Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir'in gıda işletmecileri bilgilendirilecek

11.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (İESOB) işbirliği yaparak gıda işletmelerini bilgilendirecekler.

İşbirliği kapsamında, normalleşme sürecinde gıda işletmelerinde alınması gereken önlemlerin yer aldığı bilgilendirme afişleri ilgili işletmelere dağıtılacak. Normalleşme sürecinde işletmecilerin alması gereken önlemlerin yer aldığı ve İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan afişler İESOB tarafından bastırılacak. İESOB odaları aracılığıyla teşkilatına bilgilendirmelerde de bulunacak. Afişler, halk sağlığının korunması için büyük sorumluluk taşıyan ekmek-unlu mamul işletmeleri, üretim yerleri, toplu tüketim yerleri ve satış yerlerine yönelik faaliyet yürüten işletmelere dağıtılacak.

Esnafın fedakârlığı

Korona sürecinde esnaf sanatkârların fedakârlıklar gösterdiğini hatırlatan İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen; “Yaşadığımız Covid-19 sürecinde gerek zarar etme riskini göze alarak işyerlerini kapatan gerekse virüs ortamında vatandaşa hizmet vermek için çalışan esnaflarımız şüphesiz ki büyük bir fedakârlık gösterdiler. Kendilerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu dönemde alınan önlemleri daha da genişleterek başta hijyen olmak üzere maske, bone, eldiven kullanımı işletmelerimizde titizlikle uygulanmıştır. Bizlerde sahada ilimizde bulunan 4985 üretim yeri, 20563 toplu tüketim yeri ve 20549 satış yerini yıl içerisinde düzenli olarak denetliyoruz. Denetleme görevini başarıyla sürdüren 340 kontrol görevlimiz 30 ilçemizde işletmelerin uyması gereken tüm kuralları denetliyor ve gerekli işlemleri uyguluyor. Covid-19 sürecinde de bu denetimlerimiz faaliyete devam eden tüm işletmelerimizde sürdürülmüştür. İçinde bulunduğumuz normalleşme sürecinde vatandaşlarımız güvenilir gıdaya rahatlıkla ulaşabilsin ve gönül rahatlığıyla temin etsin diye çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gıda işletmecilerimizin, üretim yerlerinde, toplu tüketim yerlerinde, satış yerlerinde tedbirleri en doğru şekilde uygulamalarını sağlamak amacıyla İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (İESOB) ile ortak bir çalışma gerçekleştirdik. Başkanımız Sayın Zekeriya Mutlu’ya da bu süreçteki özverili çalışmaları için ayrıca teşekkür ederiz. Hazırladığımız afişlerde alınması gereken tedbirler detaylarıyla bulunmakta. Bunun yanında kontrol görevlilerimizde işletmeleri ziyaret ederek bilgilendirme yapıyorlar” dedi.
Bundan sonraki süreçte de esnafın her türlü yanında olduklarını belirten Özen şunları söyledi:

“Vatandaşlarımızın sağlığının korunması ve sağlıklı günlere ulaşmasında esnafımıza çok büyük sorumluluk düşmekte. Lütfen gerekli tedbirlere harfiyen uyalım ve asla aklımızdan çıkarmayalım; Korona virüs alınan tedbirlerden daha güçlü değildir.”

El birliği ile aşacağız

Esnaf sanatkârların toplumsal yaşamda önemli sorumluluklar üstlendiklerini hatırlatan İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu da İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile verimli çalışmalar yapacaklarına inandıklarını söyledi.
Mutlu, ‘Esnaf sanatkârlar halkın içinde yaşayan, sıkıntılı günlerde toplumsal dayanışmayı sağlayan önemli bir kesimdir. Her dönem olduğu gibi korona sürecinde de fedakârlıkları ve yaşattıkları yardımlaşma ruhu ile sürece katkı sağlamışlardır. Türkiye’nin sabır ve güç birliği ile bu süreci en az hasarla atlatacağına inanıyoruz’ dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmirlilier Balçova kent ormanında denize girmeye başladı: Maske yok, sosyal mesafe yok. Balçova Kent Ormanı tarafındaki denizin kirliliği de hesaba katılmadı.

İzmir'in plajları 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren atlı polislerin gözetiminde. Yaya devriye, Yunus, Martı ve köpekli polislerin sürekli denetim yaptığı plajlarda, 1 ...

Torbalı Bülbüldere Mahallesi yakınlarındaki tarla yolunda çıkan silahlı kavgada emekli polis olduğu öğrenilen bir kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin en kıdemli üyesi olan Haluk Cansın, 96 yaşında hayatını kaybetti. Haluk Cansın kimdir?

Rus milyarder Alexander Svetakov, 4 çocuğu ve eşiyle birlikte Muğla'nın Bodrum ilçesinde bulunan Yalıkavak Mahallesi'ndeki Tilkicik koyunu kapatarak tatil yaptı.

CHP’li Burak Oğuz için mahkeme kararını verdi. Oğuz'a 6 yıl 3 ay hapis cezası verilirken mahkeme Oğuz'un yattığı süreyi dikkate alarak tahliye kararı verdi.

161 yıllık Paterson Köşkü’nde restorasyon çalışmalarına yeniden başladı. Köşk kültür amaçlı kullanılacak. Köşkün restorasyonu 2021 yılında tamamlanacak.

Yazarlar
Website Security Test