Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Mavişehir, Bostanlı, Çiğli için Koronavirüs vakaları hakkında açıklama

1.4.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Karşıyaka'da bulunan Mavişehir, Bostanlı ve Çiğli bölgelerindeki Koronavirüs (Kovid-19) haberlerine ilişkin İzmir Tabip Odası'ndan bir açıklama yapıldı.

Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya platformları, WhatsApp ve Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarında Koronavirüs (Kovid-19) pandemisiyle ilgili dolaşan bilgi kirliliği vatandaşı, hükumeti ve sivil toplum kuruluşlarını bıktırmış durumda.

Yine söz konusu siteler ve uygulamalarda dolaşan bir iddiaya göre Karşıyaka'da Mavişehir, Bostanlı ve Çiğli bölgelerinde çok sayıda Kovid-19 vakasının bulunduğu yönünde asılsız haberler ve fotoğraflar yer aldı. İddialara İzmir Tabip Odası (İTO)'nın logosunun da montajlanması sonrasında İTO'dan açıklama geldi.

Açıklamada şunlara yer verildi;

"Bugün İzmir Tabip Odası ismini ve logosunu kullanarak yapılan "Mavişehir, Bostanlı, Çiğli bölgelerinde çok fazla sayıda koronavirüs vakası mevcut olduğu, apartmanlarda ayrı dairelerde izole olan vatandaşlara dahi yüksek bulaşın olduğu tespit edilmiştir…" şeklindeki paylaşım Odamıza ait değildir.

Ülkemiz Covid-19 salgını ile mücadele etmektedir. Hassas bir dönem yaşıyoruz. Bu dönemde, halkımızın doğru bilgilendirilmesi büyük önem taşımaktadır.

İzmir Tabip Odası, sürecin başından bu yana sağlık çalışanlarını ve halkımız bilgilendirmeye yönelik çok sayıda paylaşım yapmıştır. İzmir Tabip Odası olarak yaptığımız bilgilendirmeleri, web sitemiz ve resmi sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla paylaşıyoruz.

Bu nedenle, toplumun doğru bilgilenmesi adına, web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızda yapılan paylaşımlar dışında, İzmir Tabip Odası ismini ve logosunu kullanarak yapılan paylaşımlara itibar edilmemesini istiyoruz.

Hukuka aykırı şekilde, bilgimiz ve onayımız dışında İzmir Tabip Odası ismini ve logosunu kullanan kişiler hakkında gerekli hukuki süreçler başlatılacaktır’ denildi."

Karşıyakalı ve İzmirli vatandaşlarda paniğe sebep olan görsel;

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Koronavirüs (Kovid-19) yazlık evlerin satış ve kiralama bedellerini yukarıya çekti. Gayrimenkul danışmanı Zafer Nerez (44), Çeşme, Marmaris ve Kuşadası gibi turistik y...

15 – 21 Ekim 2020 tarihler arasında Buca Belediyesi’nin himayesinde İzmir’de gerçekleşecek olan 6. Balkan Panorama Film Festivali’nin Danışma Kurulu belli oldu.

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, Ege Bölgesi'nde üretilen yaş meyve sebzelerin sirke sineğinden korunması için 1.000 adet sirke sineği tuzağı yaptırarak pilo...

Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş. (ESBAŞ) uyguladığı sıfır atık projeleri sayesinde 11 bin 900 ton atık dönüştür. Ege Serbest Bölgesi 3 bin 500 ton atık kağı...

İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, İzmir’deki tarım ve kooperatifçilik faaliyetleri hakkında açıklamalar yaptı.

İzmir’in Gaziemir ilçesinde bulunan eski kurşun döküm fabrikası bölgesinde 13 yıl önce ortaya çıkan tehlikeli atık ve radyoaktif maddeler hala temizlenmedi. Türkiye At...

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) illerde kaç adet cami olduğunu açıkladı.

Yazarlar
Website Security Test