Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Güzelyalı'da okul krizi: Nakil iddiasına öğrenci velilerinden tepki

31.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir'in Güzelyalı semtinde depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılması gündeme gelen Misak-ı Milli Ortaokulu için kriz yaşanıyor. Öğrencilerin, 919 öğrencili Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'na nakledileceği iddiası ise Mehmet Akif Ersoy İlkokulu velilerinin tepkisini çekti.

Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle Misak-ı Milli Ortaokulu'nun yıkılmasına karar verildi. Okulun 1037 öğrencisinin, 919 öğrencili Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'na nakledileceği iddiası Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nda okuyan öğrencilerin velilerinin isyanına neden oldu.

Egedesonsöz'den Muhittin Akbel'in haberine göre, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu velileri,böyle bir şeyi kabul edemeyeceklerini söylüyor. Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nda 919 öğrencinin, 30'ar kişilik sınıflarda eğitim öğretim gördüklerini belirten veliler, "Pandemi nedeniyle sınıflardaki öğrenci sayılarının azaltılması öngörülürken, bizim okuldaki sınıfların mevcutlarının yoğunlaştırılıp ortaokul için derslik ayrılacak olmasını doğru bulmuyoruz" dediler. 16 derslikli, 65 öğretmenin görev yaptığı ve 1037 öğrencinin eğitim aldığı Misak-ı Milli Ortaokulu'nun, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nun derslikleri paylaşması ihtimali, velileri kara kara düşündürüyor. Veliler, "Misak-ı Milli Ortaokulu'nun 31 derslikte okuyan 1037 öğrencisi de okulumuza gelirse, çocuklar o yoğunlukta nasıl ders görecek? Hani sosyal mesafe kuralı? Misak-ı Milli öğrencilerinin yarısı bile bizim okula nakledilse, yine de sosyal mesafe sağlanamaz. Hem sınıflarda hem de bahçede çocuklar, dip dibe olmak zorunda kalır. Milli Eğitim İl Müdürlüğü'nden isteğimiz şudur: Eğer böyle bir adım atılması gerçekten düşünülüyorsa, bu hatadan bir an önce dönülmeli. Çocuklarımızı, eğitim alsınlar diye gönderdiğimiz okulda korona yüzünden kaybetmek istemiyoruz" dediler.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

TMSF'nin (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) İzmir'de Seferihisar, Torbalı ve Dikili'de bulunan taşınmazları toplam 9 milyon 450 bin TL fiyat ile satışa çıkardı.

Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Tevfik Türk, İl Toprak Koruma Kurulu'nun İnciraltı Planı için neden şerh koyduklarını anlattı. Türk, ''Mahkemenin, buras...

Bornova'da İzmir Çevreyolu Otogar Kavşağı'nda sürücüsünün kontrolünden çıkan hurda yüklü TIR, refüje çarpıp devrildi. Kazada, TIR'da sıkışan sürücü itfaiye ekipleri ta...

Tire-Belevi yolunda Belevi Gölü yakınlarında meydana gelen kazada araç yüksek gerilim hattı direğine girerek hurdaya döndü.

Ticaret Bakanlığı tarafından Urlalı kadınların katma değer için çalıştıkları, Urla Kadın Girişim ve İşletme Kooperatifi'ne hibe verilecek. Güzel haber ise Urla'nın ilk...

İzmir Dikili'de polisin pansiyona düzenlediği operasyonda, 2'si fuhuş yaptıkları belirlenen yabancı uyruklu 3 kadın gözaltına alındı.

Genç iş insanlarının yurt dışına açılma sürecini hızlandırmak, bu süreçteki maliyetleri düşürmek ve Kovid-19’un yarattığı olumsuz etkileri bertaraf etmek isteyen EGİAD...

Yazarlar
Website Security Test