Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

EBSO Aytaç Sefiloğlu Gazetecilik Yarışması sonuçlandı

28.7.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın ekonomi gazeteciliğini teşvik etmek amacıyla düzenlediği EBSO Aytaç Sefiloğlu Gazetecilik Yarışması’nda ödül alan gazeteciler ve eserleri belirlendi.

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.Yaşar Uysal, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Çiğdem Dirik, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Misket Dikmen, Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi Üyesi Tolga Albay, TRT İzmir İl Müdürlüğü Temsilcisi Murat Demirtaş, EBSO Yönetim Kurulu Üyeleri Muhsin Dönmez, Eyüp Sevimli, Hakan Ürün ve Meclis Üyesi İbrahim Deniz Gündüz’den oluşan jüri, 01.01.2019-31.12.2019 tarihleri arasında yayınlanan eserler arasında değerlendirme yapmışlardır. Röportaj dalında yapılan puanlamada, puanların eşit çıkması sonucu 2 eser birinciliğe layık görülmüştür.

Değerlendirme sonucu ödül alan gazeteciler ve eserleri şöyle sıralanmıştır:

HABER- ARAŞTIRMA-İNCELEME DALI
1- Sonay Teker – TRT- “İzmir Temiz Enerji’de Birincilik Kürsüsünde”
2- Murat Ervin – 9 EYLÜL- “Sahibinden Değil Krizden”
3- Nurettin Baki –İLKSES –“Dünya Talep Ediyor Türkiye PAS Geçiyor”
Mansiyon: Yusuf Şahbaz- ANADOLU AJANSI- “Tavadaki Yağdan Ekonomiye 200 Milyon Liralık Katkı”

RÖPORTAJ DALI
1- Mete Tamer Omur- HÜRRİYET- “Kafa Topu”
Sinan Keskin -9 EYLÜL- “Kar Ederken Batıyorlar”
2- Hasan Ercazip –MARBLE TREND - “Onyx Tozuyla Salyangoz yetiştiriyorlar”
3- Seda Gök–TİCARET-“İklimlendirmede Kümelenmeyi Başardılar, Tersine Beyin Göçünü Başlattılar”
Mansiyon: Nurettin Baki –İLKSES- “Sanayide Dijital Dönüşüm Kaçınılmaz”

EBSO’nun 1996 yılından bu yana düzenlediği ve 2000 yılından itibaren, o yıl vefat eden Basın Müşaviri Aytaç Sefiloğlu’nun adı verilen gazetecilik yarışmasında; dereceye giren gazetecilere ödülleri önümüzdeki günlerde düzenlenecek törenle verilecek.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir'de taksimetre tarifesine 2 yıl sonra ayarlama yapıldı. İzmir'deki taksilerde indi bindi ücreti ne kadar oldu?

İzmir'in Güzelbahçe ilçesinde Yelki mevkisine yapılması planlanan Go-Kart pisti için vatandaşlar tarafından eylem yapıldı. Ellerindeki pankartlarla pist çevresinde yür...

İzmir'in Konak ilçesinde silahlı bir kavga meydana geldi. Kavganın ortasında kalan 10 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün duyurusuna göre, bugün ülke genelinde havanın parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı öngörülüyor. Denizli, Uşak ve Burdur çevreleri, Ayd...

İzmir'de hafta sonu itibariyle ise yükselen hava bulutlanmayı arttıracak ve yerel yağışları beraberinde getirecek. İzmir’in 1,5 aylık yağmur hasreti son bulacak. Peki ...

İzmir'in Bornova ilçesindeki zincir bir marketteki görüntüler şok etti. İndirime girdiği ve kavanoz kapağı olduğu iddia edilen ürün için vatandaşlar izdiham yarattı.

İzmir İl Hıfzısıhha Kurulu artan Koronavirüs vakaları nedeniyle yeni tedbirler kararları aldı. Alınan karara göre İzmir'de toplu taziye ziyaretleri yasaklandı.

Yazarlar
Website Security Test