Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Mobilyacılara muhteşem proje…

13.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Mobilyacılar ve Marangozlar Odası (İZMOD) yöneticileri, sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak mega proje için kolları sıvadı.

Karabağlar Belediyesi’nin proje ortaklığı ve İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) desteğiyle hayata geçirilecek ‘Yeni Mesleki Eğitim ve Sosyal Tesis Projesi’ ile mobilyacıların yarım asırlık hayali gerçekleşecek. Bugünkü ihtiyaçların karşılanmasının yanında mesleğin geleceğine de katkı verecek proje için İZKA 1 milyon liralık destek sağlayacak.

Mobilyacılar Mesleki Eğitim ve Sosyal Tesis Projesi kapsamında, 120 kişilik çok amaçlı salon, 15’er kişilik 4 adet eğitim odası, atölyeler, idari ofisler, kafeterya ve otopark yer alacak. Merkez, Karabağlar mobilya sektörünün nitelikli eleman ihtiyacını karşılayarak, sektörün geleceğe yatırım yapmasına olanak tanıyacak. Toplam 1816 m² inşaat alanını kapsayacak olan eğitim merkezi, 5 kattan oluşacak. 3 katta hizmet verecek merkezin ayrıca bodrum kısmında atölye ve otopark olarak kullanılacak 2 kat daha bulunacak. Tesis aynı zamanda İZMOD hizmet merkezi olarak da faaliyete geçecek.

Mobilya sektörüne yön verecek
Projenin imza töreni için İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mehmet Yavuz, İZMOD Başkanı Hasan Özkoparan ile Oda yöneticileri İZKA hizmet merkezinde bir araya geldi.

Yeni eğitim merkezinin mobilya sektörüne yön verecek boyutta olduğuna dikkat çeken İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, ‘Bu proje ihracatta ve istihdamda önemli yeri bulunan sektörünün geleceğine yapılan bir yatırımdır. Kalifiye eleman bulma, mesleki eğitimi geliştirme sıkıntılarının yaşandığı bir dönemde gerçekleştirilen proje marangoz ve mobilyacılar camiasına emek verenler açısından çok önemli. Aynı şekilde İzmir Esnaf Teşkilatının yüzünü güldürecek, mensuplarımızın gurur duyduğu bir çalışma olacak. O nedenle Karabağlar belediye başkanımıza, İZKA genel sekreterimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Oda başkanımız Hasan Özkoparan’ı ve yönetimini de örnek ve özverili çalışmalarından dolayı kutluyorum. Bu noktada İESOB Odamızın en büyük destekçisi olmuştur ve olacaktır. Bugün bizim için son derece önem taşıyan bir projeyi gerçekleştirmenin keyfini yaşıyoruz.’ dedi.
Geleceğe dönük projelerle Karabağlar’ın daha modern ve yaşanabilir bir kent olması yolunda önemli adımlar attıklarını ifade eden Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ise, tesisin ilçenin gelişmesine ivme kazandıracağını açıkladı.

Rüya projemiz
32 yıldır sektörde bilfiil faaliyet gösterdiğini belirten İzmir Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Hasan Özkoparan ise imzalanan proje ile bir ‘Rüya’yı gerçekleştireceklerini söyledi.
Mobilya sektörünün kent ve ülke ekonomisi açısından büyük önem taşıdığını hatırlatan Özkoparan ‘Mobilya fuarları İzmir’in dışa açılan pencerelerinden biri olmaktadır. Türkiye’de hatta ihracat potansiyeli ile pek çok ülkede öne çıkan İzmirli mobilyacıların ürünleri, kentin yüzünü güldürmektedir. Böylesine büyük bir potansiyele sahip mobilya ve yan sektörlerinin yarattığı istihdam da göz ardı edilemez. Böylesine önemli artılara sahip mobilya sektörünün geliştirilmesi, bu değerlerimizin pekiştirilerek gelecekte de sürdürülmesi, ustalarından daha kalifiye elemanların yetiştirilmesi için mesleki eğitim kılavuzumuz olacaktır.’ diye konuştu.

Bayramımız olacak
Makamların geçici olduğunu kaydeden Özkoparan, “Bizim sektörümüzün başlıca eksiklerinden biri eğitim, birisi camiamıza ait bir hizmet merkezidir. Gerçekleştireceğimiz tesis ile mesleki eğitimi en iyi şartlarda ve kaliteli bir şekilde gençlerimize vereceğiz. Ayrıca üyelerimize kendi mülkleri olacak bir hizmet merkezi kazandıracağız. Başkanlıklar geçicidir, mühim olan görev süremiz boyunca sektöre en iyi hizmeti verebilmek, gelecekte de iyi bir şekilde yad edilmektir. Bu açıdan büyük mutluluk ve huzur duyuyorum. Projenin bittiği gün bizim bayramımız olacaktır. Oda üyelerimize ve gelecek nesile en güzel armağanı vereceğiz. Merkez Karabağlar’da ama vereceğimiz eğitimler Karşıyaka’dan Bornova’ya, Çiğli’den Narlıdere’ye İzmir’in dört bir yanında faaliyet gösteren tüm meslektaşlarımıza, gençlerimize açık olacak. Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte camiamıza önemli bir değer kazandırmanın heyecanını yaşıyoruz’ şeklinde konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Alaattin Yüksel, aday gösterilip seçilmesi halinde kentin bütün sorunlarını meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ile ...

Ülkemizin de üyesi olduğu Uluslararası Zeytin Konseyi’nin dünyada zeytin ve zeytinyağının önemine vurgu yapmak amacıyla ilan ettiği “Dünya Zeytin Günü” dolayısıyla yap...

İzmir'in Menderes ilçesinde, bir fabrikada kimyasal maddeden meydana gelen sızıntı nedeniyle hastaneye kaldırılan 1 işçi yaşamını yitirirken, diğer 3 işçinin ise tedav...

Çeşme’nin en çok ziyaret edilen ve buluşma noktalarından bir olan Cadde Plus Alışveriş Merkezi, 4 gün boyunca düzenleyeceği 'Hediyelik Eşya Günleri'nde yılbaşına özel ...

İGC tarafından hazırlanan 51 yıllık gazeteci, eski milli atlet ve fotoğraf sanatçısı Adnan Avuka’nın kişisel fotoğraf sergisi Ege Bölgesi Sanayi Odası Sergi Salonu’nda...

İzmir Metro'da arıza. İzmir Metro'da kaza mı oldu? İzmir Metro seferleri aksadı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde, İZBAN’da yaşanan grevle ilgili konuştu.

Yazarlar
Website Security Test