Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Çamlı'dan Koronavirüs yorumu: İzmir'de doktorlar ağır risk altında

1.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Lütfi Çamlı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın İzmir ile ilgili açıklamalarını değerlendirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Ege'de artış yok. İzmir'de kısmi bir artış var ama durum kontrol altında" şeklindeki açıklaması olduğunu hatırlatan İzmir Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Lütfi Çamlı, "İki günde üç hekim arkadaşımızı kaybettik. Durum vahim. Yurt genelinde de çok sayıda meslektaşımızı yitirdik. Artık tıp camiası olarak kayıp vermek istemiyoruz" yorumunu yaptı.

SAĞLIK BAKANI KOCA'DAN İZMİR YORUMU

İzmir'deki duruma ilişkin konuşan Çamlı, "Elimizde veriler yok. Duyumlarımıza göre hastanelere başvurular artmaya devam ediyor. İzmir'deki artışın kontrol altında olması sevindirici gibi görülse de riskin çok büyük olduğunu görüyoruz. Test sayılarının artırılması gerektiğini her fırsatta vurguladık. Bugün İzmir'de yapılan 5 bin dolayındaki testin büyük bölümünün, havaalanındaki giriş çıkışlarda yapıldığını biliyoruz. Testler, hangi kriterlere göre yapılıyor? Sağlık çalışanlarının yanı sıra hizmet sektöründe çalışanlar, şoförler, garsonlar, vatandaşla bire bir temas halinde olan tüm çalışanlara test yapılmalı. Fabrika işçileri arasında da vaka yoğunluğu var. Testi pozitif çıkmış bir işçi karantinaya alınıyor ancak onunla teması olan diğer işçiler çalışmaya devam ediyor. Bu büyük bir risktir.

Hekimlerimiz artık tükenmiş durumda. Onlarsız Covid 19 ile savaşamayız. Hekimlerimiz başta olmak üzere risk altında görevlerini yapan tüm sağlık çalışanlarımıza test uygulanmasını, sürekli taramadan geçirilmelerini istiyoruz" dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 7 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Asuman

03.09.2020 - 07:36
Benim eşim Özel Güvenlik görevlisi Fabrika da vardiya değiştiği arkadaşında virüs çıktı ve burda çalışan kimseye test yapılmadı hiç bir şekilde güvenlik önlemi yok dezenfektan bile yok devlet bir fabrikada virüs çıkınca oraya sağlık ekibi gönderip test yapması gerekmez mi ama devletimiz sağolsun çok güzel bir şekilde güvenlik önlemi aldı

Asuman

03.09.2020 - 07:30
Benim eşim Özel Güvenlik görevlisi Fabrika da vardiya değiştiği arkadaşında ve Fabrika çalışanların da virüs çıktı ve burda çalışan kimseye test yapılmadı hiç bir güvenlik önlemi yok dezenfektan bile yok devlet bir fabrikada virüs çıkınca oraya bir sağlık ekibi gönderip test yapması gerekmez mi ama devletimiz sağolsun çok güzel önlem alıyor
Diğer Haberler

Deneme Sahnesi Kuvayi Milliye’nin ardından iki yeni oyun daha sahneleyecek. Gangster 30 Eylül Çarşamba 20.00’de İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde, Don Kişot’un Rüyası ise ...

Sinemaseverlerin sabırsızlıkla beklediği İzmir Kısa Film Festivali’nde ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde Altın K...

İzmir Valiliği'nden yeni Koronavirüs (Kovid-19) kararı geldi. Alınan yeni karara göre pazarcılara ve AVM çalışanlarına HES kodu zorunluluğu getirildi.

İzmir'in Urla ilçesinde bulunan Özbek Mahallesi'nde vatandaşlar, kanalizasyon sorunu nedeniyle artan sinek popülasyonuna karşı elektrikli raketlerle avlanıyorlar.

İzmir'in Torbalı ilçesinde 1 buçuk yaşındaki Ceylin Azra Karadeniz isimli bebek balkondan düşerek öldü.

İzmir'de 2. Baro çalışmasının yılbaşından sonra hızlanacağını söyleyen AK Parti eski Milletvekili Ali Aşlık, kısa zamanda 2. Baro'yu kuracaklarını söyledi.

İzmir Karabağlar'da, komşular arasında başlayan sözlü tartışma bıçaklı kavgaya döndü. Meydana gelen kavgada 1'i ağır 2 kişi yaralandı.

Yazarlar
Website Security Test