Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bakanlık açıkladı: İzmir'de hileli ürün üreten firmalar hangileri?

18.4.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 45 firmaya ait 55 parti ürün listesi kamuoyu ile paylaşılırken halk sağlığını tehlikeye atan firmalar ifşa edildi. İzmir'den ise üç firma listede yer aldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, hileli ürün üreten firmaları ifşa etti. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın resmi sitesinden yapılan duyuruda ülkedeki gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri Bakanlık olarak büyük bir titizlikle yürütüldüğü vurgulandı.

 

İZMİR'DEN ÜÇ FİRMA
Listede ise üç firma yer aldı. Selçuk'ta faaliyet sürdüren Çeşme Süt ve Tarım Ürün. San. Tic. Paz. Ltd. Şti, Menemen'de faaliyet yürüten Övül Çikolata ve Şekerleme Turizm Gıda İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti ve Torbalı'da faaliyet yürüten Emre Süt ve Süt Ürünleri Gıda Hayvancılık San. ve Tic. Ltd. Şti'nin bazı ürünlerinde taklit, tağşiş ve ilaç etken maddesi gibi ürünlerin kullanıldığı vurgulandı.

5996 sayılı 'Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu' ve bu kanun kapsamında hazırlanan, 'Gıda ve Yemin Resmi Kontrollerine Dair Yönetmelik'e vurgu yapılan açıklamada; "Laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgelerin kamuoyuna sunulduğu belirtildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nca yürütülen denetimlerde tespit edilen 45 firmaya ait 55 parti ürünün bakanlık web sitesinde yayınlandığı ifade edilen açıklamada, 2012 yılından bu yana toplam 1509 firmaya ait 3356 parti ürünün tüketicilerin bilgisine sunulduğu kaydedildi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Hasan

19.04.2020 - 13:36
Ne hallere kaldık sütün ağzı açık kedinin insafına ne demeli geç kalınmış kararlarda olsa bugün ve bundan sonrada alınmış ve alınacak uygulamaların devam etmesini destekliyorum para kazanacam diye insanların hayatıyla oynamaktır
Diğer Haberler

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seçil Özkan, büyükşehirler için normale dönüş veya ''yeni normale geçiş'' sürecini anlattı. İzmir ne zaman no...

İzmir'de siyasette istenen tablolardan biri yaşandı. Türk Kızılayı İzmir Şubesi ve Urla Temsilciliği iş birliğiyle Urla'nın Sıra Mahallesi'nde dar gelirli vatandaşlara...

İzmir Rotaract Kulübü Derneği, Ramazan ayı nedeniyle 122 aileye erzak yardımında bulundu. İzmir Rotaract Kulübü Başkanı Melis Uzşen, yaşanılan zor günlerde insanlara d...

İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi olan mobilya sektöründe faaliyet gösteren Süleyman Avinca ve kardeşi Yalçın Avinca Koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı hayatını kaybetti.

Gözaltına alınan CHP İzmir eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir'in ilk ifadesi geldi. Banu Özdemir kimdir, sosyal medyada ne paylaştı?

Sağlık Bakanlığı'nın Hayat Eve Sığar Uygulamasında İzmir'deki Koronavirüs ısı haritasının en güncel hali haberimizde. İzmir'de hangi ilçelerde ve bölgelerde Koronavirü...

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, kentte hasta sayısının azalması ve iyileşenlerin çoğalmasının son derece sevindirici olduğunu vurguladı.

Yazarlar
Website Security Test