Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Küçük Prens'in basılan 422 dil ve lehçesine Denizli ağzı "Güc'cüg Pirens" eklendi

21.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Fransız yazar Antoine de Saint-Exupery'nin dünyaca ünlü eseri Küçük Prens dünyada en çok dile çevrilmiş kitaplar arasında bulunuyor. Küçük Prens'in bu sefer ki baskısı ise Güc'cüg Pirens adıyla Ege Şivesi'nin Denizli ağzıyla hazırlandı.

Fransız yazar Antoine de Saint-Exupery'nin dünyaca ünlü eseri Küçük Prens'in Denizli ağzıyla hazırlanan baskısı "Güc'cüg Pirens"i çeviren ve Denizli ağzına uyarlayan Gül Ezgi Karaman, "Denizli ağzıyla bir kültür mirası bırakmak istedim. Sözlü anlatımda kalmasından ziyade bir yazılı kaynak olmasını önemli gördüğüm için bunu dünyaca ünlü bir eserde toplamak istedim. Bu sebeple bu çalışmayı yaptım. Çok güzel karşılık buldu. Yöremizin tanıtımına da büyük katkısı olacağını düşünüyorum." dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Elmasoğlu, Gümrük Müşavirlerine ”Şehirler Arası Görev Amaçlı Seyahat Belgesi” müjdesi verdi.

İzmir'de kuyumcuların haftanın 5 günü açık olacağı bildirildi. Bayraklı Çarşı Esnaflar Derneği Başkanı Ertuğrul Civelek, İzmir Esnaf Sanatkarlar Odası ve İzmir Ticaret...

11 gün önce Koronavirüs (Kovid-19) belirtileri ile hastaneye giden Mine Var isimli vatandaşın hayatını kaybettiği açıklandı.

Türkiye'deki koronovirüs vakalarının görüldüğü haritaya göre Ege Bölgesi’ndeki toplam 6 ilin 73 ilçesinde vakaya rastlandı. Ege Bölgesi'nde Koronavirüs dağılımı nasıl?...

Aydın-Denizli Otoyolu Projesi'nde ihale tarihi 1 ay ötelenerek 11 Haziran oldu.

Kemeraltı Esnaf Derneği bir basın açıklaması yaptı. Dernekten yapılan açıklamada hükumete yeterli tedbir almadığı gerekçesiyle sitem var.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından il bazlı haritalandırma çalışması kamuoyuna sunulmuştu. İşte Koronavirüs'ün İzmir'de yayılımını gösteren harita.

Yazarlar
Website Security Test