Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İZTO’dan trafik farkındalığı

18.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Ticaret Odası (İZTO) 54. Lastik, Akümülatör ve Motosiklet Grubu üyeleri, 17 Haziran ''Dünya Motosikletle İşe Gitme Günü'' dolayısıyla Alsancak vapur iskelesi önünde buluşarak işyerlerine motosikletle gitti.

1992 yılından bu yana her yıl Haziran ayının üçüncü haftasına denk gelen ilk pazartesi günü tüm motosiklet tutkunlarının işe motosikletleriyle gitmesini teşvik etmek amacıyla  “İşe Motosikletle Gitme Günü”(Ride To Work) olarak kutlanıyor.

Gün dolayısıyla İzmir Ticaret Odası (İZTO)   54. Lastik, Akümülatör ve Motosiklet Grubu üyeleri, 17 Haziran “Dünya Motosikletle İşe Gitme Günü” dolayısıyla Alsancak vapur iskelesi önünde buluşarak işyerlerine motosikletle gitti.

Etkinlikte konuşan İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, motosikletlerin artık bir ulaşım aracı olarak kent trafiğinde büyük ölçüde yer aldığına dikkat çekerek, tüm araç kullanıcılarını motosiklet sürücülerine karşı duyarlı olmaya davet etti. Özgener, “İnsanların ulaşımdaki davranışları, birbirleriyle trafikte kurduğu ilişkiler kent kültürünün en önemli göstergelerinden biridir. Bu konuda da ‘Saygı’ anahtar kelimedir. Trafikte tüm araç sürücülerinin birbirlerine ve yayalara olan saygısı, daha güvenli, daha huzurlu kentler için atılan ilk ve en önemli adımdır. O nedenle tüm araç sürücülerini, motosiklet tutkunlarına karşı trafikte saygı göstermeye davet ediyoruz.” dedi.

İZTO 54. Meslek Komitesi Meclis Üyesi Hasan Gürkan Bıyıklı ise yaptığı konuşmada, motosiklet kullanıcıları adına farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi. Bıyıklı, “İzmir’de motosiklet kullanımı epey yaygın ve yeterli sayıda motosiklet kullanımı söz konusu. Ancak, yüzden fazla motosikletle tek bir noktada buluşup, İzmir trafiğini olumsuz etkilememek adına bugünkü etkinlikte görev paylaşımı yaparak katılımcı sayımızı biraz az tuttuk. Araç ve motosiklet sürücülerine önce kendi güvenlikleri, sonra çevrelerinin güvenliğini düşünmelerini tavsiye ediyorum.” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Sahnelerin sevilen ismi İzmirli genç sanatçı Derya Uluğ, İzmirli hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 10 Kasım Atatürk'ün ölüm yıl dönümü kapsamında hazırladığı etkinliklerdeki görüntüler duygulandırdı. İzmir'de saat 9.05'te hayat durdu.

İzmir 10 Kasım'da Ata'yı anmak için hazırlıklarını tamamladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün anısın...

Royal In Medya, yerli, yabancı binlerce markaya ev sahipliği yapan İzmir’in değerlerini, ulusal ve uluslararası arenada tanıtma, yaşatma ve onure etmek amacı ile Altın...

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) 3’üncüsünü düzenlediği Ar-Ge ve İnovasyon Yarışması’nın kazananları belli oldu. Yarışmanın açılışında konuşan İAOSB Yönet...

Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) ve Teknopark iş birliğiyle düzenlediği GençB...

Yayın hayatı süresince Ege Bölgesi'nin en ciddi kuruluşlarından biri olan Ege TV, tekrar izleyici karşısına çıkıyor.

Yazarlar
Website Security Test