Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Deri'n Fikirler'de final heyecanı yaşanacak

20.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Deri sektöründe çifte ödül töreni heyecanı yaşanıyor. Deri sektörüne yenilikçi ve vizyoner tasarımcılar kazandırmak amacıyla düzenlenen Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması Final Defilesi ile deri sektöründe ihracatın yıldızı 36 firmanın ödül alacağı ödül töreni heyecanı 22 Ocak 2020 Çarşamba akşamı yaşanacak.

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından Ticaret Bakanlığı'nın desteği, İZFAŞ ve SİNTAN Kimya'nın katkılarıyla düzenlenen yarışmada deri mühendisleri ve tasarımcılar eksi işaretiyle kimliksizleştirilen OTUZ’a hak ettiği itibarı iade etme çabası içinde tasarımlarıyla yarışacak.

İhracatın Yıldızları Ödül Töreni ve Deri'n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması'nın İZFAŞ tarafından düzenlenen Leather and More Fuarı sırasında Fuarİzmir'de yapılacağını anlatan Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Zandar, bu etkinliklerle fuarı zenginleştirme amacında olduklarını kaydetti.

İhraç ürünlerinin daha katma değerli hale gelmesi için tasarımın önemine işaret eden Zandar, "Türkiye'nin katma değerli ürün ihracatını arttırmak için tasarıma odaklanmalıyız. Deri sektörü olarak 2019 yılında 1.6 milyar dolar ihracat gerçekleştirdik. Kısa vadede ihracatımızın 2 milyar dolara çıkması orta vadede 3 milyar dolar olması için Tasarım yarışmamızı önümüzdeki yıllarda da devam ettireceğiz" şeklinde konuştu.

Sponsorlar destek veriyor

Deri'n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması'nın içeriği sponsor firmaların katkılarıyla zenginleşiyor.

Ticaret Bakanlığı yarışmanın bütçesinin yüzde 50'sini desteklerken, Yarışmada dereceye giren tasarımcılara yurtdışında eğitim olanağı da sunuyor. İZFAŞ ise; Leather & More Fuarı kapsamında alan, teknik alt yapı desteği veriyor.

Deri'n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması sponsorlarından biri Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen ana tabaklama kimyasalı üreticisi SİNTAN Kimya olurken, finalistlerin deri ve bitmiş ürün üretim sponsorları, "Alparslan Şendağlı, Gündoğdular Deri, Nevzat Onay, Şal Desen, Uğur Antilop, Arzu Birdal, Gözdem Deri, Üstündağ Ayakkabı San. Tic. Ltd. Şti., Ayşenur Kayar, Anelli Ayakkabı, Desa, Kuzey Deri, Fahri Yalçın Güneri, Artkıy Deri, Bozok Deri, Gündüz Kürk San. ve Tic. A.Ş., On-Ar Ayakkabı Kalıp San. Tic. Ltd. Şti., Gökşin Çanakçı, Canbol Deri Lider deri Ürün. San. Tic. A.Ş., Hatice Berde Tekin, Fergucci Deri, Mert Finisaj, İpek Erdem, Ağartıoğlu Deri Mamul. San.ve Tic. Ltd. Şti., Greyder Deri, Maris İç Dış Tic. Ltd. Şti., NIMA Pourrasoul Sardouidi, Alvadonna, Detay Desen, Nurdan Ahsen Fıçıcı, Selgü Deri Konfeksiyon San. Tic. Ltd. Şti., Töre Güler, Detay Deri, Güzel Finisaj, Harun Deri, Kuzey Deri" oldu.

Jüride ünlü isimler var

Deri'n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması'nın jürisi şu isimlerden oluşuyor; "Emre Erdemoğlu – Moda Tasarımcısı, Hatice Gökçe– Moda Tasarımcısı, Simay Bülbül– Moda Tasarımcısı, Meltem Özbek– Moda Tasarımcısı, Siren Ertan– Moda Tasarımcısı, Ruken Mızraklı – Gündüz Kürk Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Sedef Orman – Derimod Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Selahattin Güven - EDMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Jüri Başkanı, Gürkan Gözmen – Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği Başkanı"

Finalistler kimler?

Deri'n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması'nda yarışacak isimler ise; "Alparslan Şendağlı – 9 Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi, Arzu Birdal – İzmir Ekonomi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü, Ayşenur Kayar – Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Tekstil Bölümü, Fahri Yalçın Güneri – Ege Üniversitesi Deri Mühendisliği, Gökşin Çanakçı – İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, Hatice Berde Tekin – İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, İpek Erdem – 9 Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi, Nıma Pourrasoul Sardroudi – Ege Üniversitesi Deri Mühendisliği, Nurden Ahsen Fıçıcı - İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, Töre Güler - Ege Üniversitesi Deri Mühendisliği"

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Global Compact Türkiye kurumsal sürdürülebilirlik alanındaki çabalara ivme kazandırmak ve bu çalışmaların Türkiye’deki etki alanını genişletmek amacıyla güçlü iş birli...

İdlib'de meydana gelen saldırıda şehit olan Türk Askerleri için İzmir iş dünyasının başsağlığı mesajları...

Neşeli eller gönüllü topluluğu, ‘İyilik bulaşıcıdır’ diyerek bundan tam yedi yıl önce, Behçet Uz çocuk hastanesinde, beş kişilik bir arkadaş topluluğu ile etkinlikler ...

İYİ Parti Karşıyaka İlçe Olağan Kurultayı 8 Mart 2020 günü yapılacak. İzmir'de doğan ve şimdiye dek birçok dernekte görev yapan Dilek Köktaş adaylığını açıkladı.

Mart ayında 5. yılını kutlayacak olan İzmir Park Kadın Kulübü, yine dopdolu bir programla üyelerini ağırlayacak.

Milas Güney Ege 11. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı 5 Mart'ta açılıyor. Perşembe günü, saat 11.00'de açılacak fuara bu yıl, Türkiye'nin çeşitli bölgeleri...

120 otel ve 35 restoranla yıllık 245 milyon liralık ekonomik büyüklüğe sahip Alaçatı Turizm Derneği, yeni yönetimini belirledi. Bu kapsamda, derneğin yönetim kurulu ba...

Yazarlar
Website Security Test