Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Seçil Özdemir Kaynak: "Öncelik insan hakları olmalı"

23.7.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Seçil Beydemir Kaynak, “Kadın cinayetlerinin fazla olduğu bir ülkede öncelik insan haklarının olması lazım” dedi.

Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Seçil Beydemir Kaynak, Pınar Gültekin’in vahşice katledilmesinin ardından açıklama yaptı. Her cinayetle birlikte toplumsal çözülmelerin derinliğinin hissedildiğini ifade eden Kaynak, Türkiye’de önceliğin insan haklarına verilmesi gerektiğini vurguladı.

Kadınların ikinci sınıf insan muamelesine maruz kaldığını ifade eden Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Seçil Beydemir Kaynak, kadın cinayetlerinin son dönemde arttığını dile getirdi. Toplumsal ilerlemenin sağlanması ancak kadın erkek fırsat eşitliğiyle sağlanabileceğini vurgulayan Kaynak, “Kadın cinayetlerini her duyduğumuzda artık bu son olsun diye umut ediyoruz. Ne Özgecan sondu ne Pınar Gültekin son olacak. Her kadın cinayetiyle birlikte toplumsal çözülmelerin fazla olduğunu görüyor ve hissediyoruz. Geçtiğimiz yıllara baktığımız zaman kadın cinayetlerinin artış eğiliminde olduğunu görüyoruz. Kadın cinayetlerinin ne demek olduğunu hala farkına varamadık. Türkiye’de kadın cinayetleri hem artış eğiliminde hem de giderek vahşileşmektedir. Despot yaşam tarzını benimsemiş insanların, kendi zevk ve sefaları için kadınlarımızın canına kıyması kabul edilebilecek bir olgu değildir. Kadın cinayetlerinin fazla olduğu bir ülkede öncelik insan haklarının olması lazım” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Alsancak'ta Kıbrıs Şehitleri caddesinde eylem yapan kadınlara polis müdahalede bulundu. 16 kişinin gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı.

Arda Aydın’ın yazıp yönettiği ve rol aldığı Biraderler Cabaret, 14 - 15 Ağustos’ta İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alacak.

Kınık Organize Sanayi Bölgesi (Kınık OSB) lojistik avantajları ve uygun fiyat politikası ile yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor. Kınık OSB 40 milyon liralık yeni...

İzmir'de faaliyet gösteren bir teknoloji şirketinin elektrikli mini araçları, aynı firma tarafından geliştirilen araç paylaşım platformu ZOOP aracılığıyla yollara çıkt...

Ege Sanayici İş İnsanları Derneği (ESİAD), pandemi nedeniyle 15 Nisan’da yapılamayan genel kurulunu, Eylül ayında gerçekleştirilecek. Başkan Fadıl Sivri, aday olmayı d...

İzmir'deki konut satışları Koronavirüs (Kovid-19) pandemisinde yavaşlamıştı ancak İranlıların İzmir'e gösterdikleri özel ilgi durumu biraz düzeltti. Konut yatırımcılar...

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dalgıçları, denizde kaybolan 8 yaşındaki Sarp Göksoy’u Foça Belediyesi’nin itfaiye ekipleriyle birlikte arıyor.

Yazarlar
Website Security Test