Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Karşıyaka'da deprem gerekçesiyle taşınan ilkokul öğrencilerinin velilerinden tepki

25.2.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Karşıyaka'da Selçuk Yaşar Ortaokulu'ndan Zübeyde Hanım İlkokulu'na taşınan öğrencilerin velileri tepkili.

9 Eylül Gazetesi'nin haberine göre, Selçuk Yaşar Ortaokulu'nun depremde hasar görme riski bulunduğu için güçlendirme çalışmaları yapılacak olması sebebiyle, burada eğitim gören öğrenciler aynı ilçede bulunan Zübeyde Hanım İlkokulu binasına nakledildi.

Tam gün eğitim gören öğrencilerin nakil sebebiyle ikili eğitim sistemine geçeceğini söyleyen Zübeyde Hanım İlkokulu velileri, okul önünde toplanarak duruma tepki gösterdiler. İmza kampanyası düzenleyen veliler Karşıyaka Kaymakamlığına yürüyüp topladıkları imzayı Kaymakamlığa teslim ettiler.

Velilerden Hatice Yıldırım, "Biz bu duruma açıkçası çok şaşırdık. Çünkü birçok çalışan anne-baba, çocuklarını tam gün olduğu için bu okullara gönderiyor. Ayrıca buraya gelecek olanlar ortaokul öğrencileri. Bu çocuklarımızın ilkokul öğrencileriyle aynı yerde öğrenim görmesi pedagojik olarak uygun değil. Özellikle de bu yüzden biz bu duruma tepki gösteriyoruz. Kimsenin de mağdur olmasını istemiyoruz tabi ki ama başka bir çözüm bulunmasını istiyoruz" ifadelerini kullanarak duruma tepkisini koydu.

Aynı zamanda kendisi de bir öğretmen olan öğrenci velisi Özgür Ergün ise "Eğitimci olarak baktığımda çok üzgünüm çünkü pedagojik anlamda ilkokul öğrencileriyle ortaokul öğrencilerinin aynı binada dönüşümlü olarak öğrenim görmesini uygun bulmuyorum. Ayrıca çocukların tekli öğretimden çoklu öğretime geçmesinden dolayı çocuklarımızın ve bizim yaşayacağımız sıkıntılar olacak. Okulumuzdaki etüt çalışmaları aksayacak. Üstelik karar alınmış ve bize bir bilgilendirme dahi yapılmadı. Velilerimizin topladığı dilekçeler var. Bunları kaymakamlığa teslim edeceğiz" dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Elmasoğlu, Gümrük Müşavirlerine ”Şehirler Arası Görev Amaçlı Seyahat Belgesi” müjdesi verdi.

İzmir'de kuyumcuların haftanın 5 günü açık olacağı bildirildi. Bayraklı Çarşı Esnaflar Derneği Başkanı Ertuğrul Civelek, İzmir Esnaf Sanatkarlar Odası ve İzmir Ticaret...

11 gün önce Koronavirüs (Kovid-19) belirtileri ile hastaneye giden Mine Var isimli vatandaşın hayatını kaybettiği açıklandı.

Türkiye'deki koronovirüs vakalarının görüldüğü haritaya göre Ege Bölgesi’ndeki toplam 6 ilin 73 ilçesinde vakaya rastlandı. Ege Bölgesi'nde Koronavirüs dağılımı nasıl?...

Aydın-Denizli Otoyolu Projesi'nde ihale tarihi 1 ay ötelenerek 11 Haziran oldu.

Kemeraltı Esnaf Derneği bir basın açıklaması yaptı. Dernekten yapılan açıklamada hükumete yeterli tedbir almadığı gerekçesiyle sitem var.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından il bazlı haritalandırma çalışması kamuoyuna sunulmuştu. İşte Koronavirüs'ün İzmir'de yayılımını gösteren harita.

Yazarlar
Website Security Test