Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Berberler Odası'ndan 100 liralık alışveriş kartı

6.4.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Berberler Odası Başkanı Şükrü Bilgin, üyelerine 100 TL değerinden alışveriş çeki dağıtacaklarını duyurdu. Bilgin, ilk kartı üyesi Volkan Berber’e imza karşılığı takdim etti.

İçişleri Bakanlığı tarafınca genelge kapsamında berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför gibi iş yerlerinin faaliyetleri geçici süreliğine durdurulmuştu. Günlük kazanç ile geçimlerini sağlayan berberler ise maddi anlamda güçlük içerisine girdiler.

Bu durum üzerine harekete geçen İzmir Berberler Odası, üyelerinin taleplerini yazılı ve görsel olarak gerekli yerlere ilettiklerini beyan ederek, devlet tarafından yapılan desteğin beklentilerinin altında kaldığını ifade etti.

BERBERLERDEN ÇAĞRI

Konu hakkında açıklama yapan İzmir Berberler Odası Başkanı Şükrü Bilgin, mağduriyeti gidermek adına Oda’nın her üyesine 100 TL’lik alışveriş çeki vereceklerini duyurarak, Gönül isterdi ki çok daha fazlasını yapabilmek, fakat Odamızın bütçesi el vermediğinden siz değerli üyelerimizin affına sığınıyoruz” dedi.

İlk kartı da İzmir Berber Odası Başkanı Şükrü Bilgin üyesi Volkan Berber’e imza karşılığı takdim etti.

İzmir Berberler Odası’ndan yapılan açıklama ise şöyle:

"Çok değerli meslektaşlarım,

Dünyanın tehdit etmeye devam eden corona virüs (Covid-19) salgınından vatandaşlarımızı kendimizi ve ailemizi korumak ve salgının yayılmasını önlemek ve engellemek için devletimiz kepenk kapattırma kararı almıştır. Berber esnafımız bu süreçte çok zor durumda kalmıştır. Bizler İzmir Berberler Odası olarak üyelerimizin taleplerini yazılı ve görsel olarak elimizden geldiğince birliğimize federasyonumuza, konfederasyonumuza ilgili tüm Bakanlıklarımıza her daim iletmiş ve iletmeye devam etmektedir. Maalesef ki yapılan destekler beklentimizin altında kalmıştır. Bizler günlük kazanan küçük esnaflar olarak devletimizin desteğini daha çok yanımızda görmeyi umut ediyoruz.

Değerli meslektaşlarımız, bu zor günleri Allah’ın izniyle birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde atlatmayı diliyorum. Bu bağlamda İzmir Berberler Odası olarak yönetim kurulu kararı ile siz Değerli üyelerimize karınca kararınca Odamızın bütçesi doğrultusunda yarısının yönetim ve denetim kurulunun karşılayacağı her üyemize 100 TL’lik alışveriş çeki hazırladık. Gönül isterdi ki çok daha fazlasını yapabilmek, fakat Odamızın bütçesi el vermediğinden siz değerli üyelerimizin affına sığınıyoruz. Siz değerli üyelerimiz, alışveriş çekinizi Oda’dan temin edebilirsiniz.

65 yaş üstü üyelerimize elden teslim edilecektir."

İzmir Berberler Odası şükrü bilgin

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir'in Karabağlar ilçesinde bir kişi sokakta ölü bulundu. Olay Yeşilyurt semti Polat Caddesi'nden aktarıldı.

İzmir'in Konak ilçesinde bir baba ve oğlu arasında tartışma çıktı. Çıkan tartışmanın sonu kanlı bitti ve baba oğlunu bıçakladı.

İzmir'in Balçova ilçesinde bulunan teleferik bu hafta açılıyor. Ancak teleferik kabinlerine en fazla 4 kişi alınacak. Teleferik hangi gün açılacak?

Koronavirüs (Kovid-19) yazlık evlerin satış ve kiralama bedellerini yukarıya çekti. Gayrimenkul danışmanı Zafer Nerez (44), Çeşme, Marmaris ve Kuşadası gibi turistik y...

15 – 21 Ekim 2020 tarihler arasında Buca Belediyesi’nin himayesinde İzmir’de gerçekleşecek olan 6. Balkan Panorama Film Festivali’nin Danışma Kurulu belli oldu.

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, Ege Bölgesi'nde üretilen yaş meyve sebzelerin sirke sineğinden korunması için 1.000 adet sirke sineği tuzağı yaptırarak pilo...

Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş. (ESBAŞ) uyguladığı sıfır atık projeleri sayesinde 11 bin 900 ton atık dönüştür. Ege Serbest Bölgesi 3 bin 500 ton atık kağı...

Yazarlar
Website Security Test