Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kültürpark'taki hangarların yıkılması için İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne çağrı

19.12.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'de faaliyet gösteren Kültüpark Platformu, İzmir’in en büyük yeşil alanı niteliğindeki Kültürpark’ta yer alan hangarların yıkılması için Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulundu.

İzmir Kültürpark Platformu , Kültürpark’ta 15 yıl önce sökülmek kaydıyla yapılan hangarların koruma amaçlı imar planın tamamlanmadan, Kültürpark’ın amacı dışında işlevlendirilmemesi ve Belediyenin hangarları kaldırılmasına yönelik basın açıklaması düzenledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bir süredir yaptığı tahliye çalışmalarını yetersiz bulan Kültürpark Platformu üyeleri, tahliye çalışmaları kapsamında 15 yıl önce geçici fuar alanı olarak inşa edilen hangar yapıların da sökülmesini talep edip, koruma amaçlı imar planın biran önce çıkarılması için yetkilerle çağrı yaptı.

Platform adına konuşan Erol Akcan, "Parkın neredeyse onda birini kaplayan hangarların bu anlamsız işlev yükleme çabalarına yenilerini eklemek istendiğinin çalışıldığının farkındayız. Doğanın korunması için hangarlar sökülmeli ve Kültürpark aslına dönmelidir" dedi.

ÜRETİCİ PAZARI TEPKİSİ

Kültürpark Üretici Pazarı projesine değinen Akcan, "İzmir’in her semtinde altyapıları, otoparkları hazır pazar yerleri bulunurken popülizm ve gösteriş uğruna yaratacağı trafik yükü, kirlilik biline biline Kültürpark’a amacı dışında işlev yüklüyorsunuz" ifadelerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne sert bir şekilde yüklenen Erol Akcan, "Plan çalışmaları henüz gerçek anlamda başlamadan sarf ettiğiniz sözler, attığınız adımlar bizleri kaygılandırıyor. Kültürpark Platformu olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bir kez daha diyoruz ki; Kültürpark’a ilgisiz işlevler yüklemek, parkın ekolojisini bozma girişimlerinden vazgeçiniz. Hangarlar yapılırken dönemin Belediye Başkanı İzmir’lilerden özür dileyerek, yeni Fuar Alanı tamamlandığında söz konusu demonte yapıların buradan söküleceğinin sözünü vermişti. Parktaki bazı binaların yasa dışı yapılmış ekleri yıkılıyor. Madem yasa dışı yapılar temizleniyor, Kültürpark’ın içindeki en büyük yasadışı yapı olan Hangarları da hemen sökün" dedi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

120 otel ve 35 restoranla yıllık 245 milyon liralık ekonomik büyüklüğe sahip Alaçatı Turizm Derneği, yeni yönetimini belirledi. Bu kapsamda, derneğin yönetim kurulu ba...

Chios (Sakız), Lesvos (Midilli) ve Samos (Sisam) adalarına toplam 100 bin kişilik 3 yeni göçmen kampı yapılacak olması, yerli halkı ayaklandırdı.

''020 Model'' isimli albümüyle ses getiren Murathan Mungan, D&R’da düzenlenecek imza gününde İzmirli hayranlarıyla buluşuyor.

İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi öğrencileri, sosyal sorumluluk ve dayanışma konusundaki duyarlılıklarını uluslararası boyuta taşıdı.

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) ve Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu’nun (TSKF) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında birlikte organize ettiği ...

Ahbap Platformu İzmir gönüllüleri, Fransız komedi yazarı Molière'in yazdığı ''Cimri'' isimli tiyatro oyunuyla Narlıdere'de sanatseverlerle buluşacak.

Türkiye’nin önde gelen enerji sektörü oyuncularından Aydem Enerji kuruluşu olan Gediz Elektrik ile İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İZSMMMO) arasında in...

Yazarlar
Website Security Test