Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

MHP İzmir'den esnafa destek

12.7.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Konak Meclis Üyelerinden Esnafa destek. MHP’nin Konak Belediye Meclis Üyeleri Ali Peynirci ve Ahmet Yeniçırak Belediye Meclisinde Konak Kovid-19 Salgını boyunca Yıllık İlan, Reklam, Çevre ve Temizlik Vergilerinin alınmaması için önerge verdi. İzmir Esnaf Odaları tarafından MHP İzmir’e teşekkür geldi.

Kovid-19 Salgını sebebiyle faaliyetlerini durdurmak ve yavaşlatmak zorunda kalan Konak Esnafına MHP’li Meclis Üyelerinden destek geldi. MHP’nin Konak Belediye Meclis Üyeleri verdikleri önergeyle belediyenin esnaftan aldığı “Yıllık İlan, Reklam, Çevre ve Temizlik Vergileri” nin alınmamasını istedi. Verdikleri önergede “salgında en çok etkilenen esnafımız olmuştur” diyen MHP’li üyeler yerel yönetimimizin esnafımızın yanında olması gerekir vurgusunu yaptı.

Ali Peynirci: “Esnafımızın yanındayız”

“İzmir’in ve Konak ilçemizin kalbi esnaf ve sanatkârlarımızdır.” Diyerek bir açıklama yapan MHP’nin Konak Belediyesi Meclis Grubu Başkanı Ali Peynirci “Konak her şeyden önce bir esnaf ve sanatkârlar ilçesidir. Bu bakımdan İzmir’in kalbi, Türkiye’nin de gözbebeğidir. Esnafımızın gerek ekonomik faaliyetleri gerekse de istihdama sağladığı katkı düşünüldüğünde ne kadar önemli sorumluluklar yüklendiği görülmektedir. Bu sebeple esnafımız yanında olmamız gereken önemli sosyal ve ekonomik alanı oluşturmaktadır. Salgının en ağır geçtiği dönemlerde maalesef esnafımız ya kepenk kapatmış ya da işini yavaşlatmak zorunda kalmıştır. Omuzlarında bunca yükü taşıyan esnafımızı yalnız bırakamazdık. Esnafımızın yanındayız. Bu sebeple konuyu İl Başkanımız Sayın Veysel Şahin’e aktardık. O da derhal bir çalışma yapmamızı istedi. Biz de arkadaşlarımızla birlikte bir çalışma yaptık. 16.04.2020 tarihinde yürürlüğe giren 7244 sayılı kanunu esas alarak “Yıllık İlan, Reklam, Çevre ve Temizlik Vergileri” nin Nisan ve Mayıs aylarında alınmaması için Belediye Meclisimize önerge verdik. Belediye Başkanımız Sayın Abdül Batur da meselenin üzerinde hassasiyetle durdu. Önergemizi ilgili komisyonlara gönderdi. İnşallah önümüzdeki günlerde çok güzel bir haberle esnafımıza destek olmuş olacağız.” Dedi.

Esnaf Odalarından Teşekkür

Yaptıkları çalışmanın esnaf odalarınca teşekkürle karşılandığını da sözlerine ekleyen Ali Peynirci, “Esnafımızın yanında olmayacaksak kimin yanında olacağız? Bazı ilçelerimizde böyle adımlar var. Bir esnaf ilçesi olan Konak’da da olmalı. Esnaf odalarımızın teşekkürleri bizleri gayretlendiriyor. Ama asıl biz onlara teşekkür ediyoruz. Bütün zorluklara rağmen insanımıza hizmet ve emek veriyorlar.” ifadelerini kullandı.

Otuz İlçeye Yayılacak

Öte yandan MHP’li Meclis Üyelerinin esnafa destek paketi olarak Konak Belediye Meclisine sunduğu bu önergenin önümüzdeki günlerde MHP’nin Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanı Selahattin Şahin tarafından otuz ilçede uygulanması için büyükşehir belediye Meclisine taşınacağıkaydedildi. İzmir esnafı MHP’nin bu adımında çok memnun.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Muratti

12.07.2020 - 18:30
Ekonominin şahlandığı bu dönemde bence gereksiz bi hamle gelmiş iktidar ortağından.
Diğer Haberler

İzmir Alsancak'ta Kıbrıs Şehitleri caddesinde eylem yapan kadınlara polis müdahalede bulundu. 16 kişinin gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı.

Arda Aydın’ın yazıp yönettiği ve rol aldığı Biraderler Cabaret, 14 - 15 Ağustos’ta İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alacak.

Kınık Organize Sanayi Bölgesi (Kınık OSB) lojistik avantajları ve uygun fiyat politikası ile yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor. Kınık OSB 40 milyon liralık yeni...

İzmir'de faaliyet gösteren bir teknoloji şirketinin elektrikli mini araçları, aynı firma tarafından geliştirilen araç paylaşım platformu ZOOP aracılığıyla yollara çıkt...

Ege Sanayici İş İnsanları Derneği (ESİAD), pandemi nedeniyle 15 Nisan’da yapılamayan genel kurulunu, Eylül ayında gerçekleştirilecek. Başkan Fadıl Sivri, aday olmayı d...

İzmir'deki konut satışları Koronavirüs (Kovid-19) pandemisinde yavaşlamıştı ancak İranlıların İzmir'e gösterdikleri özel ilgi durumu biraz düzeltti. Konut yatırımcılar...

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dalgıçları, denizde kaybolan 8 yaşındaki Sarp Göksoy’u Foça Belediyesi’nin itfaiye ekipleriyle birlikte arıyor.

Yazarlar
Website Security Test