi, firmaya ortak alıp yönetim sizde kalmış oluyor. Büyüme için çok önemli bir argüman halka arz” dedi.

  

Etiketler : İZSİAD

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

2020 yılı Küresel İnovasyon Endeksi Raporu’na göre; Türkiye, 131 ülke arasında 51’inci sırada. Bu sıralamada Türkiye’yi daha da yukarıya taşıyacak, girişimciliğin en g...

MÜSİAD Stuttgart, MÜSİAD Konya ve MÜSİAD İzmir Şubesi "Otomotiv Sektörüne Yönelik: Almanya’ya ihracatın Sırları" konulu online toplantıda bir araya geldi.

Yaşar Üniversitesi Ekonomi Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Serpil Kahraman, yaşadığı dalgalanmalarla son zamanlarda adından sıkça söz ettiren ve küresel ölçekte işlem hacmi 1...

Türk şekerleme ve çikolata sektörü dünyanın ağzını tatlandırdı. Türk çikolata ve şekerleme ihracatçıları, pandeminin gölgesinde geçen 2020 yılında 1 milyar 276 milyon ...

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Şubat Meclisinde “Sanayimizin Rekabetçiliği İçin Alternatif Kurumsal Finansman Modelleri” konuşuldu.

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı pandemi tedbirleri kapsamında çevrimiçi ortamda yapıldı. Meclis üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen ...

Bereketin simgesi olan nar meyvesi, 2020 yılında ihracatta da bereketli bir yıl geçirdi. Türkiye’nin nar ihracatı 2020 yılında yüzde 29’luk artışla 97 milyon 489 bin d...

Yazarlar
Website Security Test