Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Ekonomi’de ‘Münazara’ heyecanı

27.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Öğrencilerin iletişim becerisini ve yaratıcılığını geliştirmek amacıyla düzenlenen “Münazara Turnuvası”na ev sahipliği yapan İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), 10 üniversiteden gençleri bir araya getirdi.

İkişer kişiden oluşan 36 takımın yer aldığı turnuvada öğrenciler, komite tarafından kendilerine verilen konuları en iyi şekilde savunmak için mücadele etti. Büyük heyecana sahne olan turnuvada birinciliği, “Greta Thunberg'in, iklim değişikliğine karşı mücadelenin önemli bir simgesi haline gelmesi yanlıştır” tezine muhalefet ederek, Galatasaray Üniversitesi’nden Emirhan Kınataş ve Boğaziçi Üniversitesi’nden Rana Aydın elde etti.

İEÜ Münazara Kulübü’nün gerçekleştirdiği turnuva, 22-23 Ocak tarihleri arasında yapıldı. Turnuvada öğrencilere, 5 kişilik komite tarafından spor, sanat, eğitim, ekonomi ve bilim gibi farklı dallardan çalışma konuları verildi. Münazara formatı gereği, her takımın karşısında da muhalefet görevi yapacak başka bir takım oluşturuldu. Jüri önünde sunumlar yaparak düşüncelerini etkili bir şekilde aktarmak için mücadele eden öğrenciler, birbirlerinin tezlerini çürütmeye çalıştı. Öğrencilerin zamanı iyi yönetme, fikirlerini topluluk önünde ifade etme becerisinin gelişmesini sağlayan turnuvaya İzmir Ekonomi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Koç Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi öğrencileri katıldı.

“GENİŞ KATILIMLI YENİ TURNUVALAR DÜZENLEYECEĞİZ”
İEÜ Münazara Kulübü Başkanı Yağız Kaan Atalay, bu yıl üçüncü kez gerçekleştirdikleri turnuvanın oldukça başarılı geçtiğini söyledi. Atalay, “Münazara turnuvası, hepimizin kişisel gelişimine büyük fayda sağlıyor. Ayrıca farklı şehirlerdeki öğrencilerle tanışma, çevremizi geliştirme imkanı da buluyoruz. Bu sene turnuvaya katılanların büyük çoğunluğunu, İzmir dışından gelen arkadaşlarımız oluşturdu. Turnuva vesilesiyle onlara, üniversitemizi de detaylı olarak tanıttık. Önümüzdeki yıllarda, daha geniş katılımla yeni turnuvalar düzenlemeyi sürdüreceğiz” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Özel Çamlaraltı Koleji'nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl on dokuzuncusu düzenlenen “Kentimizde Cumhuriyet’e Sahip Çıkanlar” töreninde ödüller sahiplerini buldu.

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası (İZEKO) üyesi İzmirli emlakçılar, Asrın Grup ile imzalanan protokol sayesinde ilanlarını emlaksitem.com üzerinden 100 gün boyunca ücre...

Dünyayı etkisi altına alan ve bugüne kadar 1.700’ün üzerinde kişinin ölümüne neden olan Corona Virusü ile ilgili söylenti ve gerçekler, Bornova Belediyesi’nin düzenled...

İddiaya göre Ege Üniversitesi'nin Bornova kampüsünde bulunan KYK inşaatında 18 yaşında lise öğrencisi işçi Caner Mızrak iş kazasında hayatında kaybetti.

Ana kademe seçimlerini sona ermesinin ardından Gençlik Kolları ve Kadın Kolları seçimlerinde heyecan sürüyor.

MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi, ünlü İtalyan Şef ve Yazar Danilo Zanna'yı ağırladı. Kent Meydanı'nda kurulan seyyar mutfakta yemek pişiren Zanna, eğlenceli tavır...

İzmir'de yeni haftada hava nasıl olacak? 17-21 Şubat haftası günlük hava tahminleri... Güneşli havaya hasret kalan İzmirliler için bahar havası geliyor.

Yazarlar
Website Security Test