Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Gediz Nehri'nin kirliliği rahatsız edici seviyede çiftçiler ne diyor?

1.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gediz Nehri, Türkiye'nin ikinci en kirli nehri. Gediz ovasındaki çiftçiler, kirliliği rahatsız edici seviyelere ulaşan nehir için neler söyledi?

Ege Bölgesi'nde Sarıgöl'den başlayıp, Manisa'nın batı kısmına kadar ulaşan Gediz Ovası'ndaki Gediz Nehri'ndeki kirlilik rahatsız edici seviyelere ulaştı.

BBC Türkçe konuya ilişkin bölgeye gidip kapsamlı bir araştırma yaptı. BBC Türkçe yaptığı haberde, " Gediz ovasındaki çiftçiler, tarım arazilerini sularken nehrin suyundan faydalanıyorlar. Böylece tarımın, endüstrinin, madenlerin, kentlerin atıkları besin zincirine giriyor. Bu ovada yetişen ürünler, tüm Türkiye'de ve dünyada tüketiliyor. 401 kilometrelik Gediz nehrinin, Murat dağındaki kaynağından Ege denizine dökülene kadarki yolculuğunu belgeledik. Kimler, nasıl kirletiyor, etkileri ne oluyor yerinde araştırdık. Çözüm çabalarını ve önerileri derledik." ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Ana kademe seçimlerini sona ermesinin ardından Gençlik Kolları ve Kadın Kolları seçimlerinde heyecan sürüyor.

MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi, ünlü İtalyan Şef ve Yazar Danilo Zanna'yı ağırladı. Kent Meydanı'nda kurulan seyyar mutfakta yemek pişiren Zanna, eğlenceli tavır...

İzmir'de yeni haftada hava nasıl olacak? 17-21 Şubat haftası günlük hava tahminleri... Güneşli havaya hasret kalan İzmirliler için bahar havası geliyor.

KAZED (Karşıyaka Akademi Zihinsel Engeliler Deneği) gençleri ''Biz Bunu Yaparız'' adlı meslek edindirme projeleri ile çalışma hayatına katıldı.

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD), örnek bir uygulamaya imza atarak başarıyı ödüllendirdi.

İzmir Kiraz’ı hem taşkın riskinden kurtarmak, hem de daha çağdaş bir görünüme kavuşturmak için başlatılan çalışmalar kapsamında 2700 metrelik hatta taş tahkimatı yapıldı.

Ege İhracatçı Birlikleri kalitesini ve başarısını uluslararası standartlara taşıyarak ISO: 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazandı.

Yazarlar
Website Security Test