Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Dikili'ye kurulacak yeni Rüzgar Enerji Santrali (RES)

8.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'in Dikili ilçesine 23 MW kapasiteli yeni bir Rüzgar Enerji Santrali (RES) kurulacak. Çandarlı Rüzgar Enerji tarafından kurulacak RES, 57,5 milyon liraya değerinde bir proje.

Ekonomi İzmir'in haberine göre, İzmir'in Dikili ilçesinde Çandarlı Rüzgar Enerji tarafından yeni bir RES kurulup işletilecek. 

Çandarlı RES Elektrik Üretim. A.Ş., İzmir İli, Dikili İlçesi, Yaylayurt ve Deliktaş Mahalleleri arasında 22,95 MW kapasiteli Çandarlı Rüzgar Enerji Santrali (RES) kurmayı planlıyor. Yaklaşık 57,5 milyon lira değerindeki proje kapsamında 11 adedi 2 MW, 1 adedi ise 0,95 MW olmak üzere toplam 12 rüzgar türbini kurulacak. Kurulacak türbinler ile 80.325.000 kwh/yıl elektrik üretilecek. Üretilen elektrik 154 kV Dikili TM OG Barası’na bağlanarak ulusal sisteme aktarılacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Mücella Balyemez’in 21. Buluşma isimli suluboya resim sergisi CKM’de sanatseverler ile buluşuyor.

GDZ Elektrik, güvenlik nedeniyle Foça’da planlı elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanlığı büyük bir eğitim programı gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz aylarda İzmir’de yaşanan Orman yangınlarından sonra ''Orman...

İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD), yeni sezona, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat ödüllü fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar’ın ‘Kuzeyin Işığı’ sergisiyle merhaba dedi.

ABD, Kanada, Asya, Uzak Doğu ve Avrupa’dan 72, Türkiye’den de 25 olmak üzere toplam 97 üniversitenin katıldığı ''ACI Education Day/ Eğitim Günü'' tüm İzmirli gençlere ...

Turkcell Platinum Tuna Masters Alaçatı balıkçılık turnuvası, bu yıl, 10-13 Ekim 2019 tarihleri arasında, 13. kez düzenleniyor.

İzmir Valiliği ile İzmir Ticaret Odası, İzmir Ticaret Borsası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve Ege İhracatçı Birliklerinin katkılarıyla alınan, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’n...

Yazarlar
Website Security Test