Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CNSM konferansı Türkiye'de ilk kez Ege Üniversitesi'nde yapılacak

20.7.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

16th International Conference on Network and Service Management (CNSM 2020), konferansı ilk defa bu yıl Türkiye’de, Ege Üniversitesi ev sahipliğiyle gerçekleştirilecek.

Ege Üniversitesi Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü’nün organize ettiği, "16th International Conference on Network and Service Management (CNSM 2020)", konferansı “Management Challenges and Opportunities in the Era of Digital Transformation and AI” temasıyla sanal olarak 2-6 Kasım 2020 tarihlerinde yapılacak.

Ege Üniversitesi Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müge Sayıt, “Alanın önde gelen saygın konferanslarından biri olan CNSM konferansı, 15 senedir düzenli olarak gerçekleştirilmekte ve bilgisayar ağları alanında çalışan araştırmacıları bir araya getirmektedir. Konferansa her sene akademi ve özel sektörden 150’yi aşkın araştırmacı katılmakta; konferans bünyesinde çeşitli çalıştay ve eğitim oturumları düzenlenmektedir” diye konuştu.

Geçmiş yıllarda Amerika, Kanada, Japonya, İtalya, İspanya gibi birçok ülkede düzenlenen CNSM konferansı ilk defa bu yıl Türkiye’de, Ege Üniversitesi ev sahipliğiyle yapılacağını ifade eden Doç. Dr. Müge Sayıt, “CNSM 2020 konferansı kapsamında eğitim oturumu düzenlemek için dünyanın farklı üniversite ve şirketlerinden birçok başvuru yapılmış, geleceğin teknolojileriyle ilgili farklı konularda 4 adet eğitim oturumu seçilmiştir. Konferansta eğitim oturumları ve teknik oturumların yanı sıra 2 adet çalıştay yer alacaktır. Etkinliğe Huawei USA şirketi altın sponsor; Dalhousie University, Canada ise bronz sponsor olarak destek vermiştir. Konferansın bu seneki organizasyon komitesinde Koç Üniversitesi, TOBB Üniversitesi gibi yurtiçi üniversitelerin yanısıra, İngiltere, Amerika, Kanada, İtalya, Kore, İsveç gibi ülkelerden üniversiteler ve şirketler de yer almaktadır. Konferansa bildiri gönderimi halen kabul edilmektedir.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir’de etkili olan ve gece saatlerinde şiddetini artıran kuvvetli sağanak yağış sebebiyle Konak Belediyesi’nin Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tam...

Erman Toroğlu’nun “Böyle çingenelik olur mu?” sözlerine tepki gösteren Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, “Farklılıklarımız zenginliğimizdir! Biz işte böyle güzeliz...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP'li Deniz Karakurt'a destek vermek için Menemen Belediyesi'nin olağan meclis toplantısına katıldı.

Kooperatifçilik alanındaki başarılarıyla ünü Türkiye sınırlarını aşarak Birleşmiş Milletler tarafından Dünyaya Örnek Kalkınma Modeli seçilen Tire Süt Kooperatifi, şimd...

İzmir Valiliği, kura seçiminin yapılması için Menemen Belediye Meclisi’ni 12 Ocak günü olağanüstü toplantıya çağırdı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, tarihe geçecek bir dayanışmanın öncülüğünü yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Alevi Bektaşi Federasyonu temsilcilerini ağırladı.

Yazarlar
Website Security Test