Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir'de 30 Ağustos 2019 Zafer Bayramı'nda toplu taşıma, ulaşım ücretsiz mi?

29.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'de 30 Ağustos 2019 Cuma (Zafer Bayramı) tarihinde toplu taşıma, ulaşım ücretsiz mi? 30 Ağustos Zafer Bayramı için toplu taşıma ve ulaşım için ücret alınacak mı, indirimli mi yoksa normal tarife devam mı edecek?

Yarın (30 Ağustos 2019 Cuma) Zafer Bayramı kutlanacak. Kurtuluş Savaşı sonrası Zafer Bayramı olarak kabul edilen 30 Ağustos tarihinde İzmir'de ulaşım ücretsiz olacak mı?

31 Mart 2019 yerel seçimler sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, dini bayramlarda ulaşımın ücretsiz, milli bayramlarda ise bedava yapamayacakları için 1 kuruş gibi sembolik bir rakam alacaklarını açıklamıştı. Nitekim 19 Mayıs 2019 tarihinde kutladığımız Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda ulaşım 1 kuruş oldu. Şimdi ise yine bir başka milli bayram olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda ulaşımın tekrar 1 kuruş olması bekleniyor.

Ancak ESHOT Genel Müdürlüğü'nden veya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan konuya ilişkin resmi bir açıklama gelmedi.

31 Mart 2019 yerel seçimler sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, CHP'li belediyelerden dini ve milli bayramlarda toplu taşıma araçlarını ücretsiz yapmalarını istemesinin ardından konuyu meclis gündemine getireceklerini söyleyen Tunç Soyer, yolcuların dini bayramlarda ulaşım araçlarından ücretsiz olarak faydalanacaklarını söylemiş, milli bayramlarda ise yasal olarak ücretsiz yapamadıkları için sembolik olarak 1 kuruş ile hizmet vereceklerini belirtmişti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 11 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Burhan

03.09.2019 - 00:38
Biz dolmuşuyuz ye bedava si biz eve ekmek goturmyelimmi herkez parasını versin kahrolsun eshot

Aydın TÜRK

31.08.2019 - 12:11
Yazıklar olsun bu İzmir Chp yöneticilerine İstambul da bedava niye İzmirde bedava olmuyor? Bursa da da Bedava insanı çileden çıkarıyorlar. Zaten belediyelerden bir sürü insanı işten atarak işsiz bıraktınız birde Bolu da Boluspor için Esnafa tehditle para istemek çabası. Chp=hdp kanka olarak görünmesi zaten midemizi bulandırıyor yetmezmiş gibi bu hatalar ne. Ankaradayım ve istanbul'da Ulaşımı Zam sıkıntı. Yeter...
Diğer Haberler

İzmir İktisat Kongresi’nin 97. yıldönümü anısına, Ege Otomotiv Derneği (EGOD) öncülüğünde düzenlenen İzmir Kent Zirveleri-15 kapsamında Norm Holding Onursal Başkanı Ne...

Uğur Kurs kurucu ve öğretmenleri Akhisar da çocuklara ‘Yeni Nesil Sorular Nasıl Çözülür’ üzerine seminer verdi. Akhisar Belediye Meclis Salonun da düzenlenen seminer d...

Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 4 bin okul öncesi çocuk için STEMBÜS’ü hizmete sundu.

Ayvalık’ta ''S.S. Ayvalık Üretim ve Pazarlama Kooperatifi'' resmen faaliyete geçti.

Çeşme ve Urla'da yapılan acele kamulaştırma sonrasında bölgedeki arazi sahipleri netleşti. Günlerce üzerinde yapılacak projelerin tartışıldığı Çeşme ve Urla'da kimleri...

Geçtiğimiz hafta sonu İzmir Ticaret Borsası’nda yapılan 6’ncı Olağan Genel Kurulu'nu yapan Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi'nde görev dağılımı yapıldı.

Karşıyaka İZBAN'daki intihar haberlerine bir yenisi daha eklendi. Bu kez Demirköprü istasyonunda bir vatandaş raylara atlayarak hayatına son verdi.

Yazarlar
Website Security Test