Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Boyner'in indirim günlerinde rekor ziyaretçi

29.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Boyner’in 'Çılgın Kelebek İndirimi' rekor sayıda ziyaretçi ve ürün satışı ile tamamlandı. İndirim sürecinde Boyner'in mağazalarında uzun kuyruklar oluştu.

Milyonlarca üründe net yüzde 50 indirimin olduğu Çılgın Kelebek, 25-26-27 Mayıs tarihlerinde 37 şehirdeki 119 Boyner mağazasında ve boyner.com.tr’de gerçekleştirildi. 3 gün süren kampanya kapsamında 2 milyona yakın ziyaretçi ağırlanırken, saat 24.00’e kadar açık olan mağazalarda uzun kuyruklar oluştu. Çılgın Kelebek boyunca 780 binden fazla ürün satıldı. Kampanyanın satış adedi şampiyonu tişört, ciro şampiyonu ise spor ayakkabı oldu. 

Boyner’in yılda 2 kez yaptığı 'Milyonlarca üründe net yüzde 50 Çılgın Kelebek İndirimi', 2 milyon ziyaretçiye ulaştı. 25-26-27 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen Çılgın Kelebek kampanyası boyunca, Boyner’in 37 şehirdeki 119 mağazası saat 24.00’e kadar hizmet verdi. 
Yapılan bilgilendirmede; Çılgın Kelebek boyunca tüm Boyner mağazalarında ve boyner.com.tr’de toplam 780 bin 762 adet ürün satıldı. Kampanyada satılan ürünlerin adedi geçen yıla göre yüzde 37 oranında artış gösterirken, toplam ciroda ise geçen yıla oranla yüzde 53 büyüme gerçekleşti. Şort, sırt çantası, mayo, pijama gibi ürün kategorilerinde yüzde 100'ün üzerinde ciro büyümesine imza atıldı. 

Tişört satış adedinde, spor ayakkabı ciroda şampiyon oldu 
Tüketiciler Çılgın Kelebek kampanyası sayesinde birçok ihtiyacını karşılama fırsatı bulurken, özellikle yaz sezonu ürünlerine ilgi büyük oldu. En popüler ürünlerin zirvesinde ise 228 bine yakın satış rakamıyla tişört yer aldı. Tişörtü sırasıyla pantolon, spor ayakkabı, gömlek ve ayakkabı izledi. Kampanyanın ciro şampiyonu ise 57 bine yakın satış adedi ile spor ayakkabı oldu. Spor ayakkabı cirosu geçtiğimiz yıla göre yüzde 48 artış gösterdi. Tüketiciler tatil için valiz alışverişini de Çılgın Kelebek’ten yaptı ve geçen yılın kampanya sürecine göre %200 oranında büyüme gösteren valiz satışları en ilgi çeken alışverişlerden biri oldu. 

Kozmetikte en çok satılan ürün parfüm 
Boyner'in Çılgın Kelebek İndirimine kozmetik kategorisi de inanılmaz fırsatlarla dahil oldu. Yüzlerce ürünün net yüzde 50 indirimle satıldığı kozmetik kategorisinin en çok ilgi gören ürünü 5 bin 700 adetle parfüm oldu. Parfümü 3 bin adet satış adediyle cilt bakım kremleri, 2 bin den fazla adetle ruj ve bin 500 adetle saç bakım ürünleri takip etti. Sıcak yaz günlerinin kendini hissettirdiği bu günlerde güneş ürünlerine de ilgi yoğundu. Güneş kremi satışları geçen sene Mayıs ayında gerçekleştirilen Çılgın Kelebek’e göre yüzde 70 artış gösterdi. 

Kadınlar ve erkekler aynı ürünlere ilgi gösterdi 
Boyner'in Çılgın Kelebek İndirimine hem kadınlar hem de erkekler aynı oranda yoğun ilgi gösterdi. Tişört, spor ayakkabı, pantolon gibi ürünlerin kadınların ve erkeklerin en çok satın aldığı ilk 5 ürün arasında yer alması dikkat çekti. 
En çok satış yapılan şehir İstanbul oldu 
Çılgın Kelebek'te en çok satış yapılan 5 şehir sırasıyla; İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Bursa oldu. İstanbul'da toplam 244 bine yakın ürün satıldı. İzmir Çiğli Kipa AVM, İstanbul Cevahir AVM, İstanbul Forum Marmara AVM’deki Boyner mağazaları en yüksek ciroyu yapan mağazalar olarak öne çıktı. 37 ildeki 119 Boyner mağazasının geceyarısı 24.00 kadar açık olması da büyük fark oluşturduğu kaydedildi. Mağazalarda cironun yüzde 10’a yakın bir bölümü 22.00-24.00 saatleri arasında gerçekleşti. Bu oran 10:00-12:00 arası gerçekleşen cironun yüzde 50 daha fazlası. Anadolu'daki Boyner tüketicileri de Çılgın Kelebek indirimlerinden yoğun olarak yararlandı. Van'daki ve Sera Kütahya AVM'deki Boyner mağazalarının cirosu geçen yıla göre yüzde 90 oranında artış gösterdi. 

Ayrıca; kurumun internet sitesi de 25-27 Mayıs tarihleri arasında normalden yüzde 90 daha fazla trafik alarak 50 bin adede yakın ürün satıldı. Yapılan bilgilendirmede; en çok ilgi gören kategori aktif spor oldu. 3 gün içinde toplam 4 bin 950 adet sneaker satıldı. Geçen sene aynı dönemde gerçekleştirilen Çılgın Kelebek kampanyasına göre satışlarda yüzde 254 oranında büyüme gerçekleştirildi. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Suudi Arabistan’ın başını çektiği Arap ülkelerinin ablukası altındaki Katar, ihtiyaç duyduğu her şeyi Türkiye’den karşılıyor. Türkiye’nin Katar’a yaptığı ihracat 2018 ...

TEMA Vakfı, Dünya Gıda Günü’ne özel yaptığı açıklama ile açlıkla mücadele edilebilmesi için tarım alanlarının ve meraların amaç dışı kullanımının önlenmesi gerektiğine...

TÜGİAD Ankara Şubesi'nin 10. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Gerçekleşen Genel Kurul sonrası Yıldırım Grup Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım ve ekibi göreve getir...

Serbest piyasada dolar 5,87 liradan, euro ise 6,7850 liradan haftaya başladı.

Rusya'ya gıda ihracatında hedef 1 milyar doları aşmak

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2018 yılı Temmuz döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 88 bin kişi artarak 3 milyon 531 bin kişi oldu....

Bloomberg, Türkiye'de zabıtaların marketlerde fiyat kontrolü yapmasını yorumladı: Nafile çaba.

Yazarlar
Website Security Test