Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Dökümcülere e-vergi semineri

9.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Dökümcüler Odası, e-fatura, e-arşiv ve Kişisel Verilerin Korunması konuları hakkında üyelerine eğitim toplantısı düzenledi.

E Dönüşüm Verbis Güncel Mevzuatlardaki Değişiklikler başlığı altında hazırlanan toplantı, Işıkkent’teki Dökümcüler Sitesi’nin içinde bulunan Oda Eğitim Salonu’nda gerçekleştirildi.

Esnaf sanatkarların yasal vecibelerini yerine getirme konusunda hassas bir yapıya sahip olduklarını söyleyen İzmir Dökümcüler Odası Başkanı Muzaffer Üründü, yaptıkları çalışmalarla üyelerine yol göstermeyi amaçladıklarını belirtti.

İnternetten yapılan işlemlerin artık modern çağın bir gereği olduğunu hatırlatan Üründü, ‘Her geçen gün internet alışverişlerinin oranı artıyor. Online uçak, otobüs bileti almak, banka havalesi yapmak, vergi ve diğer işlemleri gerçekleştirmek insanlara zaman kazandırıyor, kolaylıklar sağlıyor. Çağın gereği olarak üyelerimizin de sanal ortamı en iyi şekilde kullanabilmelerini sağlamak, vergi gibi yasal vecibe ve sorumluluklarını kolaylıkla yerine getirebilmelerine öncülük etmek, ileride doğabilecek olası mağduriyetleri önlemek adına bilgilendirme yapmak düşüncesiyle bu toplantıyı düzenledik’ dedi.
Üyelerinin ürün ve hizmet alıp sattığını bildiren Üründü, ‘E- Arşiv Fatura, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun olarak faturanın elektronik ortamda oluşturulması, elektronik ortamda muhafazası, ibrazı ve raporlamasını içeren bir uygulamadır. Hem üyelerimiz, hem de iş yaptığı müşteriler işletmelerle ilişkileri açısında bizim için önemli bir uygulama. Biz de onları bilgilendirdik, akıllarda kalan soruları cevaplandırdık’ şeklinde konuştu.

Eğitim seminerinde, İzmirli dökümcülere SMMM Bağımsız Denetçileri Mustafa Yılmaz ve Muammer Uzun tarafından Vergi dünyasında e-uygulamalar, e-haciz, e-tebliğ, e-tebligat, e-vergi dairesi, hazır beyan, yoklama, defter beyan, e-fatura, e-arşiv, e-beyan, e-defter ve e-tahakkuk başlıkları altında bilgilendirmeler yapıldı.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir’de etkili olan ve gece saatlerinde şiddetini artıran kuvvetli sağanak yağış sebebiyle Konak Belediyesi’nin Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tam...

Erman Toroğlu’nun “Böyle çingenelik olur mu?” sözlerine tepki gösteren Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, “Farklılıklarımız zenginliğimizdir! Biz işte böyle güzeliz...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP'li Deniz Karakurt'a destek vermek için Menemen Belediyesi'nin olağan meclis toplantısına katıldı.

Kooperatifçilik alanındaki başarılarıyla ünü Türkiye sınırlarını aşarak Birleşmiş Milletler tarafından Dünyaya Örnek Kalkınma Modeli seçilen Tire Süt Kooperatifi, şimd...

İzmir Valiliği, kura seçiminin yapılması için Menemen Belediye Meclisi’ni 12 Ocak günü olağanüstü toplantıya çağırdı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, tarihe geçecek bir dayanışmanın öncülüğünü yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Alevi Bektaşi Federasyonu temsilcilerini ağırladı.

Yazarlar
Website Security Test