Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Dökümcülere e-vergi semineri

9.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Dökümcüler Odası, e-fatura, e-arşiv ve Kişisel Verilerin Korunması konuları hakkında üyelerine eğitim toplantısı düzenledi.

E Dönüşüm Verbis Güncel Mevzuatlardaki Değişiklikler başlığı altında hazırlanan toplantı, Işıkkent’teki Dökümcüler Sitesi’nin içinde bulunan Oda Eğitim Salonu’nda gerçekleştirildi.

Esnaf sanatkarların yasal vecibelerini yerine getirme konusunda hassas bir yapıya sahip olduklarını söyleyen İzmir Dökümcüler Odası Başkanı Muzaffer Üründü, yaptıkları çalışmalarla üyelerine yol göstermeyi amaçladıklarını belirtti.

İnternetten yapılan işlemlerin artık modern çağın bir gereği olduğunu hatırlatan Üründü, ‘Her geçen gün internet alışverişlerinin oranı artıyor. Online uçak, otobüs bileti almak, banka havalesi yapmak, vergi ve diğer işlemleri gerçekleştirmek insanlara zaman kazandırıyor, kolaylıklar sağlıyor. Çağın gereği olarak üyelerimizin de sanal ortamı en iyi şekilde kullanabilmelerini sağlamak, vergi gibi yasal vecibe ve sorumluluklarını kolaylıkla yerine getirebilmelerine öncülük etmek, ileride doğabilecek olası mağduriyetleri önlemek adına bilgilendirme yapmak düşüncesiyle bu toplantıyı düzenledik’ dedi.
Üyelerinin ürün ve hizmet alıp sattığını bildiren Üründü, ‘E- Arşiv Fatura, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun olarak faturanın elektronik ortamda oluşturulması, elektronik ortamda muhafazası, ibrazı ve raporlamasını içeren bir uygulamadır. Hem üyelerimiz, hem de iş yaptığı müşteriler işletmelerle ilişkileri açısında bizim için önemli bir uygulama. Biz de onları bilgilendirdik, akıllarda kalan soruları cevaplandırdık’ şeklinde konuştu.

Eğitim seminerinde, İzmirli dökümcülere SMMM Bağımsız Denetçileri Mustafa Yılmaz ve Muammer Uzun tarafından Vergi dünyasında e-uygulamalar, e-haciz, e-tebliğ, e-tebligat, e-vergi dairesi, hazır beyan, yoklama, defter beyan, e-fatura, e-arşiv, e-beyan, e-defter ve e-tahakkuk başlıkları altında bilgilendirmeler yapıldı.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem felaketinin ardından tüm Türkiye bölgeye yardım için seferber oldu. İzmir'de Kemalpaşa Belediyesi Ödemişspor Kulübü v...

İzmir'de ''Blues Çarşambaları'' başladı. 60,70 ve 80'lerin en sevilen Blues şarkılarının çalındığı ''Blues Geceleri'', konukları nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor.

Slow Food Yağmur Böreği Eş Başkanı Ayfer Yavi, Agora Lions Kulübünün davetiyle Ayşa Boşnak Yemekleri ve Börek Evi’nde sevenleriyle bir araya geldi. Yavi, İzmirli seven...

Seyircilerin gülmekten oyunu durdurduğu müzikli komedi Bir Şehnaz Oyun Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi’nde seyirci ile buluşuyor.

Westpark Outlet bu defa genç yetenek Alper Erözer’i hayranlarıyla buluşturuyor. İzmir'de büyük bir hayran kitlesine sahip Alper Erözer, ne zaman, hangi gün, saat kaçta...

Meddah Mutlu Polat’ın yazıp yönettiği ''Bu Aşk Beni Öldürüyor'' filminin ilk gösterimi İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde yapıldı.

Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nde, Genel Kurul heyecanı yaşanıyor. 45. Dönem yönetim kurulu adaylığını açıklayan İzmir Şube Başkanı H. İbrahim Alpaslan, oluşturdukları...

Yazarlar
Website Security Test