Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İzmir Valisi Köşger İESOB’yi ziyaret etti

14.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB)’ne iade-i ziyarette bulundu. İESOB yönetim, denetim, disiplin kurullarını da hazır bulunduğu ziyaretin sonunda Başkan Zekeriya Mutlu günün anısına Vali Köşger’e bir plaket sundu.

İzmir Valisi Köşger’in ziyaretinden memnuniyet duyduklarını belirten İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, İzmirli esnaf sanatkarların sorunları hakkında Vali Köşger’e bilgi verdi.

İzmir’e kısa süre önce atanmasına rağmen Vali Köşger’in kent sorunlarına hakim olduğuna dikkat çeken Mutlu, "Değerli valimize üyelerimizin genel sorunları ve Birliğimizin geliştirdiği çözüm önerileri hakkında bilgi verdik. Doğrudan halka mal ve hizmet sunan esnaf sanatkarlar pandemi döneminden olumsuz yönde en fazla etkilenen kesimlerden birini oluşturuyorlar. Gerek hükümetten gerekse yerel yönetimlerden bu sıkıntılı dönemde önemli destekler gördük. Ancak salgın devam ediyor ve üyelerimiz eski işlerini yapamıyorlar. Dolayısıyla esnaf sanatkarlar için düşünülen destekler de zor günler geçinceye kadar sürdürülmeli" dedi.

İESOB ev sahibi

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger daha sonra İESOB Konferans Salonu’nda düzenlenen İzmir İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) toplantısına başkanlık etti. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB)’nin ev sahipliğini üstlendiği toplantıya, İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, İŞKUR İl Müdür Kadri Kabak ile İl İstihdam Kurulu üyeleri katıldı.

İESOB’deki temaslarından memnun kalan Yavuz Selim Köşger, istihdam konulu önemli bir toplantının, Türkiye’deki en büyük istihdam sağlayıcılarından olan İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Birliği bünyesinde düzenlenmesinin son derece anlamlı olduğunu söyledi.

Esnaf sanatkarların Anadolu otağının orta direği olduklarını kaydeden Vali Köşger, “Esnaflarımıza her zaman müteşekkiriz. Ne zaman yük yüklenecekse o yükü hiçbir şekilde kendilerine bir fazlalık saymadan bir pamuk balyası gibi götürmüşlerdir. Onlara milletimiz adına teşekkürü bir borç biliriz.” diye konuştu.

Pandemi sürecinde esnaf kesiminin olağanüstü dönemden geçtiğini belirten Köşger, "Esnaflarımız yüksünmeden milletin sağlığı ve selameti için 2, 3 ay dükkânlarını kapattılar. Şu an yeni normalle sürdürülen bir süreçte, esnaflarımızdan ve vatandaşımızdan beklentimiz sürece adapte olmalarıdır. Salgının memleketimiz üzerinden gitmesi için dikkatli olmaları maske mesafe ve hijyene biraz daha özen göstererek biraz daha titiz şekilde kurallara riayet etmelerini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Buca'nın Tınaztepe Mahallesi'ne bağlı Tınaztepe Mahallesi, 95 bin 112,42 metrekarelik arazi ile 6 bin 912,34 metrekarelik arazi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan...

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, İzmir'de Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi ile birlikte artan işsiz sayısıyla ilgili aç...

TMSF'nin (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) İzmir'de Seferihisar, Torbalı ve Dikili'de bulunan taşınmazları toplam 9 milyon 450 bin TL fiyat ile satışa çıkardı.

Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Tevfik Türk, İl Toprak Koruma Kurulu'nun İnciraltı Planı için neden şerh koyduklarını anlattı. Türk, ''Mahkemenin, buras...

Bornova'da İzmir Çevreyolu Otogar Kavşağı'nda sürücüsünün kontrolünden çıkan hurda yüklü TIR, refüje çarpıp devrildi. Kazada, TIR'da sıkışan sürücü itfaiye ekipleri ta...

Tire-Belevi yolunda Belevi Gölü yakınlarında meydana gelen kazada araç yüksek gerilim hattı direğine girerek hurdaya döndü.

Ticaret Bakanlığı tarafından Urlalı kadınların katma değer için çalıştıkları, Urla Kadın Girişim ve İşletme Kooperatifi'ne hibe verilecek. Güzel haber ise Urla'nın ilk...

Yazarlar
Website Security Test