Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bilim Kahramanları 22 Şubat'ta Fuar İzmir'de buluşuyor

21.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bilim Kahramanları Buluşuyor - FIRST® LEGO® League yerel turnuvalarının İzmir ayağının ilki yapıldı. Büyük heyecan yaratan turnuvanın ikincisi 22-23 Şubat tarihlerinde yine Fuar İzmir’de yapılacak.

Her yıl farklı bir tema ile düzenlenen, çocukları önce sorunlar üzerinde düşünmeye iten turnuvaların İzmir etabının ilk ayağı bir hayli heyecanlı geçti. 15-16 Şubat tarihlerinde, Fuar İzmir D Holü’nde hazırlanan özel alanda İzmir’in çeşitli okullarından ve kurumlarından ortaokul öğrencileri bilim kahramanları projelerini sundu. Şehri şekillendirmek için projeler hazırlayan küçük mucitler, keyifli bir gün yaşadı. 47 takımın çalışmalarını sergilediği 15 Şubat’ta birinci TARDİS, ikinci Double Think, üçüncü ise ROTASTARS oldu. Ulusal turnuvaya katılmaya hak kazanan bu üç takımın haricinde Robokod Suphi, Robokod Menderes ve TEAM RAPTORS da 14-15 Mart’ta Fuar İzmir’de yerini alacak. İzmir’deki yerel turnuvaların ikinci gününde ise 48 takım yer aldı. 16 Şubat Pazar günü gerçekleşen turnuvada birinci ROBİSTEK, ikinci EX FAVİLLA, üçüncü ROBOKOD KAHRAMANLARI oldu. ROTA EV-K, ROBOKOD SIRIUS ve INTEGRITY takımları ise ulusal turnuvadaki yerini almaya hak kazandı. Yerel turnuvaların İzmir ayağının ikincisi ise, 22-23 Şubat tarihlerinde yine Fuar İzmir’de yapılacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Elmasoğlu, Gümrük Müşavirlerine ”Şehirler Arası Görev Amaçlı Seyahat Belgesi” müjdesi verdi.

İzmir'de kuyumcuların haftanın 5 günü açık olacağı bildirildi. Bayraklı Çarşı Esnaflar Derneği Başkanı Ertuğrul Civelek, İzmir Esnaf Sanatkarlar Odası ve İzmir Ticaret...

11 gün önce Koronavirüs (Kovid-19) belirtileri ile hastaneye giden Mine Var isimli vatandaşın hayatını kaybettiği açıklandı.

Türkiye'deki koronovirüs vakalarının görüldüğü haritaya göre Ege Bölgesi’ndeki toplam 6 ilin 73 ilçesinde vakaya rastlandı. Ege Bölgesi'nde Koronavirüs dağılımı nasıl?...

Aydın-Denizli Otoyolu Projesi'nde ihale tarihi 1 ay ötelenerek 11 Haziran oldu.

Kemeraltı Esnaf Derneği bir basın açıklaması yaptı. Dernekten yapılan açıklamada hükumete yeterli tedbir almadığı gerekçesiyle sitem var.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından il bazlı haritalandırma çalışması kamuoyuna sunulmuştu. İşte Koronavirüs'ün İzmir'de yayılımını gösteren harita.

Yazarlar
Website Security Test