Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

BAYOSB, ekolojik endüstriyel park olacak

25.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi, (BAYOSB) Ekolojik Endüstriyel Park hedefine adım adım yaklaşıyor. BAYOSB, ''Özel Sektörün Kurumsal Kapasitesinin ve Rekabet Edebilirliğinin Güçlendirilmesi Mali Destek Programı KARE01'' kapsamında İzmir Kalkınma Ajansı’ndan destek aldığı ''Yeşil OSB Yol Haritası'' projesini tüm hızıyla sürdürüyor.

İhale aşamasına gelen proje kapsamında 5 katılımcı firma yeşil OSB çalışmalarına imza atarak tüm OSB’nin yol haritasını çıkaracak.

Proje ile ilgili bilgi veren BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, Yeşil OSB Yol Haritası Projesi’nin beş katılımcının faydalanacağı bir proje olarak hazırlandığını söyledi. Telseren, “Proje kapsamında firmalarda sürdürülebilir üretim uygulamalarının yaygınlaştırılmasına yönelik süreç ve yöntemlerin iyileştirilmesi için gerekli yol haritalarının oluşturulması sağlanacak. Kaynak ve atık yönetiminde optimizasyon planlamasının yapılması ve firmalar arası iş birliği modellerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Korona virüs salgını nedeniyle proje süresi 2 ay uzatıldı. Pandemi sonrası normalleşmeyle beraber ön hazırlıklar yapıldı ve ihale hazırlık sürecine geçiyoruz. İhale ile; beş katılımcımız ve OSB‘mizi kapsayacak “temiz üretim ve kaynakların verimli kullanılmasına” yönelik çalışmalar yapılacak. Seçilen beş firma ile BAYOSB’ye ait analiz raporu hazırlanarak tüm katılımcılar için bir yol haritası çıkacak” diye konuştu.

Yeşil ve ekoloji öncelikli OSB

BAYOSB’de Ekolojik Endüstriyel park olma hedefinin ilk somut adımının atıldığını söyleyen Telseren, “Önemi her geçen gün artan temiz üretim ve kaynakların verimli kullanılması projemizin temelini oluşturuyor. Şimdi bu proje hayata geçiyor. Hepimiz çok heyecanlı ve umutluyuz. 18 ay sürecek projenin tamamlanmasıyla BAYOSB’nin birçok OSB’ye rol model olacak. Yeşile ve ekolojiyle önem veren yeni katılımcılarla bölgemiz büyümesine devam ediyor” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir İş Kadın Derneği (İZİKAD),”İş Gençlikte” projesi ile kız öğrencilere yeni bir bakış açısıyla iş fikirlerini hayata geçirme yolunda destek oluyor. Proje kapsamınd...

Afganistan, Bangladeş, Suriye, Orta Afrika, Somali ve İran uyruklu yüzlerce sığınmacı yasa dışı yollarla yurt dışına gitmek için gemi kaldırdılar. 276 sığınmacının göz...

İzmir'in Konak ilçesi Duatepe Mahallesi 626 Sokak'ta yürüyen bir gruba silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.

İzmir'in Kiraz ilçesi Ceritler Mahallesi'nde 17 yaşındaki Cem Yazan isimli genç, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda yaptığı açıklamalarla İzmir'in, Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi sürecinde değerinin arttığını...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'deki dev çete operasyonu ile ilgili olarak İzmir Emniyeti'ni kutlayarak operasyon hakkında bilgi verdi.

Aydın'ın Söke ilçesinde bulunan Savuca Mahallesi'nde husumetli iki aile fertleri arasında başlayan tartışma kavgaya dönüştü.

Yazarlar
Website Security Test