Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Alman Başkonsolosu’ndan KOSBİ’ye ziyaret

18.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Almanya İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Yönetim Kurulu ile bölgede faaliyet gösteren Alman AKG firmasını ziyaret etti.

Almanya İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Yönetim Kurulu ile bölgede faaliyet gösteren Alman AKG firmasını ziyaret etti.

Almanya İzmir Başkonsolosu Lassig’i ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin son derece güçlü olduğunu, bölgemizde de Alman firmaların faaliyetinden memnun olduklarını ifade etti. İki ülke arasındaki ilişkilerin siyasal alanda da gelişmesinin her iki ülke için faydalı olduğunu söyleyen Porsuk, “Başkonsolosumuzla da burada yapılabilecek işbirliklerini konuştuk” diye konuştu.

 

Mesleki eğitime Alman modeli

KOSBİ bünyesinde bulunan Alman firmalarının varlığının iş birliği adına önemli olduğunu dile getiren Almanya İzmir Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig, Almanya ile Türkiye arasındaki yıllara dayanan köklü ticari, sosyal ve kültürel ilişkilerin daha da geliştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Almanya ile Türkiye arasında siyasi olarak bazı zor dönemler geçirdiklerini ancak şimdi yeniden ilişkilerin eski seviyesine gelmesinin önemli olduğunu ifade eden Lassig, “İki ülke arasındaki yapıcı ilişkiler kapsamında ticari faaliyetlerin gelişmesi için heyetler arası görüşmeler ve karşılıklı seyahatler yapılması olanaklarını inceleyeceğiz. Tarafımızdan da kardeş sanayi bölgeleri ilan edilerek karşılıklı iş birliği imkanlarının arttırılması, KOSBİ bünyesinde yapılması düşünülen mesleki eğitim projelerinde Alman ekolü eğitim modellerinin uygulanması için gerekli desteği verebileceğimizi ifade edebilirim” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Demokratik Sağlık Sen İzmir İl Başkanı Ahmet Doğruyol, 2008 yılında yapılan Eski Çiğli Devlet Hastanesi binasının depreme dayanıksızlığı sebep gösterilerek yıkıldığını...

İGC Basın Akademisi’nin resmi açılışına AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, TGS Başkanı Gökhan Durmuş ve İGC Başkanı Misket Dikmen ile İGC ve TG...

İzmir Ticaret Borsası’nın (İTB) ''Gelecek toprakta, toprağımız emin ellerde'' sloganıyla çocuklara tarımı ve doğayı sevdirmeyi amaçlayan projesi ''Toprak ve Çocuk'' pr...

Seferihisar'da 4'üncüsü yapılacak Lavanta Şenliği ne zaman, nerede ve saat kaçta? İzmir Seferihisar Lavanta Şenliği başlıyor.

Köy-Koop Başkanı Neptün Soyer'in İzmir'in Tire ilçesinin ardından bu seferki durağı Ödemiş ilçesinin kırsal Kaymakçı Mahallesi oldu. Neptün Soyer, Ödemiş'te kooperatif...

DJ Berke Yurdakul sevenlerini Alaçatı'ya davet etti.

Seferihisar ve Urla'da yapılması planlanan balıkçı barınaklarına ilişkin valilikten onay geldi.

Yazarlar
Website Security Test