Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Borsa Akademi-Zeytin Okulu için İzmir Ticaret Borsası ve İzmir Zeytincilik Araştırma Enstitüsü güç birliği yapacak

20.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Ticaret Borsası bünyesinde faaliyet gösterecek Borsa Akademi/Zeytin Okulu eğitim faaliyetleri kapsamında Borsa ve T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü İzmir Zeytincilik Araştırma Enstitüsü arasında işbirliği yapılması ve ortak çalışma yürütülmesi konularında protokol imzalandı.

Protokol kapsamında, İzmir Ticaret Borsası tarafından sektörün ve kamunun ihtiyaçları göz önünde tutularak eğitim, seminer, söyleşi, konferans, atölye çalışmalarının yapıldığı, kitap, broşür, film, eğitim materyallerinin üretildiği Zeytin Okulu’nda verilecek eğitim, teknik gezi ve tadım atölyeleri gibi faaliyetlerin tamamında Enstitü ile iş birliği yapılacak. Tasarımcı ve yenilikçi bir bakış açısı ile sektör paydaşlarına fayda sağlamak ve yeni bir vizyon kazandırmak için kurulan Zeytin Okulu, önümüzdeki günlerde yapılacak açılış töreniyle hizmete girecek Borsa Akademi bünyesinde yer alacak.

Protokol imza töreninde konuşan Işınsu Kestelli ve Dr. Ünal Kaya, işbirliği protokolünün iki kurum için de hayırlı olmasını dilediklerini belirterek kurumlararası güç birliği sayesinde ülkemiz için stratejik öneme sahip zeytin ve zeytinyağı sektörünün geliştirilmesi, halkımızın zeytini daha iyi tanıması, bilinçli ve daha fazla zeytinyağı tüketmesi adına birçok başarılı çalışmaya imza atacaklarına inandıklarını ifade ettiler.

Protokol imza törenine İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ve İzmir Zeytincilik Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Ünal Kaya’nın yanı sıra İTB Genel Sekreter Dr. Erçin Güdücü, Başkanlık Danışmanı Dr. Pınar Nacak, Ar-Ge Müdürü Mustafa Yağcıoğlu ile İzmir Zeytincilik Araştırma Enstitüsü Yetiştirme Tekniği Bölüm Başkanı Murat Özaltaş, Islah ve Genetik Bölüm Başkanı Öznur Çetin ve Gıda Teknikleri Bölüm Başkanı Ferişte Öztürk Güngör katıldı.

Zeytin Okulu’nda hangi faaliyetler düzenlenecek?
Borsa bünyesinde oluşturulması hedeflenen Zeytin Okulu’nda, zeytin/zeytinyağı sektörünün aktörlerine ve kamuya yönelik üretimden-tüketime eğitim seminerleri, atölye çalışmaları, tadım etkinliği, zeytin odaklı sanat ve tasarım çalışmaları düzenlenecek. Ayrıca ulusal ve uluslararası düzeyde Ege Bölgesi’nin zeytinden kaynaklanan doğal, endüstriyel ve kültürel mirasına yönelik farkındalığın artmasına, bu mirasın korunmasına ve zenginleşmesine katkıda bulunmak amacıyla temel ve uygulamalı eğitimler gerçekleştirilecek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ailesini siyanürle öldüren kimya öğrencisi çocuk kim? Ailesini siyanürle öldüren çocuk ve olayın özeti. Siyanürle annesini babasını öldüren çocuk nereli, olay nerede y...

Şef Ahmet Ünlü yönetimindeki TED Senfoni Orkestrası solist Dilek Türkan eşliğinde 19 Mayıs'ta İzmirli müzikseverlere eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in himayelerinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde 31 Mayıs - 6 Haziran 2019’da düzenlenecek ''Her Şey Çok Güzel Olacak...

Urla vapur seferleri ne zaman başlıyor? Urla vapur seferleri saatleri. Urla vapuru ücreti ne kadar? Kaç liraya Urla'ya gidilir? Urla vapurla kaç saat? Urla vapur sefer...

Ekoloji İzmir Fuarı, 15-18 Mayıs tarihleri arasında, onuncu kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ''Avrupa Günü'' nedeniyle İzmir'e gelen Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger'i ağırladı.

İnciraltı Gelişim Derneği Başkanı Tayfun Karabulut'tan önemli açıklamalar.

Yazarlar
Website Security Test