Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Türkiye'de ilk: Karşıyaka'da öğrencilere Avrupa’da staj imkanı

15.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı proje ile Türkiye’de ilk Karşıyaka’daki öğrenciler Avrupa’da staj yapacak.

Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün iki projesi toplam 196 bin avroluk hibeyi kazandı.
KA102 Mesleki Eğitim Projesi ile Türkiye’de bu yıl Ulusal Ajans tarafından en yüksek hibe alan ve KA1 Proje türü ile de bu yıl İzmir’de 2 Projesi geçen tek İlçe Karşıyaka oldu.

KA102 / Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Proje Türü ile 155.042,00 Avro, KA101 / Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği projesi ile de 38.815,00 Avro hibe kazandı.

KA102 / Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği kategorisinde Karşıyaka'nın Genç İşgücü İçin Avrupa'da Staj Eğitimi projesi; kısa vadede ilçe/bölgenin 12 meslek dalında nitelikli eleman istihdamı sağlayarak rekabet gücünü arttırmak, uzun vadede ilçe/bölgenin Mesleki-Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin, uygulamalı mesleki eğitim şartlarını, Avrupa standartlarına getirmeyi hedefliyor.

155.042,00 Avroluk proje ile 12 daldan 60 öğrenci, 12 öğretmen 6 farklı Avrupa ülkesinde staj yapma imkanı elde edecek.

38.815,00 Avroluk hibe de Anaokulu Öğretmenleri için STEM+ projesi için kullanılacak. Bu projede ise Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 7 bağımsız anaokulundan 21 öğretmen 3 farklı Avrupa ülkesinde STEM eğitimi alacak. Uzun vadede okul öncesi eğitimde yenilikçi yaklaşımların uygulanmasında eğitimin kalitesini artacağı gibi uluslararasılaşma hedeflerine de ulaşılacak.

Proje Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 7 bağımsız anaokulundan 21 öğretmene 3 farklı Avrupa ülkesinde STEM eğitimi alacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Buca'nın Tınaztepe Mahallesi'ne bağlı Tınaztepe Mahallesi, 95 bin 112,42 metrekarelik arazi ile 6 bin 912,34 metrekarelik arazi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan...

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, İzmir'de Koronavirüs (Kovid-19) pandemisi ile birlikte artan işsiz sayısıyla ilgili aç...

TMSF'nin (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) İzmir'de Seferihisar, Torbalı ve Dikili'de bulunan taşınmazları toplam 9 milyon 450 bin TL fiyat ile satışa çıkardı.

Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Tevfik Türk, İl Toprak Koruma Kurulu'nun İnciraltı Planı için neden şerh koyduklarını anlattı. Türk, ''Mahkemenin, buras...

Bornova'da İzmir Çevreyolu Otogar Kavşağı'nda sürücüsünün kontrolünden çıkan hurda yüklü TIR, refüje çarpıp devrildi. Kazada, TIR'da sıkışan sürücü itfaiye ekipleri ta...

Tire-Belevi yolunda Belevi Gölü yakınlarında meydana gelen kazada araç yüksek gerilim hattı direğine girerek hurdaya döndü.

Ticaret Bakanlığı tarafından Urlalı kadınların katma değer için çalıştıkları, Urla Kadın Girişim ve İşletme Kooperatifi'ne hibe verilecek. Güzel haber ise Urla'nın ilk...

Yazarlar
Website Security Test