Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Global ölçekli yazılım şirketi İzmir’i tercih etti

21.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Dünyaca ünlü kurumsal bulut çözümleri firması Salesforce’un e-ticaret alanındaki en önemli çözüm ortaklarından Kanada merkezli OSF Global Services Türkiye Ofisi için İzmir’i tercih ederken, TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş, “İzmir bilişimin başkenti olmalı. Bu örnekler artarak sürmeli” dedi.

TÜGİAD Ege Şubesi üyesi olan, Türkiye’de faaliyetine 2016 sonunda başlayan uluslararası yazılım şirketi OSF Global Services’in Türkiye Ülke Müdürü Gürkan Üstünkar’ı TÜGİAD Ege Şubesi üyeleri ile beraber ziyaret eden TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş, “İzmir bilişimin başkenti olmalı derken kastettiğimiz buydu. Global ölçekli bir yazılım şirketinin Türkiye ofisi İzmir’de faaliyet gösteriyor ve bunun örnekleri artmalı” dedi.

İzmir’in donanımlı akademik yapısı ve nitelikli iş gücü ile bilişim ve teknoloji yatırımları konusunda ön plana çıktığını söyleyen Can Yavaş, “Üyemiz Gürkan Üstünkar’ın başında bulunduğu OSF Global Services Türkiye Ofisi İzmir’de kuruldu ve 60’ın üzerinde çalışanıyla büyük bir operasyon ağının Türkiye ayağını yürütüyorlar. Bu yatırımlar İzmir’in geleceğine yön verecektir” dedi.

İYTE ile işbirliği

OSF Global Services Türkiye Ülke Müdürü Gürkan Üstünkar ise dünyada 15 farklı ülkede 1000’in üzerinde çalışanı ile faaliyet gösteren, müşterileri arasında Giorgio Armani, L’oreal, Ubisoft gibi dünyaca ünlü markalar olan bir yazılım şirketi olan OSF Global Services’in Türkiye Ofisi olarak İzmir’de faaliyet gösterdiklerini söyledi. Bulut tabanlı e-ticaret uygulamaları konusunda uzmanlaşmış bir yazılım şirketi olan OSF Global Services’e Türkiye’den 60’ın üzerinde çalışan ile hizmet verdiklerini ve 24 saat açık bir ofis olarak faaliyette bulunduklarını anlatan Üstünkar, dünya üzerinde istenen işe göre merkezden farklı ülkelerde ekipler oluşturulduğunu ve buna göre Türkiye ofisi olarak bu ekiplere yazılımcı verdiklerini vurguladı. Üstünkar, “İzmir’deki üniversitelerden mezun olan gençler çok yetenekli, bu anlamda Türkiye Ofisi’nin katkısı firma için de çok büyük oldu” dedi.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile bir işbirliğine de gideceklerini söyleyen Üstünkar, “İYTE içinde bir laboratuvar kuruyoruz ve 10 adet bilgisayar bağışlayacağız. Üniversite öğrencilerinin bitirme projelerinde destek olacağız ve uygun olan konularda akademik personeli ile beraber projeler geliştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP’li Burak Oğuz için mahkeme kararını verdi. Oğuz'a 6 yıl 3 ay hapis cezası verilirken mahkeme Oğuz'un yattığı süreyi dikkate alarak tahliye kararı verdi.

161 yıllık Paterson Köşkü’nde restorasyon çalışmalarına yeniden başladı. Köşk kültür amaçlı kullanılacak. Köşkün restorasyonu 2021 yılında tamamlanacak.

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde yaşanan son depremin ardından İzmir hakkında kritik uyarılarda bulundu. Görür, Ege Bölgesi'ndeki son...

İzmir'de ticaret yapan fırıncılar, en son yapılan zammın ardından maliyetlerin arttığı ve ekmek fiyatlarına zam gelmesi gerektiğini bildirdiler.

İzmir'in Menderes ilçesine bağlı karantinaya alınan mahallesi Küner'de hayatını kaybedenlerden birinin minibüs şoförü olduğu öğrenilirken, köy halkı virüsten korunmak ...

Alsancak Talatpaşa Bulvarı’nda, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ni Dominik Caddesi’ne ve Ali Çetinkaya Bulvarı’na bağlayan aksta yapılan yeni yaya geçidi platformu tasarımıyl...

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Menderes Devlet Hastanesi için müjdeyi verdi. Yarım kalan inşaatın yeniden başlayacağı açıklandı.

Yazarlar
Website Security Test