Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İZİKAD'ın Şubat ayındaki konuğu Filiz Ceritoğlu Sengel oldu

21.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), aylık üye yemeğinde Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’i ağırladı. Kadın belediye başkanını ağırlamaktan mutluluğunu dile getiren İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, siyasete kadının elinin değdiğini söyledi. Yemeğe Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) İzmir Başkonsolosu Servet Başaran da katıldı.

Kadınların toplumsal yaşamda aktif yer olmasının toplumsal ilerlemenin kapısını açacağını dile getiren İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, katılımcı demokrasi için kadının her alanda yer alması gerektiğini vurguladı. Çağdaş dünya ve dürüst siyaset için kadınların demokrasi mücadelesi içinde yer almasının yarınlara ışık tutacağını ifade eden Serter, “Kadınlarımızın her sektörde ve meslekte yer alması demokratik toplum düzenini sağladığı gibi kadınların haklarının teslim edilmesini sağlayacak. Siyasette kadın var olması belediyelerin yaptığı projeleri de etkiliyor. Tıpkı 31 Mart’tan sonra Efes Selçuk Belediyesi’nin projeleri gibi çünkü kadın varsa hoşgörü var demokrasi var. Başta İzmir içindeki kadın belediye başkanlarımız olmak üzere ülkemizdeki tüm kadın belediye başkanlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

“Kreşlere önem veriyoruz”

Efes Selçuk’un 8 bin yılı aşkın bir tarihi olduğunu belirten Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz CeritoğluSengel, Efes Selçuk’un barış ve hoşgörünün başkenti olduğunu söyledi. Selçuk Efes’te engelsiz bir yaşam gerçekleştirmek için projeler yürüttüklerini ve yeni projeler ile vatandaşlarının karşısına çıkacaklarını belirten Filiz CeritoğluSengel, “Efes Selçuk; Kybele’den Amazon’a, Artemis’ten Meryem Ana’ya kadar bir kadın kentidir. Biz de ilçemizi kadınlarımızla birlikte yönetiyoruz. Kadınlarımızın iş yaşamından uzaklaşmaması için kreşlere çok önem veriyoruz. Mesela tarım işçilerinin sabah altıda çocuklarını bırakabileceği bir kreşimiz var. Çevre bilincini yükselten, yardım elini uzatan, eğitime destek olan, esnafın yüzünü güldüren, aidiyet duygusunu çoğaltan Efeslim kart ile tüm vatandaşlarımızın yanında olacağız” diye konuştu.

Toplantının ardından İZİKAD’a yeni üye olan isimlere rozetleri takdim edildi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Elmasoğlu, Gümrük Müşavirlerine ”Şehirler Arası Görev Amaçlı Seyahat Belgesi” müjdesi verdi.

İzmir'de kuyumcuların haftanın 5 günü açık olacağı bildirildi. Bayraklı Çarşı Esnaflar Derneği Başkanı Ertuğrul Civelek, İzmir Esnaf Sanatkarlar Odası ve İzmir Ticaret...

11 gün önce Koronavirüs (Kovid-19) belirtileri ile hastaneye giden Mine Var isimli vatandaşın hayatını kaybettiği açıklandı.

Türkiye'deki koronovirüs vakalarının görüldüğü haritaya göre Ege Bölgesi’ndeki toplam 6 ilin 73 ilçesinde vakaya rastlandı. Ege Bölgesi'nde Koronavirüs dağılımı nasıl?...

Aydın-Denizli Otoyolu Projesi'nde ihale tarihi 1 ay ötelenerek 11 Haziran oldu.

Kemeraltı Esnaf Derneği bir basın açıklaması yaptı. Dernekten yapılan açıklamada hükumete yeterli tedbir almadığı gerekçesiyle sitem var.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından il bazlı haritalandırma çalışması kamuoyuna sunulmuştu. İşte Koronavirüs'ün İzmir'de yayılımını gösteren harita.

Yazarlar
Website Security Test