Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

FikrimIZ IDEATHON 2020 ile İzmir’in gençlik yerleşkesi açılıyor

27.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşke’ndeki FikrimİZ Önkuluçka Merkezinin ilk etkinliği, Fikrimİz Ideathon 01- 03 Eylül tarihlerinde 60 gencin katılımı, ilham verici konuşmacılar, eğitimler ve gençlerin ekip çalışması başlıyor. FikrimİZ Ideathon’da gençlerin projelerini jüriye sunacakları 3 günlük bir program bekliyor.

İzmir’in uzun yıllardır en gözde mekanlarından olan Tarihi Havagazı Fabrikası, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin girişimiyle, 2020 yılında Gençlik Yerleşkesi’ne dönüştü. İBB’ye bağlı FabrikaLab İzmir ve startuplara yuva olacak FikrimİZ Önkuluçka Merkezi, bu yerleşkeye taşındı bile. FikrimİZ ilk etkinliğini 1-3 Eylül 2020 tarihlerinde açıkhavada gerçekleşecek FikrimİZ Ideathon ile yapıyor.

Etkinliğe 18-30 yaş arasında olan tüm gençler başvurabiliyorlar. Yapılacak elemelerden sonra 10 ekip ile gerçekleşecek olan Ideathon’da birinci seçilen ekip 10.000,- TL , ikinci ekip 6.000,- TL üçüncü ekip ise 4.000,- TL para ödülü kazanacak. 

FikrimİZ Ideathon nedir?

Ideathon, fikirlerin geliştirilip yarıştırıldığı bir fikir maratonudur. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin vizyoner girişimiyle ilk kez düzenlenen bu Ideathon’da, hem Gençlik Yerleşkesi özelinde mekanın girişimcilik ve inovasyonu yeşertmesi için yapılabilecekler, hem de İzmir genelinde girişimciliğin gelişmesi, İzmir’de yetişen parlak beyinlerin İzmir’de kalması, İzmir'in Türkiye'nin Silikon Vadisi olması için neler yapılabilir sorularına cevap aranacak. 

Açıkhavada, renkli bir içerik ile yapılacak olan etkinliğin organizasyon ve kolaylaştırıcılığı, Türkiye’de konuyla ilgili en deneyimli ekip olan Stage-Cotarafından yapılıyor.

Stage-Co kurucularından olan ve 8 yıldır Türkiye’de, 1 yıldır İzmir’de yaşayan Patrick Bosteels, etkinlikle ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti:

“Dünyadaki örneklerine baktığımızda, İzmir’in küresel girişimcilik pazarında önemli bir merkez olmaması için hiçbir sebep yok. Yerelden başlayıp global başarıya ulaşan pek çok örnek görüyoruz, sadece bir yerinden başlamak ve pes etmemek gerekiyor. Stage-Co olarak İzmir’e olan inancımızı, yatırımlarımızı 6 yıldır artarak sürdürüyoruz. Bu etkinlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz, bu bizim geleceğe inancımızı perçinliyor.” 

Başvurular 28 Ağustos’a kadar açık!

Gençleri dinleyerek şehrimizin geleceğini şekillendirecek bu benzersiz kampta, 3 gün boyunca eğitimler, girişimcilik ekosisteminden ilham verici konuşmacılar, projeler üzerinde mentorler ile çalışma imkanı ve bol bol müzik de yer buluyor. Üstelik dileyen gençler Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi’nde çadırda konaklama yapabilecek. Etkinlikle ilgili tüm detaylar ve başvuru formu Meslek Fabrikasıwebsitesindeyer alıyor. 

Fikrimİz Ideathon’a İzmir’i, yerel ve uluslararası örneklerle karşılaştıran, dünya çapında bir girişimcilik merkezi oluşturmaya dönük fikirleri olan tüm gençler bekleniyor. Başvuruların ekip olarak yapılması bekleniyor ve başvurular 28 Ağustos gece 24:00’e kadar yapılabilir. Başvuru için tıklayınız

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki Bostanlı semtinde bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin işlettiği Yasemin Cafe'de büyük bir yangın çıktı.

Meteorolojiden İzmir'in güneydoğu ve doğusunda bulunan 8 ilçe (Kemalpaşa, Torbalı, Selçuk, Bayındır, Tire, Ödemiş, Kiraz, Beydağ) için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarı...

İzmir'in Konak ilçesinde 4 çocuk annesi 37 yaşındaki Aysun K., ''seni boşayacağım'' dediği imam nikahlı kocası tarafından bıçakla yaralandı.

İzmir'in Bornova ilçesinde bir evin terasında yaşanan tüp patlaması, korku yarattı.

İzmir'in Koronavirüs (Kovid-19) risk haritası güncellendi. İzmir'in ilçelerinde Koronavirüs riskinde son durum ne? Kırmızı bölgeler azaldı mı? İzmir'de Koronavirüs ris...

Deneme Sahnesi Kuvayi Milliye’nin ardından iki yeni oyun daha sahneleyecek. Gangster 30 Eylül Çarşamba 20.00’de İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde, Don Kişot’un Rüyası ise ...

Sinemaseverlerin sabırsızlıkla beklediği İzmir Kısa Film Festivali’nde ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde Altın K...

Yazarlar
Website Security Test