Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

EGİKAD, Mehmet Ali Özcan’ı ağırladı

21.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD), Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ali Özcan’ı Best Western Plus Otel’de ağırladı. Toplantıda konuşan Prof. Dr. Mehmet Ali Özcan, Türkiye’nin kök hücre naklinde Avrupa üçüncüsü olduğunu söyledi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Duha Baran, kök hücre naklinin hayati önem taşıdığını söyledi. Türkök’e bağışta bulunan herkese teşekkürlerini ileten Baran, “Ülkemizdeki bağışçı sayısı giderek artmaktadır. Kök hücre tedavisinde daha duyarlı bir toplum olmak için işin uzmanlarından bilgi almamız gerekiyor. EGİKAD olarak bu konuda Türkök ile çalışmaya hazırız ve elimizden geleni yapacağız. Türkök’ün başarı hikâyesi hepimizin umutlarını yeşertmiştir” dedi.

“Bir tüp kan hastaya umut olabilir”
Türkök’ün Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı’nın iş birliğiyle kurulduğunu dile getiren Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Hematoloji Uzman Prof. Dr. Mehmet Ali Özcan, 55 yaşının altındaki sağlıklı bireylerin bağışçı olabileceğini söyledi. Bağışçıların hiçbir zaman vazgeçmeden kök hücre bağışında bulunması gerektiğini dile getiren Prof. Dr. Özcan, “Kök hücre bağışında Avrupa üçüncüsü olduk. Son yıllarda bağışçı sayımızda artış devam ediyor. Toplumumuzun bu konuda daha hassas olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kök hücre bağışında akraba olmak önemli değil, dünyanın herhangi bir yerinde ihtiyaç sahibini sevindirebilirsiniz. Bu yüzden bir tüp kan bile bir hastaya umut olabilir” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Elmasoğlu, Gümrük Müşavirlerine ”Şehirler Arası Görev Amaçlı Seyahat Belgesi” müjdesi verdi.

İzmir'de kuyumcuların haftanın 5 günü açık olacağı bildirildi. Bayraklı Çarşı Esnaflar Derneği Başkanı Ertuğrul Civelek, İzmir Esnaf Sanatkarlar Odası ve İzmir Ticaret...

11 gün önce Koronavirüs (Kovid-19) belirtileri ile hastaneye giden Mine Var isimli vatandaşın hayatını kaybettiği açıklandı.

Türkiye'deki koronovirüs vakalarının görüldüğü haritaya göre Ege Bölgesi’ndeki toplam 6 ilin 73 ilçesinde vakaya rastlandı. Ege Bölgesi'nde Koronavirüs dağılımı nasıl?...

Aydın-Denizli Otoyolu Projesi'nde ihale tarihi 1 ay ötelenerek 11 Haziran oldu.

Kemeraltı Esnaf Derneği bir basın açıklaması yaptı. Dernekten yapılan açıklamada hükumete yeterli tedbir almadığı gerekçesiyle sitem var.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından il bazlı haritalandırma çalışması kamuoyuna sunulmuştu. İşte Koronavirüs'ün İzmir'de yayılımını gösteren harita.

Yazarlar
Website Security Test