Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

AKP'li Baran'ın, yaya geçidi ve engelli isyanı

21.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AKP'li Ahmet Uğur Baran, Caher Dudayev Bulvarı'nda yaşanan yaya geçidi sorununa tepki gösterdi. Baran, ''Engelliler buradan nasıl geçecek?'' diye sordu.

İzmir'de engellilerin günlük hayatta yaşadıkları sorunların sonu gelmiyor. Karşıyaka Caher Dudayev Bulvarı da bu problemlerin son örneği oldu. Bulvarda yaya geçidi olarak tasarlanan alanda normalde yol seviyesine düşmesi gereken kaldırım, yolun oldukça üstünde kalıyor ve engelli geçişlerinde büyük bir zorluk oluşturuyor.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi ve Engelsiz İzmir Komisyonu Başkanı Ahmet Uğur Baran, yaşanan duruma tepki gösterdi.

Baran, "Caher Dudayev Bulvarı'nda ne yazık ki İzmir yerel bürokrasisinin ve belediyecilik hizmetlerinin ortak zaafiyetini görüyoruz. Yaya geçidinin adeta 'var mı var' mantığıyla yapıldığı yer, İzmir'in kıyıda köşede kalmış ıssız bir noktası değil, tam aksine, kentteki dev AVM'lere oldukça yakın bir noktadır. Engellilerin kullanımı açısından bırakın zor olmayı, imkansız olarak değerlendirilebilecek olan bu sözde geçiş noktası nedeniyle, tekerlekli sandalyeler ve akülü engelli araçlarıyla kaldırıma çıkabilmek için yol kenarından tehlikeli bir yolculuk yapmak gerekiyor. Göreve geldiklerinde 'arka sıradakiler' kavramını kullanan bir anlayışın ne yazık ki göz önünde, burun ucundaki bir aksaklığı dahi fark edemeyişi, İzmirlilere verdikleri değerin göstergesidir." dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Türk sinemasının altın çağını yaşadığı günümüzde yeni filmler birbiri ardına vizyona girerken, İzmir Optimum yine çok değerli bir filmin özel gösterimine ev sahipliği ...

İzmir’in önde gelen turizm etkinliklerinden 13. Travel Turkey Fuarı dünyanın dört bir yanından gelen katılımcıların akınına uğradı.

Bornova Doğa Koleji'nde öğretmenlerin maaşı ödenmiyor gerekçesiyle kolejde bulunan öğrencilerin velilerinden basın açıklaması yapılacak.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, İzmir'de Türkiyeli turizm acentesi temsilcileriyle bir araya geldi. Sektörel destek çağrısını di...

Köyünün belgeselini çekip, kitabını yazan Banu Ersan belgeselde oynayan Barbaroslular’la birlikte ödül aldı.

Ege Giyim Sanayileri Derneği, (EGSD) Rönesans Ajans ve İzmir Moda Tasarımcıları Derneği işbirliği ile bu yıl yedinci kez gerçekleşecek olan İzmir Fashion Week 17-19 Ar...

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi tarafından İslam Toplumu – Avrupa Milli Görüş heyetinin katılımıyla ‘Kulluk Bilinci’ konulu İhsan Sohbet...

Yazarlar
Website Security Test