Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Menderes Devlet Hastanesi inşaatı yeniden başlıyor

2.7.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Menderes Devlet Hastanesi için müjdeyi verdi. Yarım kalan inşaatın yeniden başlayacağı açıklandı.

Yüklenici firmanın mali problemleri nedeniyle inşaatı yarım kalan Menderes Devlet Hastanesi'nin ikmal ihalesi gerçekleşti. 24 isteklinin teklif verdiği ihale dün Ankara'da tamamlandı.

Buna göre yarım kalan Menderes Devlet Hastanesi inşaatı kaldığı yerden devam edecek. Konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, "Menderes'imizin Devlet Hastanesi inşaatında yaşanan aksama, yüklenici firmanın mali problemleri nedeniyle oluşmuştu. Firmadan kaynaklanan sorunlar nedeniyle, fiziki ilerleme yüzde 50 seviyesinde iken mahkeme kararı ile tasfiye işlemi gerçekleşmişti. Yasal süreç nihayete erdi ve inşaatın ikmali için yeniden ihaleye çıkıldı. 24 isteklinin katıldığı ihalede değerlendirme aşamasına geçildi. Kısa süre içinde işi alan firma belli olacak ve inşaat kaldığı yerden devam edecek. Bilindiği gibi, hükümetimiz tarafından yapılan sağlık yatırımları koronavirüsle sürdürülen etkin mücadele döneminde de aralıksız olarak devam ediyor. Ülkemizin dört bir köşesinde birbiri ardına açılan modern ve son teknoloji ile donatılmış hastanelerin arasına Menderes Devlet Hastanemiz de katılacak. Menderes'imize hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

13.618,35 m2 yüzölçümlü bir alanda inşa edilen Menderes Devlet Hastanesi'nin 3.300 m2 oturum alanına ve 17.543 m2 kapalı alana sahip olduğunu, bodrum+zemin+3 kattan oluştuğunu belirten Kaya, "Hasta odaları tek kişilik ve çift kişilik olacak şekilde inşa edilecek. Hastanede 4 ameliyathane salonu, yetişkin ve çocuk yoğun bakım üniteleri bulunacak. 40 adet poliklinik odasının yer aldığı, 3 doğum salonu, 10 diyaliz ünitesinin bulunduğu hastane binası Menderes'imizin ihtiyaçlarına uzun yıllar boyunca cevap verecek" dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir'in Bornova ilçesindeki zincir bir marketteki görüntüler şok etti. İndirime girdiği ve kavanoz kapağı olduğu iddia edilen ürün için vatandaşlar izdiham yarattı.

İzmir İl Hıfzısıhha Kurulu artan Koronavirüs vakaları nedeniyle yeni tedbirler kararları aldı. Alınan karara göre İzmir'de toplu taziye ziyaretleri yasaklandı.

İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Turgay Baransel, vatandaşları sahte altın konusunda uyardı. Baransel, döviz bürolarından alınan ata altınının sahte çıktığı bilgisini pa...

İzmir Alsancak'ta Kıbrıs Şehitleri caddesinde eylem yapan kadınlara polis müdahalede bulundu. 16 kişinin gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı.

Arda Aydın’ın yazıp yönettiği ve rol aldığı Biraderler Cabaret, 14 - 15 Ağustos’ta İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alacak.

Kınık Organize Sanayi Bölgesi (Kınık OSB) lojistik avantajları ve uygun fiyat politikası ile yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor. Kınık OSB 40 milyon liralık yeni...

İzmir'de faaliyet gösteren bir teknoloji şirketinin elektrikli mini araçları, aynı firma tarafından geliştirilen araç paylaşım platformu ZOOP aracılığıyla yollara çıkt...

Yazarlar
Website Security Test