Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Bilfen Liseleri Öğrencilerinden İlham Veren Proje Bilfix

19.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Genç Başarı Vakfı tarafından her yıl düzenlenen ‘GençBizz Projesi’ kapsamında İzmir Bilfen Liseleri öğrencileri kurdukları Bilfix şirketi ile insanların “Ücretli Poşet” uygulamasıyla oluşan bez çanta ihtiyaçlarına çözüm üretiyor. Katlanabilir bez çantalarla çevreci aynı zamanda pratik bir ürün ortaya çıkartan öğrenciler, sürdürülebilir bir dünyaya katkı sağlarken elde ettikleri geliri de Ege Lösemili Çocuklar Derneği’ne bağışlıyor.

İzmir Bilfen Liseleri öğrencileri tarafından kurulan ve 2019 Ocak ayından bu yana üretim faaliyeti gösteren Bilfix şirketi, öğrencilerden oluşan şirket yöneticileri tarafından Ege Lösemili Çocuklar Derneği Yöneticileri ve Bilfen Okulları Proje Koordinatörlerinin de hazır bulunduğu bir basın toplantısıyla tanıtıldı.

Çevreyi korurken sosyal sorumluluk projeleriyle de akranlarına örnek olmayı amaçlayan proje kapsamında gençler; Ege Lösemili Çocuklar Derneğindeki çocukların çizdiği resimleri bez çantaların üzerine bastırarak toplumu lösemi hastalığıyla ilgili bilinçlendirmeyi hedefliyor.

 

Hedef 3 bin Çanta Satışı

Yarışma şartları gereği 2019 Haziran ayında feshedilecek olan şirket, çanta satışlarıyla elde edeceği gelirin bir kısmıyla lösemili çocuklara destek olmayı amaçlıyor.  Bugüne kadar bin adet çanta satışı yapan öğrenciler, haziran ayının ortasına kadar 3 bin çanta satıp 30 bin TL’ye yakın bağış yapmayı planlıyor.

 

Genç Girişimcilerden Örnek Proje

Genel Müdürlük, Halkla ilişkiler, Üretim, Finans IK departmanlarından oluşan 20 kişilik bir öğrenci ekibinin kurduğu Bilfix, hisse senetlerinin halka arz edilmesiyle de gücünü ortaya koyuyor. Kuruldukları günden bu yana başarılara imza atarak öğrencilerinin geleceklerini inşa eden Bilfen Liseleri girişken, üretken ve iletişim becerileri gelişmiş bireyler yetiştirmeye devam ediyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli başkanlığında, yeni yönetim kurulu açıklandı.

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) düzenlediği 33. Uluslararası İzmir Festivali 25 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 21.00’de AASSM’de yapılacak ''Gülsin Ona...

Ailesini siyanürle öldüren kimya öğrencisi çocuk kim? Ailesini siyanürle öldüren çocuk ve olayın özeti. Siyanürle annesini babasını öldüren çocuk nereli, olay nerede y...

Şef Ahmet Ünlü yönetimindeki TED Senfoni Orkestrası solist Dilek Türkan eşliğinde 19 Mayıs'ta İzmirli müzikseverlere eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in himayelerinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde 31 Mayıs - 6 Haziran 2019’da düzenlenecek ''Her Şey Çok Güzel Olacak...

Urla vapur seferleri ne zaman başlıyor? Urla vapur seferleri saatleri. Urla vapuru ücreti ne kadar? Kaç liraya Urla'ya gidilir? Urla vapurla kaç saat? Urla vapur sefer...

Ekoloji İzmir Fuarı, 15-18 Mayıs tarihleri arasında, onuncu kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Yazarlar
Website Security Test