Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ege Genç İş Adamları Derneği'nde seçim heyecanı

31.10.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türkiye'nin en etkin iş insanı örgütlerinden olan Ege Genç İş Adamları Derneği'nde (EGİAD) seçim heyecanı başladı. Ocak ayında görev süresi dolacak olan Aydın Buğra İlter'in yeniden aday olmayacağı seçimde yönetime aday olan ilk isim Mustafa Aslan oldu.

EGİAD'ın mevcut yönetim kurulunda başkan vekilliği görevini yürüten Mustafa Aslan yeni dönem için ‘EGİAD30’ isimli çalışma grubuyla başkanlığa aday oldu. Önümüzdeki yıl EGİAD’ın 30. Yılını kutlayacaklarının altını çizen Aslan bu motivasyonla gruplarına bu ismi verdiklerini belirtti.

Mevcut yönetim olarak görev süresi boyunca başarılı projelere imza attıklarını hatırlatan Aslan, “EGİAD’ı katılımcı, dinamik ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla geleceğe emin adımlarla taşıyacağız” dedi.

EGİAD’ın yeni dönemde de siyasetten ve ideolojilerden uzak kalarak ekonomik ve toplumsal konularda içerik geliştirip, cesur söylemlerle inandığı doğruları toplum ve ilgili paydaşlarla paylaşan etkin bir iş insanları derneği olmayı sürdüreceğini vurgulayan Aslan, “Bununla beraber üyelerimizin ve bölgemizin ekonomik gelişimine katkı sağlayacak çalışmalara ve kamu kurumları ile yapılacak temaslara önem vereceğiz. Önümüzdeki dönem 15’in üzerinde yeni proje hayata geçireceğiz. Bu projelerimiz EGİAD’ın yapısal gelişimine katkı sağlayacak ve bölgesel kalkınmaya lokomotif olacaktır. Yeni dönemde bizlerin taahhüttü ve yönetim kurulumuzun kilit performans kriterleridir” diye konuştu.

Mustafa Aslan, gerçekleştirmeyi planladıkları bazı projelerinin şunlar olduğunu kaydetti; “EGİAD Meslek Lisesi ve Meslek Yüksek Okulu, EGİAD Düşünce Klübü (Think Tank), EGİAD Dijital Dönüşüm, EGİAD Dış Ticaret Elçileri, Markalaşma, EGİAD Genç İş Ödülleri, Sektörel Dağılım ve Kümelenme, Kurumsal Hafıza, Kurumsal Sosyal Sorumluluk projelerini hayata geçireceğiz. Derneğimizin iç dinamiklerine yönelik diğer projelerimizi önümüzdeki günlerde detayları ile kamuoyu ile paylaşacağız.”

Aslan, hazırladıkları projeleri, proje gruplarında aktif çalışan 90 EGİAD üyesi ile beraber hazırladıklarının altını çizdi.

 

Mustafa ASLAN Kimdir?
1980 yılında İzmir’de doğdu. 1998 yılında İzmir Amerikan Lisesi’ni, 2003 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF İktisat Bölümünü ve 2007 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi MBA programını başarı ile tamamladı.

Lise eğitiminin hemen ardından, 1998 yılında, babası Ayhan Aslan’ın kurucusu olduğu aile işinde finans yönetmeni olarak görev almaya başlayan Mustafa Aslan, aynı işletmede 2000 yılında Deniz Satışları Müdürü görevini üstlendi. 2001 yılında, grup bünyesinde As-Mira Petrol Şirketi’ni kuran ve grubun deniz akaryakıt satışlarını bu yeni şirkete aktaran Aslan, 2010 yılında grubun Mali İşler Başkanlığı görevine getirildi.

Aslan, 2017 yılında, yeni bir yapılanmaya giderek mevcut şirketlerini Asmira Group adı altında birleştirdi. Mustafa Aslan, denizcilik, lojistik, yatçılık, akaryakıt ve yiyecek-içecek sektörlerinde ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyet gösteren Asmira Group’un CEO’su olarak görevini sürdürmektedir.

Aslan, Nisan 2018’de İMEAK Deniz Ticaret Odası genel kurulunda Merkez Meclis üyesi olarak görev almış ve ilk meclis seçimlerinde Deniz Ticaret Odası’nı temsilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) delegesi olarak seçilmiştir.

Mustafa Aslan, 2010 yılında üye olduğu EGİAD’ın 11. döneminde Sosyal Komisyon Üyesi, 12. döneminde Kurumsal Yönetişim ve Kalite Komisyonu Başkanı, 13. döneminde Yönetim Kurulu Üyesi ve son olarak 14. döneminde Başkan Vekili olarak görev yapmıştır.

Dr. Gonca Aslan ile evli olan Mustafa Aslan, Perla Su adlı bir kız çocuk babasıdır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, kenti bilimde dünya ligine taşıyacak dev adımlar atıyor.

Ege-Koop, 35. yılında kent merkezi dışına çıkmaları zorunlu hale gelen iş yerleri için bir soluk olacak ''Ege-Koop Ege Ticaret Merkezi''ni kuruyor.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Baran’ın 1 Şubat 2019 tarihinde Amerika’da Stony Brook Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Samuel L. Stanley ile gerçekleştirdiği toplantı ardından, ...

İzmir elektrik kesintisi nerelerde olacak ne zaman bitecek 18 Mart 2019

İzmir Ticaret Borsası (İTB) önderliğinde hayata geçirilen Ege Lisanslı Depoculuk A.Ş. (ELİDAŞ) 2018 yılı çalışmalarının incelenmesi amacıyla gerçekleştirilen olağan ge...

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Çarşamba Toplantıları kapsamında CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer’i ağırladı. İZSİAD üyelerinin soru...

Dünyanın en büyük ve en prestijli seyahat fuarı Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’nda (ITB Berlin) İzmir rüzgârı esti. 6-10 Mart tarihlerinde düzenlenen 53. ITB Berlin ...

Yazarlar
Website Security Test