Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Lise öğrencileri münazara etti

23.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bornova Koleji ve Argüman Fabrikası işbirliği ile düzenlenen “Ulusal Liseler Arası Münazara Turnuvası” Türkiye’nin dört bir yanından lise öğrencilerini Bornova Kolejinde bir araya getirdi.

Galatasaray Lisesi, Kabataş B, Kabataş A, Harabat Sardar Qasem Soleimani takımlarının final mücadelesi verdiği Ulusal Liseler Arası Münazara Turnuvası’nın şampiyonu Galatasaray Lisesi oldu.

Aralarında Robert Koleji, İstanbul Kabataş Erkek Lisesi, Galatasaray Lisesi, İzmir Fen Lisesi, Bornova Anadolu Lisesinin de bulunduğu okullardan katılan münazara takımları iki gün boyunca genel kültür, mantık, analiz ve hitap yetenekleriyle jürinin önünde rakipleri ile yarıştı.

Öğrencilerin güncel konularla ve dünya sorunlarıyla ilgilenmelerini sağlamak, yapıcı tartışma kültürünü geliştirmek, ilgi alanlarını ve ders kitapları dışındaki kaynakları da kullandırarak bilgi edinme alanlarını genişletmek, düşünceler arasında bağlantılar kurabilme, olaylar arasındaki ilişkileri fark edebilme yeteneklerini geliştirmek, hazırlıklı ve hazırlıksız olarak topluluk önünde konuşma becerisini geliştirerek özgüvenlerinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen turnuvaya 20 okuldan 52 takım katıldı. Galatasaray Lisesi, Kabataş B, Kabataş A, Harabat Sardar Qasem Soleimani takımları finalde şampiyonluk mücadelesi verdi. Turnuvada şampiyonluk kupası Galatasaray Lisesinin oldu.

Ödül töreninde konuşma yapan Özel Bornova Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Alper Abay, “İnsanların en önemli becerisinin iletişim olduğunu buradaki gençler iki gün boyunca bizlere gösterdi. Umarım münazara organizasyonlarında yakılan ateş tüm dünyayı sarar. Argüman Fabrikasına ve tüm katılımcılara teşekkür ederim” diye konuştu.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Aydın'ın Efeler İlçesine bağlı Kuyucular Mahallesi'nde Jeotermal Enerji Santrali (JES) firmasının çalışmaları durdurulmuştu. Fakat firma şantiye alanını tel örgüyle ka...

Denetimli serbestlik kapsamında bulunan çocuk ve gençlerin sağlıklı ve üretken bireyler olarak topluma kazandırmak amacıyla Karşıyaka Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ko...

AK Parti İzmir Eski İl Başkan Yardımcısı İşadamı Aziz Demir'in annesi Mürüvet Demir, Alsancak Hocazade Camii'nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Ege Kent Konseyi Birliği, Konak Kent Konseyi, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) ve İzmir Tabip Odası, kentte yapılması planlanan şehir hastanesine ili...

İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün verdiği iddia edilen seminerdeki ifadeler İzmirlilerin tepkisini çekti. Seminerde Hayvan ve çevre konularına duyarlı olanların terörist olm...

Küba Büyükelçisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti.

Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) İzmir Şubesi düzenlenen törenle açıldı.

Yazarlar
Website Security Test