Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CNSM konferansı Türkiye'de ilk kez Ege Üniversitesi'nde yapılacak

20.7.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

16th International Conference on Network and Service Management (CNSM 2020), konferansı ilk defa bu yıl Türkiye’de, Ege Üniversitesi ev sahipliğiyle gerçekleştirilecek.

Ege Üniversitesi Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü’nün organize ettiği, "16th International Conference on Network and Service Management (CNSM 2020)", konferansı “Management Challenges and Opportunities in the Era of Digital Transformation and AI” temasıyla sanal olarak 2-6 Kasım 2020 tarihlerinde yapılacak.

Ege Üniversitesi Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müge Sayıt, “Alanın önde gelen saygın konferanslarından biri olan CNSM konferansı, 15 senedir düzenli olarak gerçekleştirilmekte ve bilgisayar ağları alanında çalışan araştırmacıları bir araya getirmektedir. Konferansa her sene akademi ve özel sektörden 150’yi aşkın araştırmacı katılmakta; konferans bünyesinde çeşitli çalıştay ve eğitim oturumları düzenlenmektedir” diye konuştu.

Geçmiş yıllarda Amerika, Kanada, Japonya, İtalya, İspanya gibi birçok ülkede düzenlenen CNSM konferansı ilk defa bu yıl Türkiye’de, Ege Üniversitesi ev sahipliğiyle yapılacağını ifade eden Doç. Dr. Müge Sayıt, “CNSM 2020 konferansı kapsamında eğitim oturumu düzenlemek için dünyanın farklı üniversite ve şirketlerinden birçok başvuru yapılmış, geleceğin teknolojileriyle ilgili farklı konularda 4 adet eğitim oturumu seçilmiştir. Konferansta eğitim oturumları ve teknik oturumların yanı sıra 2 adet çalıştay yer alacaktır. Etkinliğe Huawei USA şirketi altın sponsor; Dalhousie University, Canada ise bronz sponsor olarak destek vermiştir. Konferansın bu seneki organizasyon komitesinde Koç Üniversitesi, TOBB Üniversitesi gibi yurtiçi üniversitelerin yanısıra, İngiltere, Amerika, Kanada, İtalya, Kore, İsveç gibi ülkelerden üniversiteler ve şirketler de yer almaktadır. Konferansa bildiri gönderimi halen kabul edilmektedir.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Alsancak'ta Kıbrıs Şehitleri caddesinde eylem yapan kadınlara polis müdahalede bulundu. 16 kişinin gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı.

Arda Aydın’ın yazıp yönettiği ve rol aldığı Biraderler Cabaret, 14 - 15 Ağustos’ta İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alacak.

Kınık Organize Sanayi Bölgesi (Kınık OSB) lojistik avantajları ve uygun fiyat politikası ile yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor. Kınık OSB 40 milyon liralık yeni...

İzmir'de faaliyet gösteren bir teknoloji şirketinin elektrikli mini araçları, aynı firma tarafından geliştirilen araç paylaşım platformu ZOOP aracılığıyla yollara çıkt...

Ege Sanayici İş İnsanları Derneği (ESİAD), pandemi nedeniyle 15 Nisan’da yapılamayan genel kurulunu, Eylül ayında gerçekleştirilecek. Başkan Fadıl Sivri, aday olmayı d...

İzmir'deki konut satışları Koronavirüs (Kovid-19) pandemisinde yavaşlamıştı ancak İranlıların İzmir'e gösterdikleri özel ilgi durumu biraz düzeltti. Konut yatırımcılar...

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dalgıçları, denizde kaybolan 8 yaşındaki Sarp Göksoy’u Foça Belediyesi’nin itfaiye ekipleriyle birlikte arıyor.

Yazarlar
Website Security Test