Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir'de vatandaşlar maskesiz ve mesafesiz dolaşıyor

15.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'de sokakta dolaşan vatandaşların yarısı maskesiz ve sosyal mesafeye dikkat etmeden dolaşıyor. Vatandaşların duyarsızlığı son günlerdeki en ciddi tartışma konusu.

Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi sürecinde 1 Haziran 2020 tarihi milat olarak kabul edilmiş ve kısıtlamaların büyük bir çoğunluğu normalleşme kapsamında ortadan kaldırılmıştı.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi İzmir'de de vatandaşlar normalleşme adımlarıyla birlikte rehavete kapıldı. İzmir'in birçok noktasından hafta sonu servis edilen fotoğraflarda vatandaşların maskesiz ve sosyal mesafeye dikkat etmeden sokaklarda gezdikleri görüldü.

Özellikle Çeşme'den gelen fotoğraflar turizm bölgelerindeki yüksek riski işaret etti. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son rakamlarda da vaka ve yoğun bakımdaki hasta sayısında artış görülmüştü.

İşte İzmir'den maskesiz ve mesafesiz manzaralar;

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 19 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Cahit uslu

16.06.2020 - 13:35
İzmirde yaşayan tüm insanlar,yaşlılar,orta yaşlılar,gensler lütfen maske yakın ama burnunuzun üstüne kadar kapatın .diğer şekillerde takmak ya ceza korkusundan,ya laf olsun beri gelsin düşüncesinden.Ama unutmayın özellikle genç hn.larımız kızlarımız maske takmak güzelliklerini gõstermiyor diye çenesinin altına takıyor.Allah korusun bir yapışırsa adamo köstepeğe çevirir.Genç erkekler,orta yaşlılar,sigara içtiklerini Bryan çene altına takıyor.Esnaf vatandaşlar hiç takmıyor.Eğer devlet bir daha karantina getirirse,yaşlılarınız dört kollu ile veda eder.Diğer saydıklarım işi olanlar tamamen sıfırı tüketir.Son pişmanlık para etmez.ondan sonra erkekler yumurtalarının,hanımlar bohçalarının üstüne taksalar bacile heyhat.Bu yazďığım gerçekleri saglık nakano bile sizlere ulaştıramaz.Biz sayenizde dört kolluya bineriz ama sizlerde düşünemiyeceğiniz kadar çok değerlerden mahrum kalırsınız.Sizlere taksim ve Rican burnunuzun üstüne kadar maske yakın, 1,5 mt.mesafeye dikkat edin hijyen yaşamayı unutmayın.Ben devlet sözcüsü değilim.Halkını ve INSANLARI çok seven bir yaşlıyım.Esen kalın.

Abdurrahman kilkuyruk

16.06.2020 - 04:07
Izmirle derdiniz ne
Diğer Haberler

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda yaptığı açıklamalarla İzmir'in, Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi sürecinde değerinin arttığını...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'deki dev çete operasyonu ile ilgili olarak İzmir Emniyeti'ni kutlayarak operasyon hakkında bilgi verdi.

Aydın'ın Söke ilçesinde bulunan Savuca Mahallesi'nde husumetli iki aile fertleri arasında başlayan tartışma kavgaya dönüştü.

İzmir'in Menderes ilçesinde, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 42 sığınmacı yakalandı. Sığınmacıların büyük bölümünün Afrika kökenli olduğu bildirildi.

Temmuz ayına aşırı sıcaklıklarla başlayan İzmir’de yeni haftada sıcaklıklarda azalma meydana gelecek. İzmir'de hafta içi hava nasıl olacak? İzmir 5 günlük hava tahmini...

İzmirlilier Balçova kent ormanında denize girmeye başladı: Maske yok, sosyal mesafe yok. Balçova Kent Ormanı tarafındaki denizin kirliliği de hesaba katılmadı.

İzmir'in plajları 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren atlı polislerin gözetiminde. Yaya devriye, Yunus, Martı ve köpekli polislerin sürekli denetim yaptığı plajlarda, 1 ...

Yazarlar
Website Security Test