Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Nevvar Salih İşgören’den okullarına hijyen desteği

31.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Nevvar Salih İşgören Vakfı, kurucu hayırseverleri Nevvar ve Salih İşgören’in İzmir’e kazandırdığı onlarca hayır eserini desteklemeyi sürdürüyor.

Vakıf, dünyada ve ülkemizde yaşanan zorlu Covid 19 pandemi sürecinde, öncelikle Nevvar ve Salih İşgören adını taşıyan eğitim kurumlarına ayak basmalı (pedallı) hijyen makinesi ve dezenfektan sıvı dağıttı.

İlk etapta Milli Eğitim Bakanlığı ile üniversiteler bünyesindeki fakülte ve yüksekokullara, ayrıca ağırlıkla onkoloji alanında tedavi hizmeti alan çocukların bulunduğu DEÜ Nevvar Salih İşgören Çocuk Hastanesi’ne bağış dağıtımları gerçekleştirildi.

Vakıf Mütevelli Heyeti adına Genel Sekreter Mahir Dinç, ilk etapta 15 kurumun yetkilisine bağışa konu ayak basmalı dezenfektan makine ve alkol bazlı antiviral-antibakteriyel temizleme solüsyonlarını teslim etti.

Hijyen desteğinin devamı gelecek
Vakıf kurucuları rahmetliler, Nevvar İşgören ve Salih İşgören’in adını taşıyan kurumlarda insana dokunan iyiliklerinin devam ettiğini belirten Mahir Dinç, “İşgören Ailesi’nin hayırlarına, tamamı kamu adına hizmet veren o eserlere, onların yokluklarında da sahip çıkmak Vakıf Yönetim Kurulumuz için bir ödev. Vakfımız bütçesi nispetinde her zaman olduğu gibi Covid 19 ile mücadele sürecinde de en önde savaşan sağlık çalışanlarının çabalarına saygıyla, yeni sağlık desteklerini sürdürecektir” dedi.

Nevvar Salih İşgören Vakfı, adını taşıyan eğitim kurumlarında özellikle kayıt döneminde okulları dolduran veliler, öğrenciler ve eğitim emekçilerinin sağlığı ve pandemi riskini azaltmaya yönelik bu bağışını, ikinci etapta yeni makine ve hijyen malzeme desteğiyle yine eğitim, sağlık ve sosyal hizmetler, alanlarında hastaneler ve huzurevleri gibi kurumlarında da devam ettirecek.

Üreticisi, Mersinli  Meslek Lisesi
Nevvar Salih İşgören Vakfı, standartlara uygun nitelikli ayak basmalı hijyen makinesi ve dezenfektan sıvıyı, Konak Mersinli Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi atölyelerinden temin ederek, okulun üretim faaliyetini de desteklemiş oldu. Yeni sipariş de verdi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Tire-Belevi yolunda Belevi Gölü yakınlarında meydana gelen kazada araç yüksek gerilim hattı direğine girerek hurdaya döndü.

Ticaret Bakanlığı tarafından Urlalı kadınların katma değer için çalıştıkları, Urla Kadın Girişim ve İşletme Kooperatifi'ne hibe verilecek. Güzel haber ise Urla'nın ilk...

İzmir Dikili'de polisin pansiyona düzenlediği operasyonda, 2'si fuhuş yaptıkları belirlenen yabancı uyruklu 3 kadın gözaltına alındı.

Genç iş insanlarının yurt dışına açılma sürecini hızlandırmak, bu süreçteki maliyetleri düşürmek ve Kovid-19’un yarattığı olumsuz etkileri bertaraf etmek isteyen EGİAD...

İzmir'in Dikili ilçesinde çıkan yangının sorumlusu olduğu iddia edilen M.C., ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. M.C.'nin ailesiyle tartışıp ''yakarım bu Dikil...

İzmir'de eşya taşımacılığı yapan nakliye firmalarının, valilikten herhangi bir izin ya da resmi belge almaksızın sokak ve caddeleri araç trafiğine kapatması vatandaşla...

İzmir'in Torbalı ilçesinde, 2'inci kattaki evlerinin balkonunda aşağıya düşen 5 yaşındaki Berkin Katreş isimli çocuk, tedavi gördüğü hastanede 12 gün sonra öldü.

Yazarlar
Website Security Test