Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Nevvar Salih İşgören’den okullarına hijyen desteği

31.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Nevvar Salih İşgören Vakfı, kurucu hayırseverleri Nevvar ve Salih İşgören’in İzmir’e kazandırdığı onlarca hayır eserini desteklemeyi sürdürüyor.

Vakıf, dünyada ve ülkemizde yaşanan zorlu Covid 19 pandemi sürecinde, öncelikle Nevvar ve Salih İşgören adını taşıyan eğitim kurumlarına ayak basmalı (pedallı) hijyen makinesi ve dezenfektan sıvı dağıttı.

İlk etapta Milli Eğitim Bakanlığı ile üniversiteler bünyesindeki fakülte ve yüksekokullara, ayrıca ağırlıkla onkoloji alanında tedavi hizmeti alan çocukların bulunduğu DEÜ Nevvar Salih İşgören Çocuk Hastanesi’ne bağış dağıtımları gerçekleştirildi.

Vakıf Mütevelli Heyeti adına Genel Sekreter Mahir Dinç, ilk etapta 15 kurumun yetkilisine bağışa konu ayak basmalı dezenfektan makine ve alkol bazlı antiviral-antibakteriyel temizleme solüsyonlarını teslim etti.

Hijyen desteğinin devamı gelecek
Vakıf kurucuları rahmetliler, Nevvar İşgören ve Salih İşgören’in adını taşıyan kurumlarda insana dokunan iyiliklerinin devam ettiğini belirten Mahir Dinç, “İşgören Ailesi’nin hayırlarına, tamamı kamu adına hizmet veren o eserlere, onların yokluklarında da sahip çıkmak Vakıf Yönetim Kurulumuz için bir ödev. Vakfımız bütçesi nispetinde her zaman olduğu gibi Covid 19 ile mücadele sürecinde de en önde savaşan sağlık çalışanlarının çabalarına saygıyla, yeni sağlık desteklerini sürdürecektir” dedi.

Nevvar Salih İşgören Vakfı, adını taşıyan eğitim kurumlarında özellikle kayıt döneminde okulları dolduran veliler, öğrenciler ve eğitim emekçilerinin sağlığı ve pandemi riskini azaltmaya yönelik bu bağışını, ikinci etapta yeni makine ve hijyen malzeme desteğiyle yine eğitim, sağlık ve sosyal hizmetler, alanlarında hastaneler ve huzurevleri gibi kurumlarında da devam ettirecek.

Üreticisi, Mersinli  Meslek Lisesi
Nevvar Salih İşgören Vakfı, standartlara uygun nitelikli ayak basmalı hijyen makinesi ve dezenfektan sıvıyı, Konak Mersinli Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi atölyelerinden temin ederek, okulun üretim faaliyetini de desteklemiş oldu. Yeni sipariş de verdi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Avukat Senih Özay, 16 Ekim'de kapanacak dev otelle ilgili hukuki araştırma başlattı. İzmir'in eski belediye başkanları da Hilton İzmir'in kapatılması hakkında görüş bi...

CHP Selçuk Belediye Meclis Üyesi Serkan Topalan, iddiaya göre daha önce planlandığı ve bahçede gizlenen Sedat Yolcu'nun saldırısına uğradı.

İzmir'de iki yıl önce panelvan tipi aracın çarptığı ve hayatını kaybeden kadın polis memuru Buket Keleş, 15 dakika nedeniyle şehit sayılmadı. Buket Keleş'in kardeşi Mu...

İzmir'in Konak ilçesinde bulunan Kültürpark'ta bir gencin uyuşturucu krizi geçirdiği iddia edildi.

Alaçatı’da hayat ''dört mevsim'' devam edecek. Alaçatı Turizm Derneği, turizmin sanat ile birlikte dört mevsime yayılması için el ele verdi. İzmir'in turizm cenneti A...

İzmir'in Bornova ilçesi Gürpınar Mahallesi'nde 8 yaşında Hira Nur Koç isimli kız çocuğu yediği yemeğin ardından rahatsızlandı, hastaneye kaldırılan kız hayata tutunama...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün İzmir'de temaslarda bulundu. Bakan Koca, İzmir'de Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Uşak ve ...

Yazarlar
Website Security Test