Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

PERYÖN Ege Zirvesini “Bir Yönetim Yolculuğu” temasıyla düzenledi

30.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege Bölgesi’nin en büyük yönetim organizasyonlarından birisi olan Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Ege Şubesi tarafından düzenlenen 16. Ege İnsan Yönetimi Zirvesi ‘BİR YÖNETİM YOLCULUĞU’ ana teması altında İzmir Kaya Termal Otel Convention Center’da gerçekleşti.

Ege Bölgesi’nin en büyük yönetim organizasyonlarından birisi olan Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Ege Şubesi tarafından düzenlenen 16. Ege İnsan Yönetimi Zirvesi ‘BİR YÖNETİM YOLCULUĞU’ ana teması altında İzmir Kaya Termal Otel Convention Center’da gerçekleşti.

Sofra Group, Edenred ve Adecco firmalarının ana sponsorluğunda gerçekleşen, Ege bölgesinin yöneticilerini, akademisyenlerin, sivil toplum temsilcilerini, insan kaynakları profesyonellerini ve öğrencileri buluşturan zirvede iki gün boyunca ulusal ve uluslararası başarılara imza atmış, pek çok farklı alanda çalışmalar yapan, iş, eğitim ve spor dünyasından katılımcılar konuşmalar yaparak ve paylaşımlarda bulundu.

Zirve’de neler konuşuldu?
İnci Vakfı Çocuk Orkestrası’nın verdiği mini konserle açılışı yapılan zirvede, Peryön Merkez Başkanı Berna Öztınaz, yaptığı konuşmada zirvenin temasına atıfta bulunarak hayatı anlamlandırma aşamasında her şeyin çocuk merakı ile başladığı ve hedeflerimizin gittiğimiz yol için ne kadar önemli olduğunu belirtti.

Zirve Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın Hangi Yoldan Gitmemiz gerekiyor konu başlığı altında Geçmişten Geleceğe Türkiye’de İş Hayatı konuşması ve ardından Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt’un paylaşımları ile devam etti. Zirvede yazar ve Eğitmen Sedef Kabaş, duayen gazeteci Uğur Dündar ile söyleşi gerçekleştirdi. Katılımcıların da yoğun ilgi gösterdiği söyleşide Uğur Dündar mesleğe nasıl başladığını ve başından geçen olayları anlatırken başarısının sırrını ve mücadele azmini paylaştı.

16 yaşındaki Dünyaca ünlü paralimpik yüzücü Sümeyye Boyacı da zirvede yer aldı. Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonu ve Dünya ikincisi milli sporcu kendisini izleyenlere mesajında ‘İmkansıza ulaşmanın tek yolu mümkün olduğuna inanmaktır’ dedi. Sümeyye Boyacı konuşmasının sonunda ayakta alkışlandı.

Rize İkizdere Çağrankaya Muhtarı Endam Biber de zirvenin yoğun ilgi gören konuşmacılarından biri oldu. Biber, Hollanda’dan İkizdere’ye uzanan hayat hikâyesini ve karşılaştığı sorunları kendine özgü değerlendirme ve çözme deneyimlerini tüm içtenliği ile katılımcılarla paylaştı.

Zirvede yapılan diğer konuşmalar ve kişiler kısaca şöyle;

Penti Ceo’su Murat Karaibrahimoğlu ‘Her Maceranın Bir İlk Adıma İhtiyacı Vardır’,
Moneye Başkanı Özlem Denizmen ‘ Harikalar Diyarında Piyasalar Ne Durumda?’,
Senarist – Oyuncu Mehmet Auf ‘ Kapatıp Açsak Düzelir mi?’,
Universium Ortadoğu Direktörü Evrim Kuran & Önder Abay “Aramızdaki Alice Şimdi Ne Düşünüyor?”, ‘Türkiye’nin Bilinen ve Bilinmeyen Gençliği’,
Futurebright Akan Abdula “Neden Sırıtıyor Bunlar, Yoksa Hepsi Deli Mi?”
Flormar İK Direktörü Seda Kayrak, “Bu Masalın En Güzel Rengi Sensin”
Bar Psikoloğu Ferhat Aydın, “Kızıl Kraliçe’nin Şatosuna Doğru”,
Kuantum Drama Eğitmeni Tuna Tüner, “Deli Değilim, Sadece Gerçeğim Sizinkinden Farklı”,
Adecco Türkiye İcra Kurulu Üyesi Nazmiye Balkani “Rotanı Yeteneğe Çevir”,
Tv Programcısı ve Yazar Polat Doğru “Bilge Tırtıl’a Kulak Ver”.

Değişim, gelişimin ve farkındalığın hayatımızın her anını etkilediğini belirten Peryön Ege Şubesi Başkanı Serdar Kalaycıoğlu, yaptığı konuşmada “Masallar gerçek hayatin izdüşümleridir diye düşündük. Masallarda kötüler, iyiler, azim, çalışkanlık, zekâ, problem çözme, zorluklarla baş etme ve başarıya ulaşma vardır. Masallardaki karakterler de farklı özellikleri ile ön plana çıkar, zorluklarla karşılaşır. Sonucunda iyiliğinden, dürüstlüğünden, azminden ödün vermeden ve farkındalık kazanarak yollarına devam ederler. Bu seneki temamızı Alice Harikalar Diyarı’ndan seçtik. Zirvede, yönetim yolculuğumuzda karşılaştığımız zorluklara, olumsuzluklara, önümüzdeki engellere rağmen gelişmek, ilerlemek ve kendimizi gerçekleştirmek adına neler yapabileceğimizi görmek, kendi yolculuklarını yaşayan diğer kişilerin masallarına ortak olmak istedik. Hayata ve insan yönetimine dair pek çok şey öğrenmeyi ve kendi masalımıza, yönetim yolculuğumuza ilham vermeyi amaçladık.”

Zirvede aynı zamanda bu sene beşinci yılı gerçekleşecek olan üniversite öğrencilerine yönelik menti mentor projesi “PUSULAM” projesi ile ilgili bilgi verildi. Amacı, üniversite öğrencilerini iş dünyası profesyonellerinin mentorluğu ile iş hayatına hazırlanmak olan projenin gördüğü yoğun ilgi ve memnuniyet sonucunda kapsamının genişletilmesine karar verildiğini belirten Kalaycıoğlu, üniversiteler ile protokol aşmasına gelindiğini ve 2020 yılı başında menti-mentor görüşmelerinin başlamasını planladıklarını söyledi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir yine sağanak bir yağış ile sular altında kaldı. İzmir'de birçok noktada etkili olan yağmur evlere ve dükkanlara çok miktarda suyun girmesine neden oldu.

İzmir'de 20 gündür aranan adam Hakkı Özkalaycı'nın cesedi dere yatağında bulundu.

Urla'da, sezonun son hasadına başlandı. Urla Ziraat Odası Başkanı Muharrem Uslucan son enginar hasadıyla ilgili açıklamalar yaptı.

İzmir'de dolmuş bilet fiyatlarına Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle yüzde 25 zam yapılacağı bildirilmişti. Düşünülen zam iptal edildi.

İzmir'in Çeşme ilçesinde Ilıca Mahallesi'nde bulunan ve yaklaşık bin 200 metre uzunluğuna sahip plajda Çeşme Belediyesi ekiplerinin çalışması sürüyor. Denize girme sez...

Geleneksel mutfakların vazgeçilmezi olan çam fıstığında son 10 yıldır görülen verim düşüklüğüne 10 proje ile çözüm aranıyor. Bergama Belediyesi, Orman Genel Müdürlüğü ...

İzmir'in Torbalı ilçesinde Ömer Kürkçü isimli kişi ağabeyi Öner Kürkçü'yü boğazını keserek öldürdü.

Yazarlar
Website Security Test