Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İZBAN'da anlaşma sağlandı grev olmayacak

26.3.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde sendikaya önerdiği yüzde 25’lik bir teklif işçiler tarafından kabul edildi. Böylece uzlaşı sağlandı ve grevi ihtimali ortadan kalktı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Genel İş Sendikası arasında İZELMAN işçileri için sürdürülen 10’uncu TİS (Toplu İş Sözleşmesi) döneminde anlaşma sağlandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin işçilere yüzde 25’lik bir zam önerdiği ifade edilmişti. Teklifi içeriğinde ise kıdem zamları, grup atlamaları ve sosyal hakların yer aldığı belirtildi. Bunlar dikkate alındığında toplam zammın yüzde 33’ü bulduğu aktarıldı. 

İşçiler kendilerine gelen teklifi olumlu ve olumsuz yanlarıyla değerlendirdikleri bir toplantı yaptılar. Sürecin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından bizzat yönetildiği ve işçilerin kendi aralarında uzlaşı kararı aldıkları belirtildi. Böylece anlaşma tamam, grev ihtimali de ortadan kalktı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama;

"İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İZELMAN A.Ş. ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, arabuluculuk süresi bitiminden hemen sonra anlaşmayla sonuçlandı. 6 bin 300 işçiyi ve 01-01-2019-31-12-2020 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmesiyle, çalışan personelin günlük brüt ve sosyal yardımları kapsayan giydirilmiş ücretlerinde ortalama yüzde 25 artış sağlandı. İmzalanan sözleşme ile ayrıca İZELMAN çalışanlarına ek sosyal yardımlar da verileceği bildirildi"

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO), dünya kruvaziyer sektörünün en büyük buluşma noktası olan ABD Miami’deki 2019 Seatrade Cruise Global Fuarı’ndan güzel haberlerle döndü...

Medicalpark ve Mövenpick Hotel’in birlikte düzenledikleri kent söyleşilerinin bu ayki konuğu gazeteci, yazar, araştırmacı ve tarihçi Yaşar Aksoy idi. İzmir’in Yunanlıl...

İzmir Karşıyaka nöbetçi eczaneler 11 nisan 2019 Perşembe

Türkiye genelinde konut kredi faiz oranları düşmeye devam ederken, inşaat sektörüne erken bahar geldi. Geçtiğimiz yıl 2.74’e kadar yükselen konut kredi faizleri şu an ...

Dünyanın en eski festivallerinden biri olan, baharın gelişi ve yeniden doğuş anlamına gelen “Holi” kelimesinden alan Holifest, 20 Nisan İzmir Arena’ ya geliyor!

İzmir Başkanlar Kurulu, Nisan ayı toplantısında seçim sonrası gündemi ekonomiye çevirme mesajı verdiler.

Cem Yılmaz İzmir'de Fuar Açıkhava’da ‘Diamond, Elite, Platinum Plus’ gösterisini sergileyecek. Cem Yılmaz İzmir'e ne zaman geliyor? Cem Yılmaz İzmir Diamond Elite, Pla...

Yazarlar
Website Security Test