Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ege Genç İş Adamları Derneği'nde seçim heyecanı

31.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye'nin en etkin iş insanı örgütlerinden olan Ege Genç İş Adamları Derneği'nde (EGİAD) seçim heyecanı başladı. Ocak ayında görev süresi dolacak olan Aydın Buğra İlter'in yeniden aday olmayacağı seçimde yönetime aday olan ilk isim Mustafa Aslan oldu.

EGİAD'ın mevcut yönetim kurulunda başkan vekilliği görevini yürüten Mustafa Aslan yeni dönem için ‘EGİAD30’ isimli çalışma grubuyla başkanlığa aday oldu. Önümüzdeki yıl EGİAD’ın 30. Yılını kutlayacaklarının altını çizen Aslan bu motivasyonla gruplarına bu ismi verdiklerini belirtti.

Mevcut yönetim olarak görev süresi boyunca başarılı projelere imza attıklarını hatırlatan Aslan, “EGİAD’ı katılımcı, dinamik ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla geleceğe emin adımlarla taşıyacağız” dedi.

EGİAD’ın yeni dönemde de siyasetten ve ideolojilerden uzak kalarak ekonomik ve toplumsal konularda içerik geliştirip, cesur söylemlerle inandığı doğruları toplum ve ilgili paydaşlarla paylaşan etkin bir iş insanları derneği olmayı sürdüreceğini vurgulayan Aslan, “Bununla beraber üyelerimizin ve bölgemizin ekonomik gelişimine katkı sağlayacak çalışmalara ve kamu kurumları ile yapılacak temaslara önem vereceğiz. Önümüzdeki dönem 15’in üzerinde yeni proje hayata geçireceğiz. Bu projelerimiz EGİAD’ın yapısal gelişimine katkı sağlayacak ve bölgesel kalkınmaya lokomotif olacaktır. Yeni dönemde bizlerin taahhüttü ve yönetim kurulumuzun kilit performans kriterleridir” diye konuştu.

Mustafa Aslan, gerçekleştirmeyi planladıkları bazı projelerinin şunlar olduğunu kaydetti; “EGİAD Meslek Lisesi ve Meslek Yüksek Okulu, EGİAD Düşünce Klübü (Think Tank), EGİAD Dijital Dönüşüm, EGİAD Dış Ticaret Elçileri, Markalaşma, EGİAD Genç İş Ödülleri, Sektörel Dağılım ve Kümelenme, Kurumsal Hafıza, Kurumsal Sosyal Sorumluluk projelerini hayata geçireceğiz. Derneğimizin iç dinamiklerine yönelik diğer projelerimizi önümüzdeki günlerde detayları ile kamuoyu ile paylaşacağız.”

Aslan, hazırladıkları projeleri, proje gruplarında aktif çalışan 90 EGİAD üyesi ile beraber hazırladıklarının altını çizdi.

 

Mustafa ASLAN Kimdir?
1980 yılında İzmir’de doğdu. 1998 yılında İzmir Amerikan Lisesi’ni, 2003 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF İktisat Bölümünü ve 2007 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi MBA programını başarı ile tamamladı.

Lise eğitiminin hemen ardından, 1998 yılında, babası Ayhan Aslan’ın kurucusu olduğu aile işinde finans yönetmeni olarak görev almaya başlayan Mustafa Aslan, aynı işletmede 2000 yılında Deniz Satışları Müdürü görevini üstlendi. 2001 yılında, grup bünyesinde As-Mira Petrol Şirketi’ni kuran ve grubun deniz akaryakıt satışlarını bu yeni şirkete aktaran Aslan, 2010 yılında grubun Mali İşler Başkanlığı görevine getirildi.

Aslan, 2017 yılında, yeni bir yapılanmaya giderek mevcut şirketlerini Asmira Group adı altında birleştirdi. Mustafa Aslan, denizcilik, lojistik, yatçılık, akaryakıt ve yiyecek-içecek sektörlerinde ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyet gösteren Asmira Group’un CEO’su olarak görevini sürdürmektedir.

Aslan, Nisan 2018’de İMEAK Deniz Ticaret Odası genel kurulunda Merkez Meclis üyesi olarak görev almış ve ilk meclis seçimlerinde Deniz Ticaret Odası’nı temsilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) delegesi olarak seçilmiştir.

Mustafa Aslan, 2010 yılında üye olduğu EGİAD’ın 11. döneminde Sosyal Komisyon Üyesi, 12. döneminde Kurumsal Yönetişim ve Kalite Komisyonu Başkanı, 13. döneminde Yönetim Kurulu Üyesi ve son olarak 14. döneminde Başkan Vekili olarak görev yapmıştır.

Dr. Gonca Aslan ile evli olan Mustafa Aslan, Perla Su adlı bir kız çocuk babasıdır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Karaburun'da 4 teknede çıkan yangın korkuttu. 4 tekne alev alev yandı.

İzmir’in en beğenilen markalarından Burgerhane Ege Perla’da açıldı. Misafirlerini evinde gibi hissettirme hedefiyle yola çıkan ve yeni nesil gurme burgerleriyle ilgi g...

İZSİAD’ın ''Berber Dükkanı'' başlığını taşıyan ve erkeklere ''aynaya baktığınızda ne görüyorsunuz'' sorusunun sorulduğu ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin tartışıldığı ...

Doğaya duyarlılığıyla bilinen Megastar Tarkan, İzmir’in Gediz Deltası’nın UNESCO Dünya Doğa Mirası ilan edilmesi için destek çağrısında bulundu. Seslendirdiği video il...

Menemen ve Türkiye ekonomisinin en önemli tarım ürünü pamuk ile ilgili üreticiler bu sene için kilogram başına 1.25 tl prim bekliyor. 2018 yılında açıklanan 0.80 tl pr...

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ), endüstri 4.0 ile değişen dünyaya uyum sağlayabilmek için yüzde yüz burslu KOSBİ Zülfü-Mevlüt Çelik Teknik Koleji’ni 2019-202...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 15 Temmuz şehitlerini anma törenine katıldı

Yazarlar
Website Security Test